Kaip atlikti nėštumo testą?

Nėštumo testas

Nėštumo testai yra patikimiausias būdas nustatyti, ar esate nėščia, ar ne. Jei manote, kad galite būti nėščia, geriausia kuo greičiau atlikti nėštumo testą. Štai ką reikia žinoti apie nėštumo testo atlikimą ir kaip gauti tiksliausius rezultatus.

Kas yra nėštumo testas?

Nėštumo testas – tai medicininis prietaisas, naudojamas nustatyti, ar žmogus yra nėščias. Jis veikia nustatydamas hCG (žmogaus chorioninio gonadotropino) kiekį šlapime arba kraujyje. Šis hormonas gaminasi, kai kiaušinėlis apvaisinamas ir po implantacijos prisitvirtina prie gimdos sienelės. Daugelis namuose naudojamų nėštumo testų teigia, kad aptinka hCG kiekį iki 25 mIU/ml, tačiau jautresni testai gali aptikti dar mažesnį kiekį.

Nėštumo testų tipai

Yra du pagrindiniai nėštumo testų tipai: šlapimo ir kraujo testai. Šlapimo testai yra dažniausiai naudojami namuose naudojamų nėštumo testų tipai, nes jie yra paprasti ir patogūs, o norint gauti tikslius rezultatus, reikia apsilankyti gydytojo kabinete arba laboratorijoje.

Šlapimo testai

Šlapimo testai veikia nustatant hCG kiekį šlapimo mėginyje. Daugelyje vaistinių, prekybos centrų ir internetinių parduotuvių galite įsigyti nereceptinių šlapimo nėštumo testų rinkinių. Prie šių rinkinių paprastai pridedamos išsamios jų naudojimo instrukcijos, kurios gali skirtis priklausomai nuo naudojamo prekės ženklo, todėl prieš atlikdami testą būtinai atidžiai jas perskaitykite. Paprastai viskas, ką turite padaryti, tai surinkti šlapimo mėginį į plastikinį puodelį, tada 5-10 sekundžių panardinti į jį pridėtą plastikinę juostelę, išimti ją ir laukti rezultatų – paprastai jie pasirodo per 1-5 minutes po testo atlikimo, tačiau jei abejojate, visada iš anksto pasitikslinkite tai pagal konkretaus rinkinio instrukcijas. Apskritai, jei atsiranda dvi linijos, tai reiškia, kad esate nėščia, tačiau vėlgi pasitikslinkite rinkinio instrukcijose, nes skirtingi prekių ženklai naudoja skirtingus rezultatų pateikimo metodus, pavyzdžiui, skaitmenines vertes, simbolius arba spalvas (paprastai rožinę ir mėlyną).

Kraujo tyrimai

Kraujo tyrimų rezultatai yra patikimesni nei šlapimo tyrimų, o mėginiui paimti paprastai reikia apsilankyti gydytojo kabinete arba laboratorijoje. Labiausiai paplitęs yra kiekybinis hCG testas, kuriuo nustatomas tikslus hCG kiekis kraujyje, o kokybiniais hCG testais nustatoma, ar yra hCG, ar ne. Svarbu pažymėti, kad šie testai gali užtrukti ilgiau, nes juos reikia ištirti laboratorijoje – kol gausite rezultatus, gali praeiti 1-3 dienos.

Kada turėtumėte atlikti nėštumo testą?

Geriausias laikas atlikti nėštumo testą yra po to, kai praleidote mėnesines, tačiau tai priklauso nuo to, kiek reguliarus Jūsų ciklas, todėl visada pasitarkite su gydytoju. Geriausia vengti atlikti nėštumo testą per anksti, nes tai gali duoti klaidingus rezultatus – hCG kiekis gali užtrukti 7-10 dienų po pastojimo, kol pasiekia apčiuopiamą lygį šlapime.

Išvada

Nėštumo testo atlikimas yra geriausias būdas nustatyti, ar esate nėščia, ar ne. Šlapimo testai yra dažniausiai naudojami namų sąlygomis atliekami nėštumo testai ir paprastai, jei esate nėščia, pasirodo dvi eilutės, tačiau prieš tai pasitikslinkite pagal rinkinio instrukcijas. Kraujo testai duoda patikimesnius rezultatus ir paprastai jiems atlikti reikia vykti į gydytojo kabinetą arba laboratoriją, kad būtų paimtas mėginys, nors jie užtrunka ilgiau, nes juos reikia ištirti laboratorijoje. Geriausias laikas atlikti nėštumo testą yra po to, kai praleidote mėnesines, tačiau tai priklauso nuo to, kiek reguliarus jūsų ciklas, todėl visada pasitarkite su gydytoju. Turėdami tinkamą informaciją, atlikdami nėštumo testą galite gauti tikslius rezultatus.