Kaip mažyliui padėti užmigti?

Kai reikia priversti kūdikį nurimti ir užmigti, kiekvienas iš tėvų žino, kaip sunku mažylį įsileisti į sapnų šalį. Kūdikiai ir mažyliai biologiškai yra prisitaikę prie reguliaraus miego ciklo, todėl jei naktį jie nepakankamai pailsi, būna irzlūs ir irzlūs. Norėdami padėti kūdikiui ar mažyliui snausti miego metu ar prieš miegą, atsižvelkite į šiuos patarimus ir strategijas, skirtas sukurti tobulą miego aplinką ir sveikus miego įpročius.

Idealios miego aplinkos kūrimas

Norint padėti kūdikiui greitai ir lengvai užmigti, labai svarbu sukurti geram miegui palankią aplinką. Tai reiškia, kad reikia pasirūpinti, jog kambaryje būtų patogi 68-72 laipsnių pagal Farenheitą temperatūra, taip pat ant langų uždėti tamsinančias užuolaidas arba užtemdančias užuolaidas, kad būtų užstoti šviesos šaltiniai. Prieš bandydami užmigdyti kūdikį įsitikinkite, kad visi garso šaltiniai, pavyzdžiui, radijas ar televizorius, yra išjungti. Apsvarstykite galimybę investuoti į baltojo triukšmo aparatą arba ventiliatorių, jei gyvenate itin triukšmingoje vietovėje; pastovus foninis triukšmas gali ir atpalaiduoti, ir nuraminti kūdikius bei mažus vaikus. Jei įmanoma, pabandykite prie lovelės ar lovos pridėti kokių nors raminančių daiktų, pavyzdžiui, pliušinį žaislą, kad vaikas turėtų ką nors, su kuo galėtų sieti saugumą ir ramybę.

Miego režimo nustatymas

Sukūrus miegui palankią erdvę, svarbu sukurti nuoseklią mažylio miego laiko rutiną. Pradėkite nuo to, kad kiekvieną vakarą nuolatos guldytumėte vaiką miegoti tuo pačiu metu; tai laikui bėgant padės treniruoti jo kūno laikrodį, kad jis lengviau nusiramintų, kai ateis laikas miegoti. Prieš guldydami vaiką į lovelę, įtraukite raminančią veiklą, pavyzdžiui, kartu skaitykite pasakas; taip sumažinsite energijos lygį ir kartu įskiepysite jam komfortą, susijusį su knygomis ir istorijomis, kurias jis mielai girdi reguliariai. Jei norite, taip pat galite pridėti nuolatinę muziką nakčiai iš garsiakalbių, įrengtų šalia jų lovelės; tai bus signalas, kad jie kiekvieną naktį nurimtų, taip pat užmaskuos galimus trikdančius garsus už miegamojo lango.

Aktyviai atpalaiduokite kūdikį

Kūdikio fizinis ir psichologinis nuraminimas gali būti naudingas kiekvieną naktį ruošiant jį miegui. Pabandykite prieš pat guldydami kūdikį į lovą pamasažuoti jo nugarą levandų aliejumi arba losjonu; įrodyta, kad levandos ne tik ramina, bet ir dėl savo natūralių raminamųjų medžiagų padeda atsipalaiduoti įvairaus amžiaus žmonėms. Taip pat galite švelniai supti, tyliai dainuodami lopšines arba tyliai šūkaudami į ausį, kol kūdikis nusiramins tiek, kad be triukšmo ar verksmo užmigs miego miegu – tik nepamirškite prieš tai jo per daug nepervarginti! Reguliariai tai darydami skatinsite gerus įpročius, kaip užmigti net ir vyresniame amžiuje, ir tai bus naudinga, kai ateis laikas ruoštis miegui.

Išvada

Padėti kūdikiui greitai užmigti nebūtinai turi būti sudėtinga – tereikia sukurti idealią miego aplinką su patogia temperatūra ir sumažintu apšvietimu, taip pat sukurti nuoseklią tvarką, apimančią raminančią veiklą, pavyzdžiui, pasakų skaitymą kartu prieš jį užmigdant, ir aktyvius atsipalaidavimo būdus, pavyzdžiui, masažą levandų aliejumi arba švelnų supimą pirmyn ir atgal, kol kūdikis nurims tiek, kad ramiai nugrims į sapnus – veiksmingai derindami šiuos metodus, galite pastebėti, kad turėsite kur kas mažiau problemų, kai kiekvieną naktį bandysite išleisti savo brangų mažylį į sapnų šalį!