Neįtikėtini kūdikio vardo paieškos faktai

Kūdikio vardai

Kūdikio vardo paieškos gali įgauti pačių įvairiausių atspalvių. Tai gali būti ir linksmas, ir kupinas nuotykių, ir varginantis, ir jaudinantis, ir keliantis neviltį procesas. Be to, dažni būsimieji tėveliai ir mamytės patiria daugelį (o gal net visus) šių pojūčių. Amerikiečių portalo Babycenter.com atliktų apklausų metu paaiškėjo dar daugiau neįtikėtinų faktų apie kūdikio vardo paieškas. Nors tai „amerikietiški“ skaičiai, juose turbūt rasite ir dalelę savų tiesų ir patirčių.

Didžiausi kritikai

Kas labiausiai kritikuoja būsimųjų tėvelių pasirinktą kūdikio vardą? Brangioji močiutė! Net 46 procentai savo pasirinktam vardui kritikos sulaukusių porų sako, kad aršiausiai jį kritikavo kūdikio močiutė.

Kiti dažniausiai būna nusiteikę palankiau arba tiesiog nutyli savo nuomonę. Tėvų draugai vardą kritikuoja 26 procentus atvejų, broliai ir seserys – 22 procentų, o tėvų tėčiai (kūdikio seneliai) – 18 procentų.

Ribos

70 procentų porų, prieš pradėdamos rinkti vardą, susikuria ir nustato esmines taisykles. Pati dažniausia taisyklė? Jokių buvusių mylimųjų vardų. Žinoma – kas norėtų nuolatinio savo partnerio buvusios meilės priminimo?

Antroji pagal dažnumą taisyklė – jokių augintinių vardų, trečioji – „ne“ mamos ir tėčio vardams.

Aplinkinių spaudimas

Ketvirtadalis besilaukiančių mamų teigia jautusios partnerio arba draugų spaudimą į galimų vardų sąrašą įtraukti joms nepatinkantį vardą. Ne gana to, 9 procentai jų tuo vardu ir pavadina kūdikį.

Laimei, 75 procentai šioje situacijoje atsidūrusių mamų sako, kad prie nepatikusio vardo jos priprato ir jis ėmė joms patikti. Užjaučiame likusius 25 procentus.

Galutinis sprendimas

Dažniausiai kūdikio vardo rinkimas – bendras mamos ir tėčio sprendimas. Tačiau 22 procentais atvejų galutinį sprendimą priima būsimoji mama. Aišku, kas šeimos galva? Be abejo, nepaisant to, kad kartais tėčiai tiesiog nenori kovoti su tais nėštumo metu siautėjančiais hormonais.

Nekenčiu tavo vaiko vardo!

Neįtikėtina, bet 1 iš 3 mamų bei tėčių nekenčia draugų ar giminaičių vaiko vardo pasirinkimo, nors didžioji dauguma (90 procentų) pasilaiko savo nuomonę sau.

Kadangi negalite įtikti visiems ir net nežinosite realios jų nuomonės, kodėl gi tiesiog nepasirinkus jums labiausiai patinkančio vardo.

Vardų vagystės

Tarp tėvų, kurie dar nebuvo paskelbę būsimojo vaiko vardo, 21 procentas sako, kad turėjo pergalvoti vardą, kai jų pažįstami „nugvelbė“ jų pamiltą vardą.

Kas įdomiausia, dauguma „pavogtų“ vardų patenka į populiariausiųjų dešimtuką. Taigi, prieš įtraukdami ką nors į juodąjį sąrašą, pagalvokite, kad „vagystė“ gali būti tiesiog sutapusios skonio atvejis.

Tai keista

Ko tėvai nori iš savo kūdikio vardo labiausiai? Unikalumo. Ši savybė svarbiausia 20 procentų tėvų.

Tačiau tėvai nelinkę duoti vaikams visiškai keistų vardų. Antra pagal svarbumą vardo savybė yra jo skambesys (15 procentų), trečia – vardo reikšmė (11 procentų).

Pavardės

Ketvirtadalio mamų pavardė skiriasi nuo vaiko pavardės. Nors pusei jų tai gyventi nekliudo, kita pusė dėl to nėra tokia tikra. Pusė mamų svarsto savo ar savo vaiko pavardės pakeitimą.

Kai kurios mamos teigia, kad jų pavardės pasikeis, joms ištekėjus už vaiko tėčio.

Pažaliavę iš pavydo

Būsimosios mamytės ir tėčiai pavydi ne tik lengvo nėštumo ir greito gimdymo. 1 iš 10 sako, kad jie pavydi kitų išrinkto vardo – arba todėl, kad tai vardas, kurį jie planavo pasirinkti, arba todėl, kad jie apie jį nepagalvojo.

Gailestis

Pasakos apie kūdikio vardo paieškas ne visada baigiasi laimingai. 7 procentus tėvų kankina abejonės dėl pasirinkto kūdikio vardo, o 4 procentai teigia, kad jie rinktųsi kitą vardą, jei tik galėtų. 3 procentai tėvų netgi pakeičia kūdikio užregistruotą vardą.