Kūrybiniai užsiėmimai su vaiku

Kūrybiniai užsiėmimai su vaikais

Vaikystės magija! Tai metas, kai vaikų vaizduotė neturi jokių ribų. Kūrybingi vaikai į pasaulį žiūri kaip į neribotų galimybių ir nuotykių erdvę ir gali save įsivaizduoti kaip princesę, piratą ar kitą pasakišką personažą.

Štai 10 būdų, kaip tėvai gali paskatinti vaikų kūrybingumą.

1. Padarykite magišką spintelę.

Paimkite spintelę ar dėžutę ir pridėkite į ją skrybėlių, kostiumų, skraisčių, batų… bet ko, kas, jūsų manymu, patiks jūsų vaikui. Ten gali būti ir kokiai nors profesijai reikalingi atributai, įvairūs nuotykių ieškotojų ar tyrinėtojų aksesuarai, kaip pavyzdžiui, tinklelis drugeliams gaudyti, fosilijos, didinamasis stiklas. Atminkite, net sena paklodė gali būti nuostabia skraiste. Paprastą dėžutę galite apklijuoti specialiu popieriumi, nudažyti, priklijuoti deimančiukų, kad ji taptų ypatinga.

2. Piešiniai „kai užaugsiu“

Skatinkite vaiką nupiešti save užaugusį. Gali būti įdomiau, jei vaikas atsiguls ant popieriaus, o jūs apvesite jo formą ir iškirpsite. Nupieškite vaiką, kaip kokios nors profesijos atstovą. Kūrybingi tėvai gali padėti vaikui sukurti 3D piešinį, pridėdami balerinos sijonėlį ar riterio šarvus. Nupaveiksluokite mažąjį kūrėją ir jo kūrinius. Nepakartojama!

3. Padėkite sukurti vaidinimą

Vienintelis dalykas, linksmesnis už vaikų vaidinimą, leisti jiems patiems jį sukurti ir jam pasiruošti. Tegul vaikai dalyvauja planuojant ir visuose kituose pasiruošimo etapuose. Linksmiausia, kai „aktoriai“ sukuria sau kostiumus (nieko parduotuvinio) iš popierinių krepšių, to, ko yra namie. Ir žinoma, vaizduotės.

4. Sukurkite nesibaigiančią vaiko pasaką

Tegul vaikas bus pagrindinis nesibaigiančios pasakos prieš miegą herojus. Paklauskite, kokiuose nuotykiuose vaikas nori dalyvauti kiekvieną vakarą. Abu, pasitelkę fantaziją, papasakokite kas vakarą 10 minučių istoriją. Įtraukite vaiką, klausdami, kuo jis vilkėtų ir kaip norėtų, kad atrodytų pilis.

5. Šokiai pokiai

Šokis yra itin kūrybinga išraiškos forma, o vaikai domisi muzika. Šokis ir daina gali juos užimti valandų valandas. Jie džiaugsis, kurdami naujus šokių žingsnelius ir žodžius muzikai. Yra daug vaikiškos muzikos CD, dažnai įdainuojamų vaikų. Atsisėskite ir mėgaukitės šou.

6. Auginkite sodą kartu

Kuriam vaikui nepatinka kasti, sodinti ir stebėti, kaip auga gėlės. Leiskite savo vaikams turėti sodą. Tegul jie išsirenka nebrangių gėlių (kam rūpi, ar jos viena prie kitos dera) ir tegul jie būna atsakingi, rūpinasi bei augina jas. Vaikai džiūgaus, matydami, kaip iš mažo daigelio auga gėlė, kaip ji suveši vasarą, ir daug ko išmoks apie auginimo procesą.

7. Pasidarykite aitvarą ir leiskite jį kartu

Užuot nusipirkę gatavą parduotuvėje, aitvarą pasidarykite patys. Vaikas prie šio projekto pridės ne tik rankas, bet ir širdį. Aitvaras pakankamai nesudėtingas dalykas, mokantis vaikus pagrindinių įgūdžių. Vaikas akimirkas, stebint kylantį savo aitvarą, atsimins ilgam.

8. Tegul vadovauja vaikas

Suaugusieji per dažnai imasi lyderio vaidmens ir nori, kad vaikai vykdytų jų nurodymus. Retkarčiais leiskite ir vaikams pavadovauti. Pavyzdžiui, važinėjatės dviračiais. Leiskite vaikams nuspręsti, kur važiuos, pasirinkti kelią, sugalvoti linksmų žaidimų ar pasirinkti, kokias dainas dainuoti važiuojant. Be abejo, turite stebėti, kad visa tai vyktų saugiai. Leisdami jiems vadovauti, skatinsite jų pasitikėjimą savimi ir kūrybingumą.

9. Išsiruoškite į išvykas

Esant gražiai popietei, suplanuokite išvyką į gamtą. Išsikepkite dešrelių, žaiskite lauko žaidimus, susėskite prie laužo, pasakokite istorijas, tiesiog smagiai kartu leiskite laiką. Mažos kepsninės šią pramogą daro itin lengvą.

10. Sukurkite muzikinę grupę

Padarykite įvairių muzikos instrumentų iš lazdų, varpelių, dubenėlių ir virvučių bei sujunkite juos su paprastais nebrangiais muzikos instrumentais, kurių būna parduotuvėse. Tegul muzika liejasi laisvai. Vieni gali groti, kiti šokti šiuo ritmu.