Depiliacija cukrumi: receptas ir technika

Depiliacija cukrumi

Senovės Egipte grožio procedūromis užsiimdavo privilegijuoti žmonės ir darbininkai. Grožis buvo glaudžiai susijęs su dvasingumu. Vienas svarbiausių grožio ritualų buvo nepageidaujamų plaukelių šalinimas. Depiliavimui egiptiečiai naudojo cukrų – tai efektyvus, visiškai natūralus depiliavimo metodas. Jis yra ypač švelnus odai ir suteikia ilgalaikį efektą.

Receptas labai paprastas:

  • 2 puodeliai cukraus;
  • ¼ puodelio citrinos sulčių;
  • ¼ puodelio vandens.

Geriausiai šiam procesui tiks organinis granuliuotas cukrus. Cukraus pudra tam netinkama. Svarbiausia nevirti šios masės per ilgai. Spausdami citrinos sultis, stenkitės, kad į masę nepatektų sėklyčių ar minkštimo.

Visus ingredientus sumaišykite puode. Nenaudokite teflonu padengtų ar aliumininių indų. Pasirinkite šiek tiek didesnį puodą, nes verdama masė plečiasi. Sudėtingiausia depiliacijos cukrumi dalis – cukraus masės paruošimas, todėl nenusiminkite, jei nepavyks to puikiai padaryti iš karto, praktika – raktas į sėkmę.

Pastatykite puodą su mase ant viryklės ir pasirinkite vidutinio karštumo gaminimą. Verdant, masė iš karto pradeda keisti konsistenciją ir spalvą. Nuolat maišykite verdančią masę. Kai burbuliukai pradės kilti intensyviai, galite sumažinti ugnį arba kas kiek laiko nukelti puodą nuo ugnies. Virti masę reikia apie 25 minutes. Tačiau gaminimo laikas priklauso nuo daug faktorių, pavyzdžiui, viryklės tipas, puodo plotis ar gylis. Mikrobangų krosnelėje šią masę gaminti nerekomenduojama.

Štai keletas patarimų, kaip žinoti, kad cukraus masė paruošta. Spalva – tamsiai auksinė, klampaus sirupo konsistencijos. Jei turite specialų kulinarinį termometrą, galite nustatyti tinkamumą, pamatuodami temperatūrą, ji turi būti 120 – 125 C.

Dar vienas būdas – šalto vandens metodas. Įsipilkite į dubenėlį šalto vandens. Pasemkite šaukštu šiek tiek sirupo ir panardinkite į šaltą vandenį ir ištraukite. Jei galite sirupą su pirštais susukti į rutuliuką ir jis išlaiko suteiktą formą, jis jau paruoštas. Taip pat jis turi būti tąsus. Nukaiskite puodą ir leiskite masei atvėsti. Cukraus masė vėsinama maždaug 10 minučių. Palaikykite stiklainį, į kurį supilsite masę, po karšto vandens srove, kad pilant karštą cukraus masę, jis nesuskiltų. Iš pradžių įpilkite šiek tiek, kad įsitikintumėte, jog stiklainis nesuskils. Tuo metu cukraus masė vis dar karšta, todėl dirbkite atsargiai. Būkite pasiruošę ir dangtelį stiklainiui uždengti.

Depiliacijos technika

Reikalingi įrankiai: įvairių dydžių mediniai pagaliukai, medžiaginės juostelės depiliavimui vašku (jų galite įsigyti arba pasidaryti patys iš tvirto medvilninio audinio), talkas odos drėgmės pertekliui sugerti ir plaušinę odai nušveisti. Jautriai odai naudokite veido kempinėlę.

1 depiliacijos būdas. Reikalingos depiliacinės juostelės. Įdėkite stiklainį su pagaminta cukraus mase į indą su vidutinio šiltumo vandeniu, kad masė pasidarytų medaus konsistencijos. Oda turėtų būti švari, be jokių kremų ar losjonų. Lengvai ją nušveiskite, kad nesudirgintumėte odos. Tuomet pabarstykite šiek tiek talko. Cukraus masę kabinkite su mediniu pagaliuku ir tepkite plonu sluoksniu ant odos priešinga plaukelių augimui kryptimi. Stenkitės pagaliuką naudoti vieną kartą, kad neužterštumėte cukraus masės. Dėkite medvilninę juostelę ant odos ir gerai įtrinkite priešinga plaukelių augimui kryptimi. Nuplėškite juostelę plaukų augimo kryptimi. Oda bus ne tik be plaukelių, bet ir taps švelni ir lygi. Depiliavimui skirtas audinio skiauteles išplaukite su šiltu vandeniu ir galite naudoti kitą kartą.

2 depiliacijos būdas. Nereikia naudoti depiliacinių juostelių. Nereikia ir šildyti cukraus masės. Lengvai nušveiskite odą, šiek tiek pabarstykite talku. Ši technika švelni ir puikiai tinka mažiems plaukeliams pašalinti nuo veido. Su mediniu pagaliuku pakabinkite cukraus masės ir suformuokite plokščią juostelę. Dėkite ant odos ir pašalinkite, tiesiog nuvyniodami greitais judesiais.

Antakiams formuoti geriausia naudoti pirmąjį depiliacijos cukrumi būdą. Pašukuokite antakius, atskirdami nepageidaujamus plaukelius. Pašildykite cukraus masę iki medaus konsistencijos. Jam užtepti puikiai tiks plonas medinis pagaliukas. Tepkite priešinga plaukų augimui kryptimi. Jei cukraus masės patenka ant plaukelių, kurių pašalinti nenorite, tiesiog nuplaukite ją su šiltu vandeniu ir tepkite iš naujo. Naudokite nedidelę depiliavimo juostelę ir prispauskite ją tvirtai ties antakiais. Spauskite ją, glotniai glostydami priešinga plaukelių augimo krypčiai. Taip visi plaukeliai prilips. Prilaikykite odą ir greitu judesiu nuplėškite juostelę plaukų augimo kryptimi. Rezultatas juntamas 4 – 6 savaites priklausomai nuo plaukelių augimo ypatumų.

Šioje video pamokėlėje demonstruojami abu depiliacijos cukrumi būdai: