Kūdikio maitinimo priemonių plovimas ir sterilizavimas

Kūdikio maitinimo priemonių plovimas ir sterilizavimas

Buteliukai, žindukai, čiulptukai – visas kūdikio maitinimo priemones prižiūrėti reikia ypač kruopščiai ir atidžiai. Šiuolaikiniai buteliukai dažnai susideda iš įvairių smulkių detalių, padedančių užtikrinti kuo patogesnį vaikelio maitinimą bei užkirsti kelią tokioms negandoms, kaip pilvuko pūtimas.

Plaudami kūdikio maitinimo priemones, visų pirma, visiškai jas išardykite, kad gerai išplautumėte ir juose nesikauptų jokie maisto likučiai.

Prieš sterilizuojant kūdikio maitinimo priemones, išplaukite jas karštu vandeniu ir muilu (geriausia natūraliu, kuriame nėra nei dažiklių, nei kvapniųjų medžiagų). Visas buteliukų detales išvalykite specialiu buteliukams skirtu šepetėliu, kuris nesunkiai pasieks visas, net ir smulkiausias, ertmes.

Į nerūdijančio plieno ar emaliuoti puodo dugną įtieskite rankšluostį ir sudėkite visas sterilizavimui paruoštas buteliukų detales. Jas sudėkite taip, kad ertmes apsemtų vanduo, neliktų oro burbulų (buteliukus guldykite ant šono).

Pripilkite vandens ir virinkite 3 – 4 minutes, paskui neatidengę atvėsinkite iki kambario temperatūros. Priemones ištraukite specialiomis steriliomis žnyplėmis arba kruopščiai nuplautomis rankomis.

Sterilizavimo procesą palengvina specialios kūdikio maitinimo reikmenų sterilizavimui skirtos priemonės.