Pramogos Kroatijoje atmintyje ilgam

Kelionė į Kroatiją

Unikalioje centrinės Kroatijos vietoje – tarp Adrijos jūros ir Velebitų kalnų – yra gražus, jaukus ir nedidelis kurortinis miestelis Starigrad Paklenica. Žemėlapiuose pažymėtas ne itin ryškiai. Turistams labiau žinomas kaip seno romėnų laikų miesto Zadaro „priemestis“. Starigrad Paklenica yra strategiškai palankioje vietoje – netoli įžymusis Plitvicos ežerų nacionalinis parkas, Krka upės krioklių nacionalinis parkas, Cornati salų parkas, Paklenicos nacionalinis parkas. Būtent tai vilioja tai žinančius ir vertinančius turistus bei poilsiautojus.

Viena smagiausių pramogų – tai plaukimas pramoginiu ekskursiniu laivu į Cornati salyną. Visą dieną mėgaujiesi tuo, apie ką svajoji: nuostabaus žydrumo (ir švarumo!) jūra, saule, nuostabiais ir nepakartojamais salyno vaizdais. Paslaugi laivo komanda, dalmatiški natūralūs užkandžiai, pietūs, melodingoji kroatų muzika. O kur dar maudynės natūraliame druskos ežere! Aplankius salyną, dažnai imame žvalgytis į greta esančius kalnus. Velebito kalnai skiriasi nuo mums jau žinomų Alpių, Kaukazo ir kitų kalnų. Pilka uoliena, apaugusi retais, bet itin žaliais krūmais ir medžiais suteikia nepakartojamų vaizdų.

Tam, kad turistai pamatytų ir pajaustų dar natūralų kalnų grožį, kad įsivaizduotų kaip gyveno žmonės kalnuose ir pajaustų kroatų vaišingumą – siūlomas foto safaris. Važiavimas kalnų keliais (pasiekiamas 1100 m aukštis), aplankomi tarpekliai, vietos, viršūnės, kurios ne tik pakeri savo grožiu, unikalumu, bet yra ir reikšmingos. Velebito kalnuose Vokietijos televizija 1963-1965 m. kūrė žinomiausią filmą apie Vinetu. Safari vadas pasakoja (vokiečių ar anglų kalba) apie įdomias vietas kalnuose: kaip gyveno žmonės, ką dirbo ir kaip pragyveno, aplankoma bažnyčia keliaujant senuoju Velebito keliu, kur pagerbiamos karo aukos.

Apie kroatų vaišingumą sklinda legendos, o kelionės metu jos tampa realybe. Puikus, įvairus ir sotus piknikas safario metu, kroatiškų gėrybių – medaus, jūros gėrybių, vytintos mėsos, vyno ir sūrio ragavimas dar ilgai keliautojams primins natūralaus maisto kvapus ir skonį.

Kroatija – saulės ir šilumos kraštas, tad baigiantis dienai gera nusimaudyti po kriokliu, žvalgytis į nuostabius kalnus ir… atminimui gauti nuotraukų pluoštą, kokį tave kelionės metu pastebėjo kelionės organizatoriai. Po dienų, praleistų kalnuose ar jūroje, galime tik patvirtinti seną priežodį: Dievas Kroatijai padovanojo tai, ką turėjo geriausią – nepakartojamą kalnų grožį, dangaus žydrumo švarią jūrą, žmonių svetingumą ir vaišingumą. Ir dar vieną turtą, kurio labai reikia mums visiems – druską.

Ties Velebito kalnų juosta jūroje yra Pago sala. Nuo senųjų laikų ten išgaunama druska, kai kurios rūšys gali turėti net 75 mineralus! Vietinų pasididžiavimas – avių pieno sūris „Paški“, seniai kaip ir druska – tapo geidžiamiausiomis lauktuvėmis iš Kroatijos.

Kiek teko domėtis, šią vasarą kelionių organizatorius „Ditmos projektai“ vėl organizuoja keliones į poilsinę Kroatiją, tad kas planuoja šią vasarą atsipūsti nuo darbų ir pagulėti prie smaragdinės Adrijos jūros rekomenduoju Kroatiją!