Skausmingos mėnesinės – ką daryti

Skausmingos mėnesinės

Stiprus skausmas mėnesinių metu – pažįstamas jausmas daugeliui moterų. Jei jūsų savijauta tomis dienomis stipriai pablogėja, vertėtų kreiptis į gydytoją ir atlikti tam tikrus tyrimus. Kita vertus, yra būdų šiems skausmas malšinti pačioms.

Pakeiskite gyvenimo būdą

Moters organizmas – sudėtinga ir trapi sistema. Bet koks neigiamas poveikis gali iššaukti rimtas pasekmes lytiniuose organuose, dėl to su savimi reikia elgtis ypač rūpestingai.

Skausmas mėnesinių metu gali reikšti tai, jog jūsų nervinė sistema protestuoja prieš jūsų gyvenimo būdą.

1. Sveikas miegas padeda organizmui atgauti jėgas ir pasisemti energijos. Todėl rūpinkitės savo režimu – visuomet tuo pačiu metu eikite miegoti ir kelkitės. Miegui reikėtų skirti bent 8 valandas.

2. Sportas būtinas sveikatai ir kūno tonusui palaikyti. Stenkitės rinktis „moteriškas“ sporto rūšis, kurios padeda lavinti lankstumą ir plastiką, o ne auginti raumenų masę. Idealiai tiks šokiai ir plaukimas (atpalaiduojantis, o ne orientuotas į greitį). Taip pat galite pabandyti jogos užsiėmimus. Svarbu skirti dėmesio ir lyties organų raumenų stiprinimui, tam pravers Kėgelio pratimai.

3. Stresas – vienas didžiausių moteriškų problemų priešų, todėl stenkitės jo vengti arba išmokite teisingai jį priimti. Kiekvienai moteriai būtina pakankamai atsipalaiduoti. Dažniau išsiruoškite į gamtą, medituokite, pagulėkite aromatinėse voniose, kuriose puikiai tiks sandalmedžio ir ylang-ylang eteriniai aliejai.

4. Mėnesinių metu skausmą galite malšinti taškiniu masažu. Reikia stimuliuoti taškus, atsakančius už gimdos veiklą:

– žemiau bambos ir apatinėje kirkšnies dalyje.

– per vidurį blauzdos iš vidaus pusės.

– per vidurį nugaros ir ant stuburgalio.

Atsigulkite, ramiai kvėpuokite, atsipalaiduokite ir masažuokite kiekvieną tašką apie 10 sekundžių.

5. Taip pat atsikratyti diskomforto mėnesinių metu padeda dieta – mažai riebalų ir cukraus, ypač mažai alkoholio ir visiškai be kofeino. Rekomenduojama išgerti 8 – 10 stiklinių vandens.

Pagerinti santykius su vyrais

Problemos, atsirandančios moterims urogenitalinėje zonoje, susijusios su problemomis, bendraujant su priešingos lyties atstovais.

Skausmingos mėnesinės praneša, kad jūsų sieloje kaupiasi nuoskaudos, susijusios su vyrais, galbūt net agresija jų atžvilgiu. Todėl vienas svarbiausių žingsnių, norint pasveikti, išspręsti visus nemalonius momentus, susijusius su vyrais. Pradėkite nuo savo tėvo – paslėptos ar net atviros pretenzijos jam daro įtaką jūsų santykiams su visais kitais gyvenime esančiais vyrais.

Pasistenkite atleisti savo tėvui už visą tą skausmą, kurį kažkada sukėlė. Jei jokių aiškių sunkumų su juo niekada neturėjote, pasikapstykite giliau – galbūt jis skriaudė jūsų mamą ar paprasčiausiai skyrė jums per mažai meilės? O galbūt jūs visuomet jį laikėte silpnu ir nepajėgiančiu pasirūpinti šeima? Išanalizuokite visus šiuos klausimus ir palyginkite savo santykius su tėvu ir su bet kuriuo kitu vyru. Greičiausiai ryšys bus akivaizdus.

Nuoskaudos, pretenzijos, neapykanta artimam vyrui (sutuoktiniui, tėvui, buvusiam mylimajam) kaupiasi jumyse ir sudaro tam tikrus blokus, kurie iššaukia visas moteriškas problemas. Nuėmus nuo savęs neigiamų emocijų naštą, iš karto pajusite palengvėjimą ir, be abejo, poveikį sveikatai.

Taigi, prieš geriant stipraus poveikio vaistus nuo skausmo, pasistenkite išspręsti problemas savarankiškai – sėkmės atveju tai suteiks kur kas geresnį efektą.