Sunkumai pastoti ir šventiniai šeimos susibūrimai

Šeimos susitikimai ir nėštumas

Jei patiriate sunkumų, bandant pastoti, šeimos šventės gali būti tikras išbandymas. Kūčios, Kalėdos, Naujieji metai: gruodis – tiesiog sukurtas važiuoti pas tėvus, senelius ir sėsti prie bendro šeimos stalo. Giminės susibūrimai taip ir primena, kad jūsų šeimos kūrimo planai klostosi ne taip kaip įsivaizdavote. Sesių, brolių, pusseserių ir pusbrolių bendravimas su savo vaikais, tik primena apie tai, ko neturite jūs. Tai labai sunkus išbandymas.

Jei tai jums kelią nerimą ar įtampą, štai keletas minčių ir patarimų, kaip susidoroti su kylančiais sunkumais. Patarimais dalinasi About.com rubrikos apie nevaisingumą autorė Rachel Gurevich, pati išgyvenusi šią patirtį.

Nevažiuokite

Galbūt manysite, kad tai pati negatyviausia mintis pradžiai, tačiau ji labai svarbi. Tokia svarbi, kad verta pradėti nuo jos.

Kai kalbama apie šeimą, pasakyti „Ne“ gali atrodyti neįmanoma. Jei nevyksite į šeimos susibūrimą, tėvai ir artimieji gali užprotestuoti, ir gana garsiai. Kita vertus, jie negali priversti jūsų važiuoti, o jūs turėtumėte daryti, kas geriausia jums.

Galbūt metai jums buvo labai sunkūs ir buvimas šalia kūdikių ir vaikų yra tai, ko jums mažiausiai reikia psichologiniam stabilumui išlaikyti. Galbūt tai reiškia, jog šiemet pietus pas tėvus reikėtų praleisti.

Užuot vykę į šeimos susibūrimą, galite suruošti pietus namie, pasikviesti suaugusiųjų draugų be vaikų ar net kur nors išvykti su savo antrąja puse. Jūsų artimieji gali nusiminti, tačiau po kiek laiko jie susitaikys, o svarbiausia – jūs išliksite ramesnė.

Nesijauskite, kad jums reikia palaikyti kūdikį

Buvimas tarp vaikų gali būti sunkus, kai bandote pastoti. Kartais, ypač kai jūsų rankos tuščios, šeimos nariai duos jums kūdikį, kol bus užsiėmę kitais dalykais.

Kai kam kūdikio laikymas primena apie tai, ko jie neturi. Nebijokite pasakyti „Ne“. Galite greitai perduoti kūdikį kitam šeimos nariui, užsiimkite kuo nors arba tiesiog nuoširdžiai pasakykite, kad kūdikio laikymas jums yra per skausmingas šiuo metu. Antra vertus, tai gali būti apgaulinga taktika. Viskas priklausys nuo to, kokie supratingi yra jūsų šeimos nariai.

Alternatyva – mėgaukitės kūdikio meile

Ne kiekviena moteris, turinti problemų dėl vaisingumo, jaučia stresą, laikydama kūdikį. „Aš priklausau pastarosioms, – pasakoja R. Gurevich, – Kai paskutinį kartą lankiau seserį, kuri ką tik pagimdė dukrelę, pasakiau jai, kad jei norės, kad kažkas palaikytų kūdikį, duotų ją man. Noriu gauti tiek kūdikio meilės, kiek įmanoma.“

Jei ši situacija jums artima, pasinaudokite proga per šventes būti tarp vaikų. Atsisėskite ant žemės pažaisti kartu su sūnėnais ir dukterėčiomis. Pasisiūlykite panešioti kūdikį, kad jis atsirūgtų, arba pakeisti jam sauskelnes.

Be abejo, gali būti skaudu išsiskiriant, nes namie jūs neturėsite kūdikio, tačiau vis tiek gali būti gera mėgautis kūdikio meile, kol galite.

Būkite pasiruošę klausimams, kada turėsite vaikų

Jei kiti nežino apie jūsų vaisingumo problemas ar pastangas bandant pastoti, greičiausiai sulauksite klausimų, kada žadate turėti vaikų. Pravartu pasiruošti atsakyti į šiuos klausimus.

Pamąstykite, sakyti ar ne šeimai apie savo problemas

Tai veda prie kitos slidžios temos – ar sakyti artimiesiems apie savo bandymus pastoti. Jei nuspręsite pasakyti, pamąstykite, ar verta tai daryti prie šeimos pietų stalo. Kita vertus, visi bus susirinkę, todėl jūsų darbą tai palengvins. Tačiau jei nenorite, kad jūsų problemos būtų vakaro tema, galite apie tai pasakyti pasisėdėjimui besibaigiant arba būkite griežti, nustatydami ribas. Kitaip tariant: „Noriu, kad jūs žinotumėte, bet nenoriu dabar apie tai šnekėti“.

Nebijokite nutraukti nemalonų pokalbį

Jei gandrų nesulaukiančios moters paklaustume apie nemalonius pokalbius per šeimos susibūrimus, ji tikrai rastų pavyzdžių. Nereikalingi patarimai yra vieni iš dažniausių. Pasiruoškite sulaukti patarimų kaip pastoti (be abejo, iš „ekspertų“) arba, jei jūsų šeima apie jūsų bėdas nežino, patarimų, kodėl jums nereikėtų delsti gimdyti vaikus.

Be to, pokalbiai, kuriuose susitelkiama ties neigiamais nėštumo ar vaikų auklėjimo aspektais, gali labai nuliūdinti. Klausytis, kaip sesuo skundžiasi rytiniais pykinimais gali būti nepakenčiama, kai jūs atiduotumėte bet ką, kad pastotumėte ir jus supykintų.

Jei jaučiate, kad pokalbis jums nemalonus, nebijokite pakeisti temos. Jei nesigauna, sakykite tiesiai šviesiai, kad dabar nenorite apie tai kalbėti. Padės, jei darysite tai šypsodamasi ir nieko nekaltindama. Ne dėl to, kad esate pikta. Jei išsiliesite ant artimųjų, situaciją tik pablogins, be to, greičiausiai, jie nenorėjo įskaudinti.

Pasirenkite nėštumo paskelbimais

Šeimos susibūrimai yra ta vieta, kai paskelbiama apie nėštumą, tiek tiesiogiai (pasakant apie nėštumą), tiek netiesiogiai (įeinant į namus su dideliu pilvu ir nėštukių rūbais).

Toli gražu nelengva susidoroti su tokiais pareiškimais, kai negalite pastoti. Net jei džiaugiatės dėl savo draugo ar šeimos nario, vis tiek gali skaudinti. „Mane ne kartą yra užklupęs netikėtas nėštumo paskelbimas, kai reikia nuoširdžiai sveikinti, jaučiant gumulą gerklėje,“ – dalijasi patirtimi R. Gurevich.

Nesijauskite kalta, kad nesidžiaugiate, tačiau būkite tam pasiruošusi.

Kelioms minutėms pasislėpkite vonioje

„Man būti pasiruošusiai reiškia galėti pasislėpti vonioje. Išmokau to iš savo psichoterapeuto. Jei norisi verkti, galite nueiti į vonią. Niekas nežino, kodėl jūs ten, o durų užraktas ją daro idealia vieta.

Galite paleisti vandenį, jei nenorite, kad kiti girdėtų, kaip verkiate. Tačiau jei jūsų šeima bent kiek panaši į namo šeimą, jie nieko negirdės per garsių balsų šurmulį. Kartais tiesiog neįmanoma sulaikyti ašarų. Daug lengviau jas išleisti. Gerai išsiverkite, nusiprauskite ir grįžkite. Niekas nežino, ką jūs ten veikiate, o jūs kuriam laikui turėsite asmeninės erdvės. Tai iš tiesų veikia, išbandykite,“ – tikina R. Gurevich.

Mokėkite atleisti sau

Turbūt pats svarbiausias patarimas – mokėti atleisti sau. Galite jaustis kalta, jei jums liūdna, kad sesuo pastojo, arba galite jaustis tikra sniego karalienė, kai paprašysite pusseserės liautis kalbėjus apie savo gimdymą. Tačiau neturėtumėte jaustis kalta. Tai normalūs jausmai.

Susidorojimas su nevaisingumu itin sunkus ir jums bus daug lengviau, jei turėsite draugų ar šeimą, kuri jus supras. Kalbant apskritai, greičiausiai niekas nenori jūsų įskaudinti, bet jie paprasčiausiai nežino, ką tai reiškia. Jie gali norėti jus palaikyti, bet nežino, kaip tą padaryti.

Jei jums reikia praleisti šeimos susibūrimą šiemet, taip ir padarykite, jei norite anksčiau išvykti ar vėliau atvykti, taip ir padarykite. Jei jums reikia paverkti vonioje arba nenorite palaikyti kūdikį, nesijauskite, esanti bloga. Tai reiškia, kad esate žmogus su tikrais jausmais – jausmais, kuriuos patiria turbūt kiekviena pora, negalinti susilaukti vaikelio.