Prancūziško kaimo stiliaus interjeras

Provanšo stilius

Europoje šis stilius žinomas kaip kaimiškas, todėl, kad šis prancūziško stiliaus interjeras asocijuojasi su Provansu, Prancūzijos kaimu, užmiesčiu, levandų laukais, saulėta vasaros diena. Tačiau tokius namus galite susikurti ne tik kaimo sodyboje, bet ir didmiesčio bute.

Spalvų spektras šiame stiliuje vyrauja šviesus bei ryškus: saulės geltonumo, švelnaus aukso, rudi atspalviai, ryškiai raudona, šviesiai žalia, tamsi chaki, švelnūs vandenyno spalvos tonai. Kaip papildomos spalvos pilka bei juoda daugiau naudojamos interjero detalėse. Surūdijusio metalo atspalvio baldai, apšvietimo įrenginiai suteikia jaukumo bei šilumos jausmą.

Labai svarbus elementas prancūziško stiliaus interjere – natūralių medžiagų naudojimas: šiurkščiai dažytos ar nutinkuotos sienos, stambios sijos, smulkiai drožinėtos medienos detalės, griozdiški karnizai, natūralios akmeninės grindys bei kailio ar vilnos kilimėliai.

O koks gi Prancūzijos provincijos namas be akmeninio židinio! Ypač gražu bei stilinga, kai židinys yra molinis arba plytinis, papuoštas džiovintais vaistiniais augalais, variniais dekoratyviniais puodais ar metaliniais aksesuarais.

Baldai atrodys puikiai aptraukti gėlėtu audiniu, tačiau nepamirškite, kad šis audinys turi derėti prie interjero visumos, todėl baldams aptraukti skirtą medžiagą derinkite prie kuriamos bendros temos. Audiniuose Prancūziškame kaimo stiliuje dominuoja linas ir medvilnė. Populiariausi baldai – iš ąžuolo. Puikiai pritaikysite bufetus, komodas, sunkius ąžuolinius stalus ir kėdes. Valgomajame turėtų būti masyvus medinis stalas. Taip pat prie jo reikėtų derinti ir dekoruotas raižiniais kėdes.

Langinės labai svarbus akcentas šiame interjere. Išpjaustytos įvairiais ornamentais jos ne tik atrodys gražiai, bet ir bus naudingos apsisaugoti nuo karštos vasaros saulės. Puoškite langines Prancūzijos tema: vynuogių, levandų, alyvuogių, saulėgrąžų paveikslėliais. Šiuos motyvus naudokite ir kituose daiktuose. Seni, tamsūs ar spalvingi paveikslai papuoš sienas. Gėlės, pinti krepšiai, variniai puodai, geležinės žvakidės, vandens ąsočiai, rankų darbo staltiesės, siuvinėtos pagalvėlės ir kiti elementai sukurs namus jaukius, paprastus, patogius bei dvelkiančius romantiška Prancūzijos dvasia.