Pagrindinės klaidos, bandant pastoti

Pagrindinės klaidos bandant pastoti

Jei kuris laikas stengiatės pastoti, bet nėštumo testas dviejų juostelių kaip nerodo, taip nerodo, galbūt darote kažką ne taip? Štai pagrindinės porų klaidos, bandant pastoti.

Nereguliarūs lytiniai santykiai

Tai turbūt pagrindinė nesėkmingo porų bandymo pastoti priežastis. Daugelis žino, kad lytiniai santykiai ovuliacijos periodu – geriausias būdas pastoti. Tačiau kai kurios poros taip susitelkia ties tuo laikotarpiu, kad santykiauja tik tam tikromis mėnesio dienomis ir daro ilgas pertraukas, manydami, kad moters tuo metu nebevaisinga. Tiksliai nustatyti ovuliaciją ne visada paprasta, todėl geriau tiesiog reguliariai lytiškai santykiauti, taip padidinant tikimybę pastoti. Poros, kurios santykiauja apie 3 kartus per savaitę, turi didesnius šansus susilaukti vaikelio, nes moters vaisingomis dienomis santykiauja bent 1 – 2 kartus.

Savo vaisingų dienų nežinojimas

Žinodamos savo vaisingas dienas (5 dienos prieš ovuliaciją ir ovuliacijos diena), moterys gali žymiai padidinti savo šansus pastoti. Jei nežinote, kada tos dienos yra, jums sunkiau numanyti, kada reikėtų mylėtis. Geriausias būdas nustatyti savo vaisingas dienas – stebėti savo vaisingumo ženklus ir naudoti ovuliacijos testus. Ovuliacijos testų galima nusipirkti vaistinėse. Jais naudotis paprasta. Registruojant savo vaisingumo simptomus, bus lengviau sekti savo vaisingas dienas.

Nereguliarus mėnesinių ciklas

Vien dėl to, kad jūsų mėnesinių ciklas nereguliarus, nereiškia, kad nevyksta ovuliacija. Kita vertus, moterims, kurių mėnesinių ciklas nereguliarus, gali būti policistinių kiaušidžių sindromas, kuris gali sukelti problemų dėl vaisingumo. Jei jūsų mėnesinių ciklas labai ilgas, jūsų šansai pastoti mažesni, nes ovuliacija vyksta tik kartą per ciklą. Norėdami pagerinti savo šansus pastoti, turite kreiptis į gydytoją ir išsiaiškinti, kodėl jūsų ciklas nereguliarus ir ar tai daro įtaką jūsų vaisingumui.

Lubrikantai

Ne visi žino, kad dauguma lubrikantų veikia spermą ir gali sumažinti šansus pastoti. Moters organizmas gamina natūralų lubrikantą – išskyras, kurios užtikrina idealią terpę spermai judėti tikslo link. Artėjant ovuliacijai, makšties išskyros darosi slidžios, tąsios ir užtikrina puikią spermatozoidų transportavimo sistemą kiaušinėlio link. Tačiau lubrikantai gali būti žalingi spermai. Lubrikantai nėra sukurti spermai judėti, iš tiesų, jie gali trukdyti, lėtinti jos judėjimą. Yra ir spermai draugiškų lubrikantų, ant kurių pakuotės tai nurodoma.

Klaidingi vaisingumo ženklai

Kartais moterys mano, kad tiksliai žino savo ovuliacijos dieną pagal savo organizmo siunčiamus signalus. Kiaušinio baltymo konsistencijos išskyros – vienas jų, tačiau ciklo metu tokios išskyros gali pasirodyti kelis kartus prieš ovuliaciją ir net po ovuliacijos. Kai kurioms moterims ovuliacija būna skausminga ir jos ovuliaciją nustato pagal šį ženklą. Tačiau vidurio ciklo skausmai gali būti juntami prieš, per ir po ovuliacijos. Šis skausmas ne visada pasireiškia tiksliai per ovuliaciją.

Manymas, esant vaisingai, nes ciklas reguliarus

Dažnai moterys mano, kad yra vaisingos, nes jų mėnesinių ciklas reguliarus. Reguliarus ciklas dažnai geras ženklas, kad moteris ovuliuoja, tačiau vien tai, kad vyksta ovuliacija, nereiškia, kad kiaušinėlio kokybė yra gera, kiaušintakiai pralaidūs ar kad jos organizmas gamina pakankamai progesterono nėštumui palaikyti. Yra daug veiksnių, lemiančių moters vaisingumą ir reguliarus ciklas ne visada reiškia, jog ji yra vaisinga.

Spermos taupymas

Egzistuoja mitas, kad vyras turi susilaikyti iki moters ovuliacijos. Tuo tikintys žmonės mano, kad tokiu būdu vyro sperma bus gausesnė ir šansai pastoti padidės. Dar kiti klaidingai mano, kad besimylint iki ovuliacijos, vyras išeikvos visą gerąją spermą ir jos kokybė per ovuliaciją bus prastesnė. Tiesa yra ta, kad reguliarus seksas pagerina spermos kokybę. Be to, spermatozoidai gali išgyventi iki 5 dienų, todėl apvaisinimas gali įvykti net jei mylėtasi buvo prieš ovuliaciją. Kuo dažniau vyksta ejakuliacija moters vaisingomis dienomis, tuo didesni šansai pastoti.

Entuziastinga pradžia nualina

Reguliarus seksas moters vaisingomis dienomis – puiku, siekiant pastoti. Tačiau kartais poros puola pernelyg entuziastingai siekti tikslo gerokai prieš ovuliaciją. Ovuliaciją ne visada lengva nustatyti ir ji ne kiekvieną mėnesį vyksta tuo pačiu metu. Geriau nusiraminti ir tiesiog reguliariai santykiauti, kad jums nepritrūktų entuziazmo dar prieš ovuliaciją. Nepakenks apsidraudžiant pasimylėti ir po jūsų „apskaičiuotos“ ovuliacijos, jei netyčia suklystumėte.

Nesirūpinimas savo sveikata

Nors gera sveikata nėra vaisingumo garantija, nesirūpinant ja, vaisingumas gali sumažėti. Jei jūs arba partneris turite sveikatos sutrikimų ar sergate skydliaukės ligomis, diabetu, vilklige ar kita liga, ypač svarbu pasitarti su gydytoju prieš bandant pastoti. Abiems partneriams vertėtų mesti rūkyti ir vartoti alkoholį prieš bandant pastoti. Be to, sveikas svoris, reguliarus mankštinimasis pagerins sveikatos būklę ir padidins šansus pastoti.

Manymas, kad vyras ne problema

Kokios bebūtų priežastys, moterys linkusios galvoti, kad dėl vaisingumo ar nevaisingumo atsakingos tik jos. Jei kurį laiką nepastoja, iš karto mano, kad kažkas negerai su ja pačia. Iš tiesų, vaisingumo problemų gali turėti tiek moterys, tiek vyrai. Jei nesiseka pastoti, vertėtų pasitikrinti jums abiems.

Nesikreipimas į gydytoją laiku

Kiekvieną mėnesį moteris turi 20% tikimybę pastoti, todėl nėštumo laukimas gali užtrukti ilgiau nei mėnesį ar du. Poros turėtų būti pasiruošusios šiek tiek palaukti. Tačiau tai neturėtų užtrukti ilgiau nei metus. Jei jums mažiau nei 35 metai, turėtumėte kreiptis į gydytoją, jei nesėkmingai bandėte pastoti metus. Jei jums daugiau nei 35 metai, jums pas gydytoją vertėtų eiti po 6 bandymo pastoti mėnesių.