Nosies valymas kūdikiams ir vaikams – nosies siurbtukai

Nosies siurbtukai

Teisinga vaiko nosies higiena gali padėti užkirsti kelią nosies gleivinės infekcijoms, juk nosies gleivinė pirmoji susitinka su aplinkoje esančiais virusais, bakterijomis, alergenais, tad gerai suveikusi jos gynybinė sistema nepraleis gilyn į kvėpavimo takus galimo užkrato. Svarbu, kad nosis nebūtų užsikišusi, nes nebegali tinkamai filtruoti oro ir jo sušildyti, kad į plaučius patektų ne šaltas aplinkos oras, o sušildytas. Taigi, ypač svarbu nosį laiku išvalyti.

Nors nosies sistema sugeba išsivalyti savaime, kartais ši jos funkcija sutrinka. Sloga, išsausėjęs oras, pasireiškianti alergija dirgina nosies gleivinę ir mažina jos gynybines galimybes, todėl pravartu valyti nosytę ir nesloguojančiam vaikui. Be abejo, to nereikėtų daryti kasdien, jei nėra poreikio. Jei ryte sveiko vaiko nosis neužsikišusi, jis puikiai prakvėpuoja, nosies plovimas nereikalingas. Tačiau jei matote, kad vaikui sunku kvėpuoti ar jis kvėpuoja pro burnytę, dažnai čiaudi, pasirodė šiek tiek gleivių, nosį išvalyti vertėtų.

Jei vaikas sloguoja, nosį reikėtų valyti kiekvieną kartą prieš lašinant gydytojo paskirtus vaistus, kai matote, kad jis negali prakvėpuoti, prieš einant į lauką.

Kaip valyti nosytę

Šiuo metu galima įsigyti įvairių nosies siurbtukų, kuris jų jums tiks geriausiai? Padėsime susigaudyti – nuspręsti bus lengviau, kai žinosite, kaip jais valoma nosytė.

Nosies siurbtukas – pompa

Tai pats paprasčiausias nosies siurbtukas – kriaušytė su antgaliu. Suspauskite kriaušelę, jos antgalį įkiškite į vaiko šnervę, kitą vaiko šnervę užspauskite ir atleiskite kriaušytę. Tą patį pakartokite, valydami kitą šnervę. Po procedūros nepamirškite kruopščiai išplauti siurbtuką. Jei vaikas sloguoja, siurbtuką plaukite šiltu sodos tirpalu (1 arbatinis šaukštelis sodos 1 stiklinei vandens) ar ramunėlių nuoviru.

Nosies aspiratorius

Tai šiek tiek sudėtingesnė sistema, padedanti gerai ištraukti nosies sekretą. Toks aspiratorius tinkamas kūdikiams nuo 3 mėnesių. Kūdikį paguldykite, antgalį pridėkite prie kūdikio šnervės, pro kitą antgalį švelniai siurbkite. Sekretas subėgs į specialią talpą. Prieš valydami kitą šnervę, išplaukite nosies aspiratorių. Prie aspiratoriaus pridėti specialūs šepetėliai, kuriais lengvai išplausite siaurus aspiratoriaus vamzdelius.

Daugiafunkcis nosies aspiratorius

Šis nosies aspiratorius turi tris funkcijas, todėl pravers tiek plaunant, tiek valant mažiems kūdikiams ir paaugusiems vaikams.

Nosies plovimo funkcija (nuo gimimo iki 5 metų). Plaudami kūdikio nosytę, suminkštinsite sukietėjusias gleives ir švelniau bei lengviau jas pašalinsite. Patraukite žemyn slankiojančią dalį, atsukite antgalį ir įpilkite šiek tiek fiziologinio tirpalo, pavyzdžiui, jūros vandens. Uždėkite antgalį. Pasodinkite vaiką, kad jo galvytė būtų tiesiai. Kūdikį paguldykite, galvytę šiek tiek pasukę į tą šoną, kurią šnervę plausite. Pridėkite antgalį prie šnervės ir pastumkite slankiklį šiek tiek į viršų, kad ištekėtų keli lašai skysčio. Kelias sekundes palaikykite antgalį prie šnervės kaip kaištį. Skysčio perteklių nuvalykite švaria nosinaite. Taip pat išplaukite antrą šnervę.

Siurbtuko funkcija – rankinis valdymas (nuo gimimo iki 9 mėnesių). Slankiklį įstumkite gilyn. Kūdikį paguldykite ir šiek tiek pakelkite galvytę. Sėdintį vaiką pasodinkite. Pridėkite antgalį prie šnervės ir patraukite nykščiu slankiklį žemyn, kad ištrauktumėte gleives. Gleives išsiurbsite ypač švelniai, nes traukimo jėga yra ribota specialios sistemos. Prieš valydami kitą šnervę, išplaukite siurbtuką.

Nosies valymas nuo 10 mėnesių arba nuo gimimo, kai nosis ypač stipriai užsikimšusi. Patraukite už slankiklio žemyn ir pasukite jį kairėn. Įkiškite kietąją vamzdelio dalį į siurbtuką. Paguldykite vaikutį ant nugaros. Pridėkite siurbtuko antgalį prie šnervės ir švelniai siurbkite per vamzdelį. Speciali konstrukcija neleis sekretui patekti į vamzdelį. Prieš valydami kitą šnervę išplaukite siurbtuką. Plaunant siurbtuką, būtina išardyti ir plauti kiekvieną jo dalį atskirai.

Be abejo, kūdikiams ar mažiems vaikams nosytės valymas nelabai patinka, todėl atlikite šią procedūrą kuo švelniau, meiliai kalbindami ir drąsindami vaikutį. Galite tai netgi pateikti kaip žaidimą. Suformavę teigiamą patirtį, išvengsite ašarų ir nemalonių emocijų.