Patarimai bandant pastoti

Bandymas pastoti

Daugeliui porų bandymas pastoti gali būti jaudinanti ir dažnai pribloškianti patirtis. Yra daug dalykų, kurie gali turėti įtakos poros galimybėms pastoti, todėl labai svarbu žinoti, ką daryti, kad būtų kuo daugiau galimybių pastoti. Šiame straipsnyje aptarsime keletą svarbių patarimų ir rekomendacijų poroms, kurios bando pastoti.

Sveikatos ir gerovės palaikymas

Vienas iš svarbiausių žingsnių, padedančių porai pastoti, yra užtikrinti, kad abu partneriai palaikytų sveiką gyvenimo būdą. Gerai subalansuotas maistas, reguliari fizinė veikla, streso mažinimas, vengimas rūkyti ir vartoti per daug alkoholio, prenatalinių vitaminų vartojimas – tai puikūs būdai užtikrinti optimalią sveikatą bandant pastoti. Be to, moterims taip pat svarbu reguliariai tikrintis pas ginekologą, nes gydytojai gali suteikti vertingų patarimų dėl nevaisingumo gydymo, priklausomai nuo esamų sveikatos sutrikimų ar rizikos veiksnių.

Lytinių santykių laikas ir dažnumas

Lytinių santykių laikas ir dažnumas taip pat gali būti svarbūs pastojimui. Geriausias laikas poroms, bandančioms pastoti, paprastai būna maždaug tuo metu, kai moteriai įvyksta ovuliacija (išsiskiria kiaušinėlis). Šis ciklas paprastai trunka 24-36 valandas, todėl pora turėtų stengtis lytiškai santykiauti per šį laikotarpį, kad pasiektų geriausių rezultatų. Taip pat paprastai patariama, kad poros, siekiančios pastoti, turėtų stengtis lytiškai santykiauti du kartus per savaitę, bet ne dažniau kaip kartą per dieną, nes dėl spermos išsekimo gali sumažėti tikimybė pastoti.

Pozicijų keitimas lytinių santykių metu

Dar vienas patarimas bandant pastoti – lytinių santykių metu keisti pozas. Nors gravitacija neturi jokios įtakos spermatozoidams pasiekti tikslą, tam tikros padėtys gali palengvinti spermatozoidų darbą, nes leidžia giliau įsiskverbti, todėl spermatozoidai greičiau pasiekia tikslą. Rekomenduojama poroms kaitalioti negilų įsiskverbimą, pavyzdžiui, misionieriaus poza, ir gilesnį įsiskverbimą, pavyzdžiui, šunišku stiliumi, kad padidėtų tikimybė pastoti.

Lubrikantų ir spermai palankių produktų naudojimas

Lubrikantų ar kitų produktų naudojimas lytinio akto metu gali padėti sumažinti trintį ar suteikti kitokios naudos, tačiau gali būti nenaudingas bandant pastoti, nes neigiamai veikia spermatozoidų judrumą. Produktai, kurių sudėtyje yra spermicidų, taip pat yra skirti kontracepcijai, todėl jų taip pat nereikėtų naudoti bandant pastoti; vietoj to poroms geriausia rinktis ne spermicidinius lubrikantus arba specialiai vaisingumui skirtus lubrikantus (vadinamuosius „vaisingumui palankius“ lubrikantus).

Ovuliacijos ir bazinės kūno temperatūros stebėjimas

Bandant pastoti naudinga ne tik teisingai planuoti lytinius santykius, bet ir stebėti ovuliaciją ir bazinę kūno temperatūrą, nes taip galima sužinoti apie ovuliacijos problemas, kurios gali turėti neigiamos įtakos vaisingumui. Norint žinoti savo individualų ovuliacijos modelį, reikia susipažinti su įvairiais su ovuliacija susijusiais simptomais, pavyzdžiui, gimdos kaklelio gleivių pokyčiais ir kasdien stebėti bazinę kūno temperatūrą, naudojant specialius prietaisus, vadinamus baziniais termometrais – šie prietaisai matuoja labai mažus kūno temperatūros pokyčius prieš ovuliaciją, kurie rodo, kad netrukus gali artėti ovuliacijos fazė; tuomet reikėtų atitinkamai padidinti lytinių santykių dažnumą arba intensyvumą, kol praėjus kelioms dienoms po ovuliacijos pabaigos (paprastai tai įvyksta likus 14 dienų iki kitų mėnesinių). Jei pastebėsite bet kokius neatitikimus, tai gali būti naudinga informacija, galinti padėti diagnozuoti pagrindines sveikatos problemas, susijusias su nevaisingumu, jei tokių atsirastų vėliau!

Išvada

Norint pastoti, gali prireikti bandymų ir klaidų, tačiau šių paprastų patarimų laikymasis turėtų padėti padidinti jūsų galimybes! Galiausiai svarbiausia rasti tai, kas geriausiai tinka jums ir jūsų partneriui, atsižvelgiant į jūsų individualius poreikius ir situaciją – tik nepamirškite, kad kiekvienas mėnuo suteikia naujų galimybių, todėl dar nepraraskite vilties! Turint kantrybės, atkaklumo, prireikus/pageidaujant medicinos specialistų patarimų ir abiejų partnerių ryžto – viskas įmanoma!