Kūdikio atpylimai

Kūdikio atpylimai

Pamaitinus savo kūdikį ir jam pirmą kartą atpylus, galite supanikuoti, tačiau taip nutinka daugeliui kūdikių. Kūdikiai atpylinėja, nes žįsdami prisiryja oro arba suvalgo daugiau nei telpa jų skranduke. Godžiai žįsdamas kūdikis kartu su pienu pritraukia oro, tačiau greitai nustoja, darosi neramus, verkia, raitosi, kol atsirūgsta ir jam palengvėja.

Nurytas oras kaupiasi po pienu ir mažyliui sujudėjus, jie kyla stemple. Kartu su oru atpilama ir šiek tiek pieno. Kūdikių stemplė yra trumpa, o ją ir skrandį ribojančio rauko tonusas nedidelis.

Atpilinėti kūdikiai paprastai nustoja apie 6 – 8 mėnesį, kai pradeda patys sėdėti ir valgyti tirštą maistą.

Kaip padėti atpylinėjančiam kūdikiui?

Atpylimai tiek gausa, tiek dažnumu skiriasi. Vieni kūdikiai atpila retai ir nedaug, kiti – dažnai ir gausiau. Žindomas kūdikis atpils mažiau, jei bus žindomas taisyklingai, kitaip tariant, kūdikis turi apimti ne tik spenelį, bet ir tamsų laukelį aplink. Mišinuku kūdikį stenkitės maitinti lėtai, verčiau dažniau mažesniais kiekiais.

Jei kūdikis prisirijo tiek oro, kad net nustoja žįsti, jam reikia padėti atsirūgti. Po to galite tęsti maitinimą. Skrandyje atsidūręs oras vaikui kelia diskomfortą, trukdo virškinti maistą, todėl jis nerimsta ir blaškosi, prasčiau miega.

Oro prisirijusiam kūdikiui būtina padėti atsirūgti. Pamaitinę, laikykite kūdikį stačią, kol jis atsirūgs. Neskubėkite, gali prireikti net pusvalandžio. Pasidėkite ant peties minkštą gerai sugeriančią skepetaitę. Paimkite kūdikį ir priglauskite prie savęs taip, kad jo galvutė remtųsi smakru į petį. Taip pat galime kūdikį pasiguldyti ant kelio ir švelniai paplekšnoti per nugarą. Pasisodinę kūdikį ant kelių, liemenį palenkite į priekį, prilaikydami delnu. Taip pat galite viena ranka prilaikyti mažylį, o kita lėtai, švelniai spaudžiant, glostyti pilvuką.

Kartais kūdikiai atsirūgsta ir gulėdami, tokiu atveju pamaitintą vaikutį guldykite ant dešiniojo šono, kad neužspringtų atpiltu maisteliu.

Atpylė su krauju

Kartais kūdikis gali atpilti pieną su krauju. Greičiausiai tai kraujas iš skilusio spenelio. Jo nebepastebėsite, kai žaizdelės užgis. Be to, stipriai atpylinėjančio kūdikio stemplėje gali trūkti kapiliaras ir kraujas gali pasirodyti atpiltame piene dėl to. Tai taip pat nėra pavojinga, nes kapiliarai greitai užgyja. Tačiau jei kraujo pastebite dažnai, būtinai pasitarkite su gydytoju.

Ar atpylimas yra pavojingas?

Jei kūdikis gerai auga ir gerai jaučiasi, atpylimas – tiesiog fiziologinė būklė. Tačiau jei pastebėsite nors vieną iš išvardintų simptomų, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją:

  • Kūdikio svoris neauga arba mažėja.
  • Atpylinėjimas ypač gausus, tarsi vėmimas fontanu.
  • Atpiltame maiste yra žalsvų priemaišų.
  • Atsirūgdamas ir atpildamas kūdikis nerimsta, raitosi, verkia – tai jam skausminga.
  • Maitinamas kūdikis kosti, springsta.