Roma. Kelionės fotoreportažas

Kelionė į Romą

Aplankyti Romoje gyvenančią draugę Tindirindi.lt lankytoja Donata svajojo seniai, tačiau radusi nebrangų skrydžio pasiūlymą, ėmė ir neatsilaikė pagundai. Apie savo kelionę į Romą Donata mielai dalijasi įspūdžiais.

Romos oro uoste mane pasitinka draugė, todėl džiaugiuosi ne tik susitikusi ją, bet ir dėl to, kad nereikia rūpintis transportu svetimoje šalyje. Mane svetingai priėmė draugės šeima, kas turbūt būdinga visiems italams ir aš pasinėriau į nerūpestingas ir pilnas atradimų atostogas. Saulė, didinga architektūra, įspūdinga gamta, nenusakomi vaizdai ir, be abejo, pati geriausia pasaulyje virtuvė – kas gali būti geriau?

Senoji Roma

Atvykus į Romą, nuodėmė būtų neaplankyti jos istorinių ir architektūrinių įžymybių. Kiekvieną atvykėlį čia pakeri didingumas – gigantiškos skulptūros, įspūdingos aikštės ir fontanai, svaiginantys pastatai, senos gatvelės. Apie visus juos turbūt žinote ar bent jau esate girdėję, tačiau nepaminėti neįmanoma.

Verta pridurti, kad visi objektai išsidėstę gana kompaktiškai ir labai norint, galima juos pamatyti per keletą dienų. Užduotis, be abejo, varginanti, tačiau verta skaudančių kojų aukos.

Popolo aikštė (Piazza del Popolo). Aikštę puošia skulptūros, fontanai, 36 m aukščio egipietiškas obeliskas.

Ispanijos laiptai (Scala di Spagna). Netoliese užsukome į kavinukę išgerti kavos. Gauta sąskaita (už 1 puodelį kavos, porciją ledų ir vandens teko pakloti 20 eurų) aptemdė visas istorines žinias apie šią Romos įžymybę, tad tiek ir tepapasakosiu. Kitaip tariant, jei esate ekonomiški turistai, užkandžiaukite kavinukėse, esančiose atokiau turistų pamėgtų miesto įžymybių.

Žymusis Trevi fontanas (Fontana di Trevi) – didžiausias Romoje fontanas. Šį baroko stiliaus fontaną 18 a. pastatė architektas Nicola Salvi. Pagal legendą, norint dar kartą sugrįžti į Romą, per kairį petį su dešine ranka, atsigręžus nugara į fontaną, reikia mesti monetą. Dvi monetos – meilės pasimatymas, trys – vestuvės. Per metus komunalinės tarnybos iš fontano ištraukia apie 700 000 eurų.

Venecijos aikštė (Piazza Venezia). Tai aikštė, esanti pačiame Romos centre, netoli Kapitolijaus ir Romos forumo. Ši vieta dar Romos imperijos laikais buvo svarbus transporto sistemos punktas. 19 amžiuje aikštę papuošė didingas paminklas imperatoriui Viktorui Emanueliui II (II Vittoriano), pirmajam suvienytos Italijos valdovui.

Romos simbolis – vilkė, maitinanti Remą ir Romulą.

Romos Forumas (Foro Romano). Architektūrinis ansamblis, išsidėstęs tarp Romos Kapitolijaus kalvos, Palatino kalvos ir Koliziejaus, kurio pastatai siekia Romos respublikos laikus.

Vaikščiojant po šiuos griuvėsius, patenki tarsi į senovinį miestą, kuriame jaučiasi istorijos alsavimas, senovės Romos galia ir didybė.

Koliziejus (Colosseo). Tai didžiausias Romoje ir seniausias pasaulyje amfiteatras, pastatytas dar 1 amžiuje. Čia vyko gladiatorių kovos, amfiteatre tilpo 50 – 87 tūkstančiai žmonių.

Vaikščioti Romos gatvėmis ir paveiksluoti galima ištisai – viskas taip gražu, jog apsisuka galva, apraibsta akys.

Vatikanas. Be to, kad Vatikanas yra Katalikų bažnyčios centras ir šventovė, visas Vatikanas – kultūros paminklas. Tokios įžymybės, kaip Šv. Petro bazilika, Siksto koplyčia žinomos visame pasaulyje ir talpina savyje garsiausių menininkų kūrybos palikimą.

Pasiruoškite vizitui į šią šventovę – apranga turi būti padori – jokių nuogų pečių ar pernelyg trumpų rūbų.

Čia už 5 eurus galima išsinuomoti elektroninį gidą, kurio pagalba sužinosite daug įdomaus apie Vatikaną.

Įdomu buvo tai, kad einant į Šv. Petro baziliką, yra speciali vaikiškų vežimėlių saugykla.

Romos apylinkės

Gyvenau Romos priemiestyje, nuosavų namų rajone Castel Romani, Zona Grottaferrata, todėl galėjau kasdien žavėtis Romos apylinkių gamta ir vaizdais. Žavėjo gausi žaluma, kalvos, nedidelės specializuotos parduotuvėlės.

Vieną dieną vykome į netoliese esantį miestelį Nemi, garsėjantį ten auginamomis žemuogėmis.

Išparduotuvių miestelis.

Jūra

Iš Romos prie jūros galima nuvažiuoti automobiliu per valandą. Savo bangomis priminė mūsų pajūrį, tačiau buvo stebinamai šilta, nesinorėjo išlipti į krantą.

Maistas

Apie italų virtuvę parašyta knygų, pastatyta filmų ir nieko naujo nepasakysiu – ji nepakartojama. Daržovės, jūros gėrybės, mėsa, žolelės – taip skanu ir tuo pačiu taip paprasta. Štai kuo teko man mėgautis savo viešnagės metu.

Pica Margarita. Tikrą Margaritą rekomenduoju paragauti visiems būnantiems Italijoje. Picerijoje už dvi picas ir du bokalus alaus sumokėjome apie 16 eurų.

Namuose pagamintas italų maistas nuostabus. Štai kuo mane vaišino viešnagės metu. Troškinti moliuskai. Juos, su visomis geldelėmis, maišo su makaronais.

Parmigiana di melanzane. Delinuosi receptu, nes patiekalas patiko taip, kad receptą parsivežiau namo. Receptą rasite čia…

Troškinti kalmarai.

Kepti cukinijų žiedai tešloje.

Tiesiog makaronai.

Įdaryti moliuskai.

Naminė mocarela.