VIN patikra: galimybė patikrinti automobilio istoriją

VIN patikra

VIN patikra yra svarbus žingsnis perkant naudotą automobilį. Tokia automobilio patikra prieš perkant padeda sužinoti jo istoriją, techninę būklę ir kitą svarbią informaciją, kuri gali turėti įtakos jūsų sprendimui.

Kas yra VIN patikra?

VIN (angl. Vehicle Identification Number) yra unikalus 17 skaitmenų ir raidžių derinys, skirtas kiekvienam automobiliui. Jis veikia kaip automobilio „pirštų atspaudas“, nes kiekvienas VIN yra unikalus. VIN patikra yra procesas, kai naudojantis šiuo numeriu sužinoma automobilio istorija, jo techninė būklė, buvę savininkai, buvę eismo įvykiai ir kita svarbi informacija. Tai ypač naudinga norint apsisaugoti nuo sukčiavimo ir užtikrinti, kad perkamas automobilis atitiktų jūsų lūkesčius, o kaina – jo kokybę.

Automobilio istorija pagal VIN: ką ji parodo?

VIN patikra gali atskleisti daug svarbios informacijos apie automobilį:

 1. Automobilio istorija. Visos ankstesnės registracijos ir savininkai, taip pat data, kada automobilis buvo registruotas pirmą kartą.
 2. Avarijos ir draudimo įvykiai. Informacija apie bet kokias avarijas, kurios galėjo paveikti automobilio struktūrinę vientisumą ar vertę.
 3. Rida. VIN patikra gali padėti sužinoti, ar automobilio rida buvo suklastota.
 4. Techninė būklė ir techninės apžiūros. Informacija apie atliktas technines apžiūras ir jų rezultatus.
 5. Transporto priemonės techniniai duomenys. Gamintojo specifikacijos, variklio ir transmisijos tipas, kėbulo tipas ir kita techninė informacija.

Norėdami tikrinti automobilį, galite pasinaudoti automobilio istorijos pagal VIN ataskaitas teikiančių įmonių paslaugomis. VIN patikra reikalauja žinoti tik automobilio VIN numerį.

VIN kodas: kur jį rasti?

VIN kodas gali būti rastas keliose vietose automobilyje, priklausomai nuo automobilio markės ir modelio. Taip pat jį galima rasti automobilio dokumentuose.

 • Priekinė panelė. VIN kodą galima rasti priekinėje panelėje, šalia vairuotojo pusės. Dažniausiai jis matomas per priekinį stiklą.
 • Vairuotojo durų stakta. Atidarius vairuotojo duris, VIN kodą galima rasti ant durų staktos arba ant vidinės dalies, prie durų užrakto mechanizmo.
 • Variklio skyrius. Kartais VIN kodas būna įspaustas ant metalinės plokštės variklio skyriuje.
 • Bagažinės grindys. Kai kuriuose automobiliuose VIN kodas gali būti po kilimėliu arba ant grindų dangos bagažinėje.

VIN kodą taip pat galima rasti automobilio dokumentų: techniniame pase, draudimo dokumentuose, taip pat „Regitra“ interneto svetainėje.

Kaip patikrinti automobilio istoriją nemokamai?

Lietuvoje galima nemokamai patikrinti automobilio istoriją naudojantis Valstybinės įmonės „Regitra“ teikiama paslauga. Tai galima padaryti keliais žingsniais:

 1. Apsilankykite „Regitros“ svetainėje.
 2. Pagrindiniame puslapyje raskite skiltį „Paslaugos“.
 3. Suraskite skilį „Pasitikrinkite, ar transporto priemonė neturi apribojimų“.

Tuomet suvedę automobilio identifikavimo numerį, registracijos dokumento numerį ir valstybinį registracijos numerį, galėsite pasiekti informaciją apie transporto priemonę.

VIN dekodavimas

VIN dekodavimas, tai procesas, kurio metu išskaidomas VIN numeris ir išanalizuojama jo reikšmė. Kiekvienas VIN numeris susideda iš trijų pagrindinių dalių:

 1. WMI (angl. World Manufacturer Identifier). Pirmosios trys simboliai nurodo gamintoją ir šalį, kurioje automobilis buvo pagamintas.
 2. VDS (angl. Vehicle Descriptor Section). Nuo ketvirto iki devinto simbolio pateikiama informacija apie automobilio modelį, kėbulo tipą, variklio tipą ir kitus techninius duomenis.
 3. VIS (angl. Vehicle Identifier Section). Nuo dešimto iki septyniolikto simbolio pateikiama informacija apie gamybos metus, gamyklą ir unikalų serijinį numerį.

Naudodamiesi VIN dekoderiu negausite detalios automobilio istorijos ataskaitos, t.y. VIN dekodavimas nėra tas pats, kas VIN patikra. Tačiau VIN dekodavimas leidžia gauti standartinę, gamyklinę informaciją apie automobilį: jo gamybos metus, gamintoją bei įvairius techninius parametrus.

Kam naudingas VIN patikrinimas?

VIN patikra yra svarbus žingsnis norint išvengti nemalonių staigmenų perkant naudotą automobilį. Ji padeda sužinoti visą svarbią informaciją apie automobilį ir priimti informuotą sprendimą. Būkite atsargūs ir visuomet atlikite VIN patikrą prieš pirkdami bet kokį naudotą automobilį.