Ruošiamės keliauti į darželį

Pirmas vaiko kartas darželyje

Jūs pasirengę palikti didžiausią savo turtą tokį, koks jis yra? Pasirengę neperduoti jam savo streso, kai mokote jį švaros, prieš leisdami į darželį? Pasirengę per atostogas palikti jį vieną pas senelius? Žinoma, taip, nes nė už ką pasaulyje nenorėtumėte sugadinti tų nepriklausomybės akimirkų, kurios padės jam mėgautis didelio vaiko gyvenimu. Nieko nėra paprasčiau: tereikia daugiau praktinių užduočių, kurios prisidės prie jo sėkmės, kad jis visur jaustųsi patogiai. Jis didžiuosis galėdamas parodyti jums, kaip moka apsieiti be jūsų!

Patikrintos taisyklės

Stengdamiesi kuo geriau parengti vaiką darželiui, paaiškinkite jam darželio dienotvarkę, pateikite svarbiausius jos punktus: pusryčiai, pietūs, pietų miegas, pavakariai, tėvelių, mamyčių ir ateinančiųjų auklių laikas.

Jeigu jaučiate, kad, eidamas į darželį, vaikas nerimauja, duokite jam užduotį: paprašykite išmokyti jus padainuoti mėgstamiausią skaičiuotę, kurią jis išmoko darželyje. Išsiskiriant su jumis toks ritualas labai sumažins įtampą.

Tegul jis džiaugiasi rengdamasis į darželį: pagaminkite savaitės kalendoriuką, kad galėtumėte parodyti jam, kuriomis dienomis jis eis į darželį, kuriomis ne, išrinkite kelią, įdėkite į kuprinę pliušinį žaisliuką, kurį turės palikti darželyje, ir t. t.

Kad atostogaudamas vaikas gautų iš jūsų žinių, bendraukite su juo elektroniniu paštu, o ne telefonu. Seneliai be galo džiaugsis galėdami kopijuoti anūko piešinius ir pranešinėti apie jo laimėjimus.

Kad išvengtumėte dramų palikdami vaiką ilgesniam laikui, padovanokite jam stebuklingąjį katilėlį – dėžutę, pilną didelių aliuminio folijos burbulų, kuriuose bus po nedidelę staigmeną. Jis turės teisę juos išvynioti tik jums išėjus.

Kai rengiate išvyką į jam nepažįstamą vietą, pakartokite pagrindines saugumo taisykles, kad vaikas žinotų, ką daryti, jeigu pasimestų iš akių:

  • būti šalia tos vietos, kur jis jus pametė (kad būtų lengviau jį rasti);
  • prašyti, kad padėtų parduotuvės, parko, kino darbuotojas arba uniformą dėvintis žmogus.
  • niekada negalima grįžti į automobilį, išeiti iš parduotuvės, parko arba žaidimų aikštelės be jūsų.

Ištrauka iš Madeleine Deny knygos „Savarankiškumas“.