Gimdymas namuose – privalumai ir trūkumai

Gimdymas namuose - privalumai ir trūkumai

Pastaruoju metu vis labiau didėja susidomėjimas gimdymu namuose, savoje ir pažįstamoje aplinkoje. Gimdymo namuose šalininkai yra įsitikinę, kad tol kol nei mama, nei vaikas neturi jokių medicininių bei akušerinių problemų, vaiko gimimą turime suvokti kaip normalų fiziologinį procesą, o ne kaip ligą. Taigi, gerai suplanuotas gimdymas namuose yra toks pat saugus kaip ir ligoninėje. Svarbiausia yra susirasti kvalifikuotą akušerę – pribuvėją, kuri turi patirties su gimdymais namuose. Be to, turite būti tikri, kad gimdymo metu atsiradus komplikacijoms, iškart galėsite nuvykti į ligoninę.

Žinoma, gimdymas namuose tikrai skirtas ne kiekvienai. Tiktai sveikos moterys, kurios praeityje nėra turėjusios nei akušerinių, nei kitokių medicininių problemų ar cezario pjūvio gali svarstyti galimybę gimdyti namuose. Moterys, kurios nuolatos yra turėjusios su nėštumu susijusių ar kitokių sveikatos problemų, tokių kaip aukštas kraujo spaudimas, diabetas, daugiavaisis nėštumas ar panašiai, turėtų atmesti galimybę gimdyti namuose.

Kokie yra gimdymo namuose privalumai?

Kai kurios moterys renkasi gimdymą namuose todėl, kad paprasčiausiai nenori gimdyti ligoninėje, kitos – dėl namų ramybės ir šilumos, trečios – todėl, kad gali gimdyti savoje lovoje ir jos nenori jokio medicinos įsikišimo. Taip pat gimdymas namuose:
· Suteikia ypatingą galimybę būti šalia visai šeimai. Galite pasikviesti tiek šeimos narių ir draugų, kiek tik norite, ir su jais palaikyti tiesioginį ryšį, pasidalinti savo patirtimi.
· Jūs pati galite kontroliuoti visą padėtį bei atmosferą.

Kokie yra gimdymo namuose trūkumai?

Žinoma, akivaizdžiausias trūkumas, kad ne viskas, ką gali pasiūlyti ligoninė, yra prieinama namuose. Komplikacijų metu jums gali prireikti medikų ir medicininės įrangos, kurios namuose nėra. Todėl visuomet būkite pasiruošę reikalui esant skubiai vykti į ligoninę. Rinkdamiesi pribuvėją būtinai išsiaiškinkite jos išsilavinimą, kvalifikaciją bei patirtį namų gimdymuose.

Būtinai pasirūpinkite, kad po gimdymo kelias dienas šalia būtų žmogus, kuris galėtų pasirūpinti ir jumis, ir jūsų kūdikiu, nes čia seselių nebus.

Kaip aš galiu būti tikra, kad mano vaikas gaus tokią priežiūrą kaip ir ligoninėje?

Pasistenkite sužinoti, kiek gimdymų yra priėmusi jūsų pasirinkta pribuvėja. Būtinai pasiteiraukite, kokius pirmos pagalbos įrengimus ji turės, su kokiomis komplikacijomis ji yra susidūrusi bei kaip su jomis susidorojo.