Retro stiliaus interjero idėjos

Retro stiliaus interjeras

Jei norite, kad namai dvelktų nostalgija, rafinuotumu, senoviškomis tradicijomis bei būtų patogu – interjerą kurkite retro stiliumi, dar vadinamu vintažu (vintage).

Retro stilius siejamas su 1940 – 1950 metais, kai pasibaigus karui, žmonės negalėjo įsigyti naujų daiktų, todėl daugelis taisė, lopė, atnaujino senuosius. Tai laikotarpis, kurį daug kas atsimena, jei ne iš pačių vaikystės, tai iš tėvų ar senelių.

Šis stilius nėra griežtai apibrėžtas tam tikromis normomis, tai skirtingų stilių ir požiūrių maišymas, interpretavimas – antikvaro, klasikinio stiliaus. Retro stilius brangina šeimos relikvijas, perduotas iš kartos į kartą, vertina daiktus, kurie gyvuoja bei tarnauja žmonėms per kelis šimtmečius.

Keli patarimai, kaip sukurti retro stiliaus namus

Daugelis mano, kad retro stilius tai prabangos stilius, kuriam sukurti reikia daug lėšų. Tačiau juk puikiai išlaikytų baldų, interjero detalių, audinių ir visa ko reikia retro stiliui, galite įsigyti sendaikčių turguose, parduotuvėse arba rasti nebrangiai internete. Jei šie daiktai ir atrodys padėvėti, tai tik suteiks senoviškos dvasios ir puikiai tiks retro interjerui.

Norėdami baldą priderinti prie kambario spalvos ar kitų detalių, jį galite nudažyti. Taip pat puikiai atrodys apibraižyti, šiek tiek nutrinti baldai ir interjero detalės.

Pasiūkite sofoms, kėdėms ar kitiems baldams užvalkalus, naudokite interjero detales: pagalvėles, staltieses, žvakides, paveikslus, keramikos gaminius. Mielos smulkmenos suteiks namams jaukumo bei išskirtinumo. Įsigykite dėžučių, senoviškų lagaminų, porcelianinių lėlių, vandens ąsočių, kurie puikiai atrodys ne tik virtuvėje, bet ir svetainėje, panaudojus vietoj vazos. Taip pat nuotaiką sukurs ir senovinės nespalvotos nuotraukos, galbūt jūsų, senelių, tėvų. Nepamirškite prie senoviškos nuotraukos priderinti ir atitinkamus rėmelius.

Išbandykite dekupažą! Šią sendinimo techniką galite naudoti ne tik interjero detalėms, bet ir baldams. Taip vietoj paprasto, eilinio baldo ar daikto turėsite originalų, savo pačių rankomis dekoruotą šedevrą.

Kurkite savo namus tokius, kokie jums patinka, nebijokite eksperimentų, apjunkite viską, ką mėgstate, kas atskleidžia asmenybę. Retro stiliaus namai bus jaukus prieglobstis nuo modernaus pasaulio.