Pleiskanų luobelė

Pleiskanų luobelė

Dažnam kūdikiui ant galvytės atsiranda pleiskanojanti luobelė. Vieniems ši luobelė būna storesnė, kitiems plonesnė, skiriasi ir jų dydis. Ką reiškia šios pleiskanos ir kaip padėti kūdikiui?

Luobelė – tai odos uždegimas, kuris gali tęstis kelias savaites ar net kelis mėnesius. Specialaus gydymo pleiskanų luobelei nereikia, ji po kurio laiko praeina savaime.

Pleiskanų luobelė atsiranda, kūdikio organizme besikeičiant hormonų pusiausvyrai. Iš mamos organizmo gaunami hormonai aktyvina riebalinių odos liaukų veiklą, todėl ir atsiranda riebių pleiskanų.

Kadangi panašūs simptomai gali pasireikšti dėl įvairių susirgimų, būtina tiksliai nustatyti pleiskanojimo priežastį. Jei nesate tikri, pasikonsultuokite su gydytoju, ar tai tiesiog kūdikiams būdinga pleiskanų luobelė, ar rimtesnė odos liga.

Ką daryti, atsiradus pleiskanų luobelei?

Nereikėtų galvytės plauti pernelyg dažnai. Maudykite mažylį kaip ir įprastai. Plaunant galvytę, dalis pleiskanų išmirksta ir pasišalina. Atidžiai rinkitės muilą, kad dar labiau nesudirgtų jautri kūdikio odelė.

Valandą prieš maudynes patepkite pleiskanojančias vietas riebesniu kremu ar aliejuku kūdikiams. Taip pleiskanos lengviau pasišalins. Jei luobelė stora, aliejuku patepti galite ir kelis kartus per dieną. Išmaudyto kūdikio odelę galite patepti švelniu kremu su šlapalu, turinčių gydomųjų savybių.

Pleiskanų luobelė nyksta negreitai, todėl nesitikėkite, kad pleiskanos pranyks, vos išmaudę kūdikį. Rezultatą pamatysite po 3 – 4 savaičių.