Artėjančio gimdymo simptomai

Artėjančio gimdymo simptomai

Tam tikrus pokyčius moteris pradeda justi dar prieš gimdymą. Kada? Įvairiai – tiek likus kelioms savaitės, tiek kelioms dienoms iki gimdymo. Galite pajusti nuotaikų kaitą: čia džiaugiatės dėl artėjančių permainų, čia puolate į paniką, kad nesate tam dar pasirengusi. Tai natūralu. Tačiau neretai nėščios moterys patiria ir kitus artėjančio gimdymo požymius. Štai dažniausi artėjančio gimdymo pranašai.

Vaisiaus galvutės nusileidimas

Apatiniam gimdos segmentui minkštėjant ir tampant elastingesniu, kūdikio galvutė leidžiasi į dubenį. Kūdikio galvutei nusileidus į dubenį, galima pajusti, kad lengviau kvėpuoti, mažiau vargina rėmuo ir pilnumo jausmas pavalgius.

Paprastai, jei moteris laukiasi pirmagimio, jo galvutė nusileidžia į dubenį prieš 2 – 4 savaites iki gimdymo, o gimdančioms nebe pirmą kartą moterims tai gali atsitikti tik prasidėjus gimdymui.

Spaudimas į dubenį

Vaisiaus galvutei nusileidus, apatinėje kūno dalyje galite justi įvairių nelabai malonių simptomų. Vaisius spaudžia šlapimo pūslę, žarnyną, todėl nėščioji ima dažniau šlapintis ir tuštintis. Taip pat gali pradėti skaudėti dubenį, nugarą, dilgčioti dubens dugne. Kai spaudžiamos dubens srities kraujagyslės, pabrinksta kojos ir pėdos.

Baxton‘o Hicks‘o sąrėmiai

Tai sąrėmiai, kuriuos patiria nėščioji dar iki prasidedant gimdymui. Jie taip pavadinti juos pirmą kartą nustačiusio gydytojo garbei ir yra netikrieji, dar vadinami parengiamaisiais sąrėmiais. Kai prasideda šie sąrėmiai, išplečiama apatinė gimdos dalis, kad vaisiaus galvutė galėtų nusileisti. Be to, gimdos kaklelis darosi minkštesnis ir plonesnis. Kuo arčiau gimdymo, tuo šie sąrėmiai intensyvesni.

Makšties išskyros

Baigiantis nėštumui, suminkštėja gimdos kaklelis ir atsiranda makšties išskyrų, primenančių kiaušinio baltymą, gali būti rausvos. Jei išskyros geltonos ar putojančios, galima įtarti infekciją.

Lizdo instinktas

Paskutinį mėnesį dažna nėščioji pastebi neįprastą potraukį tvarkyti namus. Tai prabudęs lizdo instinktas, verčiantis ruoštis šeimos pagausėjimui. Kaip stipriai norėtumėte suktis po namus su pašluoste ar grindų šepečiu, nepersistenkite, jums reikia tausoti jėgas artėjančiam gimdymui.

Drebulys

Drebulys gali imti be jokios paaiškinamos priežasties, kai nėščiajai nei šalta, nei silpna. Tai gali būti streso hormonų arba pasikeitusio progesterono lygio rezultatas.

Viduriavimas

Trumpalaikį viduriavimą gali sukelti prieš gimdymą pagausėję prostaglandinai, atpalaiduojantys lygiuosius raumenis.