Viskas apie braškių auginimą

braškių auginimas sode

Visai neseniai įsigijote savo pirmąją sodybą? Visuomet svajojote savo pačių rankomis užsiauginti ekologiškas daržoves, vaisius ir uogas? Jus taip pat labai domina braškių auginimas? Jei taip, tuomet jums tiesiog būtina pasinaudoti internetu, kadangi internete jūs rasite daugybę naudingos informacijos, susijusios su braškių auginimu, sodininkyste ir kitais ekologiniam ūkiui priskiriamais šiuolaikiniais sprendimais. Taigi, kaip jau turbūt supratote, jums vertėtų į pagalbą pasitelkti internetinę paieškos sistemą, kuri kiekvienam iš mūsų gali labai efektyviai pagelbėti sutaupant labai daug laiko ir jėgų.

Bet kuriuo atveju, jei jūs iki šiol nebuvote iš tų vartotojų, kurie mielai naudotųsi internetu ir visus jiems aktualius klausimus spręstų šiuolaikinių skaitmeninių sprendimų pagalba, akivaizdu, kad ir šiuo atveju jūs galite nenorėti to daryti. Kaip bebūtų, jei jūs bent trumpam pakeisite savo kasdienius įpročius ir atsisakysite tokio skeptiško požiūrio skaitmeninių sprendimų atžvilgiu, galite net neabejoti, kad pasiekti savo norimą tikslą jums bus kur kas lengviau. Tiesą sakant, visą tai jūs galėsite padaryti akimirksniu, vos kelių mygtukų paspaudimu. Pavyzdžiui, jei norite surasti daugiau aktualios ir naudingos informacijos apie braškių auginimą, į internetinę paiešką galite įrašyti tikslinę raktinę frazę, tokią kaip „braškių auginimas“, „braškių auginimo patarimai“, „sodininkystė ir braškių auginimas“ ar kt. Tai leistų jums surasti būtent tuos sodininkystės tematikos internetinius tinklalapius, kuriuose yra pateikiama labai daug tikslinės informacijos.

Taip pat nepamirškite, kad jūs visuomet galite kreiptis į profesionalius ir patyrusius sodininkus, kurie jums galėtų atsakyti į visus jums svarbius klausimus ir nukreiptų teisinga linkme. Apsilankę bet kurioje sodininkystės įrankiais prekiaujančioje vietoje (pvz. Žalioje stotelėje), iš pardavėjo galite sulaukti įvairių patarimų, nes ten dirba tikri profesionalai. Knygos taip pat gali pagelbėti, kaip ir internetas.

Visiškai suprantama, kad jei jums dar niekuomet iki šiol nebuvo tekę savo pačių rankomis užsiimti sodininkyste, pradžioje galite turėti labai daug įvairių klausimų ir jums gali būti sudėtinga atsirinkti, kas yra kas. Tačiau viskas taps daug paprasčiau, jei jūs į pagalbą pasitelksite šios srities specialistus, kurie gali akimirksniu pagelbėti. Taigi, jei jūs pasinaudosite internetu ir kreipsitės į profesionalius sodininkus, galite būti visiškai tikri, kad tiek braškių auginimas, tiek ir daržovių ar vaisių auginimas jums taps kur kas paprastesnis.

Konkrečiau apie braškių auginimą, priežiūrą ir kitus dalykus

Braškių auginimas, kaip ir kitų augalų, susideda iš kelių esminių etapų. Pirma, tai yra sėklų ar daigų paruošimas. Jei pirksite sėklas, turėkite omenyje, kad jos turi būti pritaikytos jūsų dirvai ir jūsų poreikiams. Jei pirksite ar ruošite daigus, atminkite, kad jie neturėtų būti per daug seni, nes neduos norimų vaisių.

Tuomet eina dirvos paruošimas. Dirva turi būti paršuota tinkamai. Jei joje prieš tai augo kitos kultūros, iš jų turi būti pašalintos visos tų augalų ar jų vaisių liekanos. Jei to nepadarysite, braškynas gali užsikrėsti ligomis ar juos gali užpulti kenkėjai.

Trečias etapas – tręšimas. Braškyną galima auginti apie tris metus, bet tam būtina jį tinkamai (nei per daug, nei per mažai) patręšti. Braškyno geriau nepertręšti, todėl geriau su trąšomis nerizikuoti ir jų nepilti per daug. Braškes reikėtų tręšti mineralinėmis ir organinėmis trąšomis.

Patręšus dirva seka braškių sodinimo etapas. Kaip ir minėta prieš tai, čia svarbu braškių veislė. Kuo tinkamesnė ji bus jūsų sodui, tuo geriau suaugs jūsų braškės ir tuo didesnį derlių duos braškynas. Informacijos apie sodo augalus rasti tikrai nėra sunku, todėl prieš sodindami pasidomėkite kaip kiekvienas augalas (šiuo atveju braškės) derės su jūsų sodo dirva.

Galiausiai seka braškių auginimas ir priežiūra. Pasodinus braškes svarbu jas tinkamai prižiūrėti ir genėti, kad vaisiai gautų pakankamai saulės spindulių. Dar svarbu braškes pakankamai laistyti, nes jos mėgsta daug šviesos ir vandens.

Jei viska darysite tinkamai, tuomet jūsų sode kaip mat išdygs didelis braškių derlius!