Tėčio vaidmuo gimdyme

Tėčio vaidmuo gimdyme

Nors ir sunku brangiausią žmogų matyti kenčiantį skausmus, dauguma vyrų savo vaiko gimimą laiko įsimintiniausia ir gražiausia gyvenimo akimirka. Tėčio dalyvavimas gimdyme partnerei didelė parama, nors ir yra manančių kitaip. Tai, be abejo, poros reikalas, dalyvauti tėčiui gimdyme ar ne. Jei jau nusprendėte dalyvauti, turėkite omenyje keletą dalykų.

Žinokite, ko tikėtis

Gimdymas ne metas vartyti knygas apie nėštumą ar užrašus iš pamokėlių būsimiems tėveliams, tad raskite laiko skaitiniams dar prieš gimdymą. Būtinai nueikite į gimdymo pamokėles – gausite patikimos informacijos bei supratimą, kaip kiti tėčiai rengiasi šiam didžiam įvykiui.

Būkite pasirengęs laukti

Skirtingai nei filmuose daugumai moterų gimdymas prasideda keletą valandų prieš jai nuvykstant į ligoninę. Iš tiesų, neretai poroms patogiau gimdymo pradžioje būti namie. Be to, ligoninėje jus priregistruos, jei jūsų sąrėmiai bus nuolat besikartojantys ne ilgiau kaip kas 5 minutes. Tad darykite viską, kas padės žmonai atsipalaiduoti, pavyzdžiui, žiūrėkite kartu televizorių, pasivaikščiokite ar pamasažuokite ją. Tai ne metas baiginėti pradėtus darbus ar užsiimti namų apyvokos darbais bei kitais savo reikalais.

Būkite lankstus

Gimdymo strategijos, kurios pasiteisina kitoms gimdyvėms, nebūtinai tiks jūsų žmonai. Gerokai prieš gimdymo datą aptarkite su ja jos lūkesčius ir pasirinkimus. Vėliau, žinodami jos norus, galėsite perimti iniciatyvą. Tačiau būkite pasirengęs pakeisti kursą – dalis jūsų dalyvavimo gimdyme darbo susideda iš darymo, kas tinka, ir atsisakymo, kas netinka.

Nepriimkite visko asmeniškai

Jūsų partnerė gimdymo metu gali atrodyti užsidariusi savame pasaulyje. Gimdymas yra ilgas ir sunkus darbas ir kai kurios moterys susikaupia nugrimzdamos giliai į save. Be to, ji gali retkarčiai tapti itin jautri. Jai gali labai patikti masažas gimdymo pradžioje, tačiau vėliau tai ją gali dirginti ir ji tai gali jums pasakyti gana grubiai. Svarbu jos elgesio netapatinti su noru įžeisti jus.

Pasiimkite kelis daiktus sau

Jūsų gimdanti žmona yra dėmesio centre, tačiau jums gali tekti praleisti naktį ligoninėje, tad nepamirškite pasiimti keletą daiktų sau, pavyzdžiui, švarius marškinėlius, patogią avalynę, ko nors užkąsti. Pasiimkite ir vonios reikmenis.

Klausinėkite

Medikai turėtų aiškinti, bet ne visada aiškina, ką daro ir kodėl tai daro. Nesidrovėkite išgauti informacijos tiek apie medicinines procedūras, tiek apie tai, kaip padėti gimdyvei pasijusti geriau, ypač jei ji nelinkusi klausinėti pati.

Būkite jos atstovas

Tik jūs ir jūsų partnerė žino, ko norite, tačiau ji gali būti nenusiteikusi priiminėti svarbius sprendimus. Būkite pasirengęs veikti, jei to reikės. Jums gali prireikti pakviesti akušerę arba gydytoją. Jei jūsų žmona planuoja maitinti kūdikį krūtimi, pasistenkite, kad jai tai būtų leista padaryti kuo anksčiau, gimus kūdikiui, ir kad kas nors jai padėtų, jei pirmą kartą nesiseka.

Padėkite jai atsipalaiduoti

Pasiūlykite jai išmėginti įvairias atsipalaidavimo technikas, kaip pavyzdžiui, pakeisti pozą. Padėkite jai atrasti ką nors, į ką ji galėtų sutelkti dėmesį, prasidedant sąrėmiui. Tai gali būti kvėpavimas, jūsų veidas, ar net grindys. Nuraminkite ją, kai ji pradeda galvoti, kad nebeištvers.

Žinokite savo ribas

Gimdykloje būna visko. Žinokite, ką norite daryti gimdymo metu ir ką turėtų daryti specialistai. Galbūt jūs norėsite nukirpti virkštelę, o gal tai norėsite palikti medikams.

Tiesiog būkite ten

Tai vienas iš tų atvejų, kai jūsų buvimas yra labai svarbus. Net jei viską norite palikti profesionalų rankose, jūsų buvimas nepakeičiamas. Nesvarbu, kaip iš tiesų jaučiatės, būkite supratingas ir pasitikintis: „Tau puikiai sekasi, viskas einasi puikiai“. Išsikrauti galėsite vėliau.