Kreditas jaunai šeimai: kur ieškoti?

Lietuvoje jaunoms šeimoms nėra lengva. Net vidutinei šeimai Vilniuje yra sunku, o ką jau kalbėti apie tėvelius, kurie įsikuria mažesniame miestelyje ar kaime. Ten galimybių įsikurti ir jaustis saugiai dėl savo ateities iš tikrųjų yra mažai. Bet ir didmiesčiuose nėra lengva: atlyginimai ten gal ir didesni, bet pragyvenimo lygis, o tuo pačiu ir būtinos išlaidos šeimos išlaikymui – irgi. Tad ką daryti jaunai šeimai, ką tik susituokusiai ir galbūt išleidusiai nemažą sumą vestuvėms ir vestuvinei suknelei?

Būsto įsirengimas, o jei kalbame apie nėštukę, tai ir pasiruošimas vaikelio gimimui, tai reikalauja išlaidų, kurių jaunos šeimos neturi kaip padengti. Todėl yra keletas būdų, kaip šią situaciją pataisyti. Daugiausia jų susiję su paskolomis. Visa laimė ta, kad tokio finansavimo poreikį jaunos šeimos gali patenkinti ir lengvatinėmis sąlygomis per įvairias valstybės programas, skirtas jaunoms šeimoms paskatinti. Bet pradėkime nuo pradžių.

Greitas kreditas jaunoms šeimoms

Turbūt čia nieko nenustebinsime pasiūlydami pasiskolinti iš kreditų bendrovių. Taip, greitieji kreditai yra brangus malonumas ir galbūt tikrai nėra geras finansinio raštingumo pavyzdys vaikučiams. Bet tokiame požiūryje yra tik dalis tiesos.

„Tik dalis“ todėl, kad greitieji kreditai gali ir nebūti pražūtingi ar net ypatingai brangūs. Dėl plačios konkurencijos, kurią kreditų bendrovėms sudaro ir bankai, ir unijos, ir atsiradę tarpusavio skolinimo platformų operatoriai, greitų kreditų kainos, nesvarbu kaip jas matuosite, nuosekliai mažėja. Todėl – taip, yra labai brangių kreditų, bet šiandien jie yra labiau išimtis iš taisyklės ir yra labiau susiję su tuo, kad siūlo skolintis išskirtinai mažomis sumomis. Tam geras pavyzdys yra smscredit.lt.

Bet kiekvienam brangiam kreditui šiandien tikrai rasite bent porą pakankamai pigių. Nebūtinai kiekvienas iš jų bus suteiktas vienodai greitai (pvz. tarpusavio skolinimo operatoriai skolina lėčiau), bet pasirinkimas tikrai yra ir į vieną, ir į kitą pusę. O tokią paiešką atlikti irgi nėra sunku, jei mokate naudotis kreditų palyginimų svetainėmis. Geras to pavyzdys yra visikreditai.lt.

Todėl nėra labai sunku surasti greitąjį kreditą, net jei jūsų kaip jaunos šeimos, jaunų tėvelių finansinė padėtis nėra visiškai garantuota. Savaime aišku, kad greitieji kreditai yra geriausiai tinkami pavieniams pirkiniams. Todėl rekomenduotume skolintis iš kreditų bendrovių tik tokioje situacijoje. Jei yra didesnių pinigų poreikis – reikia ieškoti kitų alternatyvų.

Valstybės finansuojamos paskolos jaunoms šeimoms

Viena tokių alternatyvų yra valstybės finansuojamos paskolos. Jos yra skirtos jaunoms šeimoms ir yra suteikiamos lengvatinėmis sąlygomis. Tai reiškia, kad galėsite pasiskolinti su mažesnėmis palūkanomis ir ilgesniam periodui.

Šiek tiek priklauso ir nuo jūsų (tiek jūsų, tiek jūsų sutuoktinio (-ės)) kredito istorijos (ją galite pasitikrinti čia). Kuo geresnė jūsų abiejų kredito istorija ir finansinė padėtis (matuojant ją pajamomis ir turimais įsipareigojimais), tuo pigesnės paskolos iš banko galite tikėtis.

Bet skirtingai nuo greitų kreditų, valstybės finansuojamos paskolos yra dažniausiai skirtos būsto įsigijimui. Papildomų naudų gali tikėtis jaunos šeimos, kurios savo šeimą nori kurti regionuose. Plačiau apie šias subsidijas galite skaityti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos straipsnyje. Nors informacija iš 2018 metų, bet ji vis dar aktuali 2020 metais. Iki kol bus priimti kiti sprendimai šiuo klausimu, labai tikėtina, kad niekas nesikeis ir 2021 metais.

Todėl atrodo, kad alternatyvos yra dvi – arba greitas kreditas, arba valstybės subsidijuojama paskola būstui. Su sąlyga, kad tarp greitųjų kreditų mes įtraukiame visas vartojimo paskolas ir ne vien tas, kurias išduoda kreditų bendrovės. Taip jūsų pasirinkimo spektras tampa pakankamai platus.

Ir nors valstybė jaunoms šeimoms finansuoja tik būsto paskolas, pasinaudoję paskolų palyginimų svetainėmis, jūs nesunkiai susirasite pigų kreditą, kuris tikrai neapkraus jaunos šeimos. Sėkmės naujo gyvenimo kelyje!