Ką sapnuoja būsimos mamos?

Ką sapnuoja būsimos mamos

Žmogus nuo neatmenamų laikų bandė įminti sapnų paslaptis, tai daro ir dabar. Daug amžių sapnai buvo laikomi ženklu “iš viršaus” ar pranašystės signalu. XIX amžiuje atsirado psichoanalizė, kuria buvo grindžiami ir sapnai. Moderniųjų laikų mokslininkai sapnus analizuoja kaip mūsų psichikos produktą, kaip mūsų patirties šaltinį ir emocinės būsenos išraišką.

Daugelis būsimųjų mamų pastebi, kad jų sapnai pastojus pasikeičia: jie tampa ryškūs ir spalvingi, pilni emocijų ir jausmų. Kai kurios moterys su šiais pasikeitimais susidoroja ramiai, kitos patiria didelį stresą. Nėščiosios dažnai savo sapnus pasakoja psichologams. Tad ką sapnuoja būsimoji mama?

Štai ką apie savo sapnus pasakoja TINDI RINDI forumo lankytojos:

„Sapnuoju visokias nesąmones, jau kartais net ima varginti. Štai ir šiąnakt košmarus sapnavau. Tiesa, kiek pamenu, per visus savo nėštumus prisapnuodavau visko, o kartais net ir labai baisių sapnų.“

„Mane visus tris kartus kankindavo baisi nemiga – pragulėdavau arba pravaikščiodavau du trečdalius nakties, bet net aš vis tiek spėdavau visko prisapnuot. Ir gero, ir blogo.“

„Kai laukiausi sūnaus, tai sapnavau, kad laikau ant rankų mergytę, o kai laukiausi dukros, tai vis sapnuodavau mergaitiško veido berniuką su žydrais šliaužtinukais dabar pradžioje nėštumo irgi sapnavau berniuką, o laukiam mergytės.“

Sapnai – pranašystės

Galbūt dar prieš nėštumą susapnavote sapną apie nėščią moterį ar savo pačios vaiką, kurio dar neturite. Planuojant nėštumą, žinoma, kad tokie sapnai atneša daug teigiamų emocijų ir palieka šviesų džiaugsmo jausmą visai dienai. Ar galime tokius sapnus vadinti pranašiškais?

Dažniausiai pirmąsias dienas ir savaites moteris dar nežino apie savo padėtį. Būsimoji mama gali instinktyviai jausti pokyčius, vykstančius jos viduje, bet šimtu procentu nėra įsitikinusi. Tačiau jos organizmas jau informuotas apie naujos gyvybės užuomazgą. Smegenims siunčiami specialūs signalai, sukelti moters organizme vykstančių hormonų pokyčių. Ši informacija nueina ilgą kelią per moters smegenis, paslaptingai ir mažai mokslininkams žinomai keičia psichikos struktūrą ir prasiskverbia į sapnus. Sapnas gali būti pirmasis signalas, reiškiantis, kad jūs greitai būsite mama. Be to, būsimos mamos, moterys, kurios psichologiškai yra pasiruošusios motinystei arba planuoja pastoti, gali matyti sapnus – pranašystes.

Blogi sapnai

Nėštumas patvirtintas – pirmosios emocijos priešakyje. Dabar būsimosios mamytės adaptacija pereina į kitą stadiją: būsimoji mama galvoja apie savo kūdikį, stengiasi kiek įmanoma daugiau sužinoti apie nėštumą ir vaiko gimimą. Todėl kai kada sapnai gali ją vėl jaudinti. Tai gali būti košmarai ar šiaip slegiantys sapnai, po kurių moteris jaučia baimę.

Faktai rodo, kad dauguma moterų blogus sapnus ir košmarus sapnuoja nėštumo viduryje. Vienas dažniausių sapnų yra kritimas, kuris kaip taisyklė siejasi su baimės jausmu, o kartais ir siaubu. Ką tai reiškia?

Psichologai išskiria dvi tokių baimių priežastis. Pirmoji – tai psichologinis diskomfortas, susijęs su nėštumu. Be to, daugmaž nėštumo viduryje būsimoji mama pradeda jausti kūdikio judesius, gimda pradeda spausti pūslę, kas sukelia nemalonų jausmą. Visos šios ir panašios bėdos gali būti blogų sapnų priežastis. Todėl patariama nevalgyti prieš miegą, nes vidaus organai taip pat nori pailsėti. Paprašykite, kad vyras padarytų kojų masažą, išsituštinkite prieš einant miegoti, taip pat ypatingai pasirūpinkite savo miegamąja vieta. Šiam tikslui galite nusipirkti specialias pagalves ar velenėlius pagalvei atremti, kurie palengvina krūvį stuburui ir kaklui. Be to, visuomet gerai išvėdinkite kambarį, kad jums netrūktų deguonies.

Antroji blogų sapnų priežastis – tai baimės, susijusios su nėštumu ir kūdikio gimimu. Protas sapnų pagalba stengiasi atsikratyti susikaupusių neigiamų emocijų. Todėl stenkitės sužinoti kuo daugiau informacijos apie nėštumą ir vaiko gimimą ir pasitikėkite tik ekspertais. Tai padės susidoroti su nerimu. Nes informacijos stoka ir yra pirmoji visų baimių priežastis.

Sapnai apie kūdikio gimimą

Kartais būsimoji mama sapnuoja, jog ji gimdo. Yra trys tokių sapnų tipai. Pirmasis – tai daugiau emocinis sapnas su aiškiu siužetu, kuriame moteris gimdydama nejaučia jokio skausmo ir baimės. Tokių sapnų bruožai yra paaiškinami: būsimoji mama skiria daug laiko skaitymui ir informacijos rinkimui apie nėštumą ir gimdymą. Todėl jos protas pratęsia savo darbą mąstydamas apie šiuos dalykus ir nakties metu.

Tačiau kartais sapnai apie vaiko gimimą sukelia baimę ir nerimą, ilgam atmintyje palikdami nemalonius jausmus. Tokie moters sapnai labai gerai iliustruoja jos nerimo atvaizdą. Todėl, jeigu tokie sapnai kankina būsimą mamą, reikėtų išsiaiškinti, kas būtent gąsdina šiuo momentu. Nes tik taip galima susidoroti su egzistuojančiu nerimu ir sapnuoti ramesnius sapnus.

Paskutinio tipo sapnai apie gimdymą – tai sapnai, kuomet moteris jaučia labai neigiamus jausmus. Emocijos gali būti susijusios su fiziniais pojūčiais, kuriuos moteris patiria gimdydama. Būsimos mamos, kurios sapnuoja tokius sapnus, turi stiprią gimdymo baimę.

Nėštumo metu daugelis moterų gali sapnuoti savo vaikus jau po gimimo. Yra du tipai tokių sapnų. Pirmajam tipui priklauso sapnai, kurie yra labai artimi realybei. Pavyzdžiui, būsima mama mato savo kūdikį ir seka jo augimo procesą. Tokie sapnai – tai ženklas, kad moteris yra pasiruošusi motinystei. Tai tiesioginis jūsų malonių lūkesčių, mąstymų bei pasiruošimo vaiko gimimui rezultatas. Visą dieną jūs galvojate apie savo kūdikį, bendraujate su juo ir svajojate apie tą momentą, kuomet galėsite savo vaikutį apkabinti. Sapnai gali padėti aplenkti laiką ir suteikti jums galimybę pasidžiaugti motinyste dar prieš kūdikėlio gimimą.

Antrajam tipui priklausančiuose sapnuose, būsimoji mama taip pat mato savo vaiką, tačiau įvykiai yra nerealūs: pavyzdžiui, naujagimiai vaikšto ar kalba. Tokie sapnai yra truputėlį jaudinantys, bet jie palieka pakankamai šviesius prisiminimus. Psichologai teigia, kad tokia moteris dar nėra visiškai pasiruošusi vaiko gimimui. Siūloma lankyti motinos pasiruošimo gimdymui kursus, mokytis nėščiųjų mankštos bei atlikti kvėpavimo pratimus. Tokia atsipalaidavimo technika padės sutvardyti gimdymo baimę.

Jeigu jūsų diena buvo kupina apmąstymų ir nerimo, jūs pavargote nuo darbo ar kažkas sugadino jums nuotaiką – tai taip pat gali neigiamai paveikti jūsų sapnus. Todėl stenkitės prieš eidama miegoti palikti visas bėdas “už durų”, atsipalaiduokite ir nieko negalvokite. Labai naudinga būtų atlikti keletą atsipalaidavimo procedūrų, kurios atpalaiduotų jūsų kūną ir ištrintų jūsų apmąstymus bei paruoštų organizmą poilsiui.

Saldžių sapnų!

Parengta pagal www.womanspassion.com publikacijas