Vyno dieta

Vyno dieta

Jei ieškote būdo numesti svorio neatsisakydami skanaus maisto ar išbraukdami ištisas maisto produktų grupes, vyno dieta gali būti kaip tik jums. Moksliškai įrodyta, kad sveika mityba, įskaitant taurę raudonojo vyno kiekvieną vakarą prie vakarienės, padeda žmonėms greičiau numesti svorio ir jį išlaikyti. Šiame straipsnyje aptarsime vyno dietos privalumus, į ką atkreipti dėmesį pradedant ją taikyti ir kaip užtikrinti, kad gautumėte visas naudingas maistines medžiagas ir kartu gautumėte visą naudą.

Kas yra vyno dieta?

Vyno dieta – tai unikalus požiūris į svorio metimą, kai ribojamas kalorijų kiekis ir saikingai vartojamas raudonasis vynas. Ji pagrįsta idėja, kad kiekvieną vakarą išgeriant po vieną taurę sauso raudonojo vyno galima slopinti apetitą ir padėti pagreitinti medžiagų apykaitą didinant antioksidantų kiekį organizme. Valgydami apskritai mažiau kalorijų per dieną ir vakarienės metu išgerdami vieną 5 taurių raudonojo vyno taurę, asmenys gali sumažinti kasdien suvartojamų kalorijų kiekį ir kartu mėgautis skaniais patiekalais. Taip laikui bėgant galima gerokai numesti svorio.

Vyno dietos nauda

Su vyno dietos laikymusi siejama daug privalumų, įskaitant geresnę širdies ir kraujagyslių sveikatą, geresnį virškinimą, mažesnę riziką susirgti diabetu ir kitomis lėtinėmis ligomis bei apskritai sveikesnius mitybos įpročius. Be to, kadangi raudonajame vyne yra daug antioksidantų, pavyzdžiui, resveratrolio, jis padeda apsisaugoti nuo laisvųjų radikalų sukeliamos oksidacinės žalos organizme. Tai reiškia, kad jūsų oda ilgiau atrodys jaunesnė, o imuninė sistema išliks stipri nuo tokių ligų kaip peršalimas ir gripas. Galiausiai, tyrimai parodė, kad žmonės, išgeriantys vieną taurę raudonojo vyno per dieną, gyvena ilgiau nei tie, kurie jo negeria!

Kaip pradėti laikytis vyno dietos

Pradedant bet kokį naują mitybos planą, svarbu pirmiausia pasitarti su gydytoju, nes dėl kai kurių pokyčių gali tekti koreguoti vaistų dozes arba keisti ir kitą gyvenimo būdą. Tačiau gavę gydytojo leidimą, pateikiame keletą patarimų, kaip pradėti laikytis vyno dietos:

 • Pradėkite neskubėdami – nebūtina vienu prisėdimu išgerti visą butelį. Pradėkite nuo vienos taurės sauso raudonojo vyno su vakariene (arba pietumis) kasdien bent dvi savaites, paskui, jei reikia, kiekį padidinkite.
 • Rinkitės išmintingai – rinkitės sausus vynus, pavyzdžiui, Cabernet Sauvignon arba Merlot, nes jie dėl didesnio antioksidantų kiekio yra naudingesni sveikatai nei saldesnės rūšys, pavyzdžiui, Moscato.
 • Venkite saldžių maišiklių – nors jie gali būti skanūs, venkite į gėrimus dėti saldžių maišiklių, nes jie tik pridės papildomų kalorijų, o tai neatitinka tikslo.
 • tinkamai derinkite – mėgstamus patiekalus bandykite derinti su papildomais vynais, pavyzdžiui, lengvą žuvį su „Pinot Grigio“ arba kepsnį su „Cabernet Sauvignon“.
 • Subalansuota mityba – įsitikinkite, kad visą likusią mitybą valgote maistinių medžiagų turinčius produktus, pavyzdžiui, liesus baltymus, neskaldytus grūdus ir daug šviežių vaisių ir daržovių.
 • sutelkite dėmesį į kokybę – stenkitės rinktis aukštesnės kokybės vynus iš pripažintų vyndarių, o ne pigesnius, kuriuose paprastai būna daugiau cukraus, o tai gali panaikinti bet kokią galimą naudą sveikatai.
 • Stebėkite pažangą – sverkitės kartą per savaitę nekintamu laiku (pvz., iš pat ryto), kad galėtumėte stebėti, kaip laikui bėgant darote pažangą.

Stebėti savo pažangą laikantis vyno dietos

Įgyvendinant bet kokius mitybos pokyčius, ypač jei jie derinami su alkoholio vartojimu, kaip šiuo atveju, svarbu atidžiai stebėti savo pažangą, kad užtikrintumėte ne tik saugumą, bet ir puikius rezultatus! Štai keletas svarbiausių dalykų, kuriuos reikia stebėti laikantis dietos, susijusios su reguliariu alkoholio vartojimu:

 • Svoris = tikrinkite kas savaitę (o dar geriau – kas dvi savaites) nuolatiniu laiku, pvz.
 • Kraujospūdis ir cholesterolio kiekis = reguliariai tikrinkitės pas sveikatos priežiūros specialistą, kad būtų galima atidžiai stebėti bet kokį alkoholio vartojimo poveikį.
 • Mityba = Įsitikinkite, kad visą dieną valgote subalansuotą maistą, daugiausia dėmesio skirdami maistinių medžiagų turinčiam maistui, pavyzdžiui, liesiems baltymams, neskaldytiems grūdams ir dideliam kiekiui produktų.
 • Miegas = Alkoholis yra susijęs su prasta miego kokybe, todėl pasirūpinkite, kad kiekvieną naktį miegotumėte pakankamai valandų (7-9).
 • Streso lygis = jei reikia, naudokite atsipalaidavimo technikas, pvz., jogą ar meditaciją, kai kyla grėsmė, kad stresas gali sužlugdyti šį gyvenimo būdo pokytį.

Išvada

Vyno dieta yra veiksmingas būdas numesti svorio neaukojant skonio ar mitybos, kartu mažinant su lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip diabetas ir širdies ligos, susijusius rizikos veiksnius*. Laikydamiesi šių žingsnių, užtikrinkite saugumą ir maksimalią naudą bandydami pakeisti gyvenimo būdą! Leisdami sau nedidelius malonumus, pavyzdžiui, kasdien išgerti po taurę, galėsite mėgautis ir mėgautis, ir daryti didelę pažangą siekdami tikslų!