Sėkmės bambukas

Sėkmės bambukas

Nenuostabu, kad šis augalas, pagal feng shui filosofiją nešantis turtus ir sėkmę – ypač jei dovanotas – pastaruoju metu tapo be galo populiarus. Taip vadinamas sėkmės bambukas yra be galo nereiklus. Šie stiebo pavidalo augalai gali išgyventi tiesiog vandenyje ar žemėse, pasitenkinti įvairiomis šviesos sąlygomis. Netgi vargiai beprižiūrimas bambukas išgyvens daugybę metų, kol nunyks. Dažniausiai į Lietuvą bambuko augalai atvežami suformuoti profesionalių augintojų – ir kuo įmantresnė forma, tuo didesnė augalo kaina.

Iš tiesų, sėkmės bambukas yra visai ne bambukas, o dracaena sanderiana, bambukinė dracena. Nors dauguma jų yra auginami hidroponiniu būdu (vandenyje), sėkmės bambukas gali sėkmingai augti ir žemėse. Bambuko lapai šiek tiek nuodingi, tad nederėtų jų laikyti ten, kur pasiekia maži vaikai ar augintiniai.

Priežiūra

Šviesa. Sėkmės bambukas mėgsta išskaidytą šviesą. Venkite laikyti augalą tiesioginėje saulės šviesoje, antraip ji nudegins lapus. Bambukas labiau pakelia šviesos trūkumą, nei per ryškią šviesą. Jei augalas pradeda tysti, ar pradeda blankti lapų žalumas, pakeiskite vietą į šviesesnę.

Laistymas. Gali augti tiesiog įmerktas į vandenį su akmenėliais. Reikia prisiminti, kad augalas labai jautrus chloruotam vandeniui, todėl reiktų jį lieti distiliuotu, nusistovėjusiu ar minkštu (pvz. lietaus, akvariumo) vandeniu. Sveiko augalo šaknys yra raudonos spalvos. Vandenį reikėtų keisti kas savaitę.

Temperatūra. Palankiausia – nuo 18º – 32º C. Nelaikykite augalo šalia oro kondicionierių.

Žemė. Be to, kad bambuką galima auginti hidroponiniu būdu, jis gerai auga ir pralaidžioje, t.y. su geru drenažu, derlingoje žemėje. Žemė turi būti drėgna, bet neįmirkusi. Laistyti reikia maždaug taip, kaip ir bet kurį kitą dracenos rūšies atstovą.

Tręšimas. Auginamus vandenyje augalus reikėtų tręšti maždaug kas antrą mėnesį. Naudoti tik labai silpnas trąšas.

Dažniausios klaidos auginant bambuką yra susijusios su laistymu. Chloruotas vanduo ilgainiui sunaikina augalą. Jei augalo šaknys juodos, jas reikia nedelsiant pašalinti. Analogiškai ir pajuodę lapai neturi būti paliekami pūti vandenyje – antraip galimas augalo užkratas įvairiomis bakterijomis. Reguliariai keiskite vandenį ir pasirūpinkite jo kokybe. Jei vandenyje pradeda augti dumbliai, tai tikriausiai vyksta todėl, kad vanduo gauna per daug šviesos. Tokiu atveju vandenį reiktų pakeisti ir pagalvoti kaip galima būtų indą uždengti ar pridengti. Pageltę lapai paprastai rodo, kad augalas gauna per daug saulės ar yra pertręšiamas. Sumažinkite trąšų kiekį ir pakeiskite augalo vietą į tamsesnę. Parudavę lapai rodo, kad oras yra arba per sausas, arba užterštas. Purkškite augalą ir naudokite tam tik tinkamą vandenį. Jei patys stiebai pradeda pūti ar suminkštėja, deja, jų nebeišgelbėsi. Jei tai – kompozicija, galite bandyti ją gelbėti pašalindami pūvančias dalis.

Parengė Vitalija Meilūnė