Lytiniai santykiai nėštumo metu

Lytiniai santykiai nėštumo metu

Neretai nėštumo metu lytiniai santykiai sukelia tam tikrų dvejonių. Vienoms poroms nėštumas seksualiniam gyvenimui teikia tik privalumų, kitoms – tai susirūpinimas ir problemos. Tad ar verta iš tiesų dėl to susirūpinti?

Ar tai saugu?

Susirūpinimas dėl saugumo yra dažnas – kas atsitiks, jeigu moteris patirs orgazmą? Ar nesužalosim kūdikio? Ar gali seksas sukelti persileidimą?

Faktiškai nėra medicininių įrodymų, kad lytiniai santykiai nėštumo metu kam nors padarytų didelę žalą. Tačiau keletu atvejų patariama vengti intymių santykių nėštumo metu:

  • Jeigu turite polinkį persileidimui. Tokiu atveju jūsų gydytojas gali nurodyti vengti lytinių santykių pirmuosius tris nėštumo mėnesius.
  • Jeigu anksčiau turėjote priešlaikinį gimdymą, patartina atsisakyti lytinių santykių paskutiniaisiais nėštumo etapais.
  • Taip pat reikėtų vengti lytinių santykių, jeigu yra žema placentos padėtis.

Jūsų kūdikėlis yra labai gerai apsaugotas gimdos raumenų sienelėmis, o susijaudinimo metu moters patiriami švelnūs susitraukimai tikrai nėra tokie stiprūs, kad iššauktų priešlaikinį gimdymą, jeigu pats moters kūnas tam dar nėra pasirengęs. Tačiau spenelių stimuliacija ir lytiniai santykiai yra natūralus būdas padėti sukelti gimdymą, jeigu nėštumas trunka per ilgai.

Lytinis potraukis

Seksualumas ir požiūris į nėštumą kiekvienam žmogui atrodo skirtingai. Kai kurioms poroms atrodo sudėtinga suderinti nėščiosios kūną su seksualios ir patrauklios moters idėja. Kartais pati moteris nesijaučia seksuali, o kartais vyrai per daug jaudinasi, kad gali sužaloti kūdikį lytinių santykių metu.

Tačiau yra atvejų, kuomet poros teigia, kad nėštumas tik dar labiau pagerina jų lytinį gyvenimą:

  • Nereikia nei vienam galvoti apie kontracepcines priemones.
  • Moteris mėgaujasi menstruacinio ciklo ir PMS nebuvimu.
  • Kai kurios moterys teigia, kad daug lengviau susijaudina.
  • Vyras mėgaujasi besikeičiančia partnerės figūra – pilnesnė krūtinė ir apvalesnės šlaunys yra daugelio vyrų svajonė.