Pirmosios savaitės be sauskelnių namuose

Vaikas be sauskelnių

Kaip smagu nusimauti sauskelnes ir lakstyti bei šokinėti po namus mūvint trumpikes. Deja, kai prasideda potvynis, darosi ne taip linksma! Negražu? Nešvaru? Ne! Tai normalu! Ir kokia laimė, kad nei tėvelis, nei mamytė nieko nesakys! Jie yra čia tam, kad viską sutvarkytų ir tuojau pat rastų tinkamą sprendimą. Puodukas visada šalia, kaip ir kalnas sausų trumpikių, kvietimai užsukti į tualetą ir rimtis, kai nelabai sekasi – visa tai padės vaikui susikaupti tam, kas svarbiausia: geriau suprasti, kaip smagu gyventi be sauskelnių.

Štai ką pataria vaikų psichiatrė ir lavinamųjų žaidimų specialistė Madeleine Deny patarimų tėvams knygoje „Švara“.

Patikrintos taisyklės

Jeigu jūsų vaikui sunku suspėti į tualetą, padidinkite atsarginių puodukų skaičių. Padėkite puoduką virtuvėje, miegamajame ir skubiam atvejui, kai prispiria vos tik grįžus, prie laukujų namų durų.

Netgi jei vaikas į jus kreipėsi pavėlavęs ir prišlapino trumpikes, pagirkite jį… už tai, kad jus perspėjo. Juolab niekada nebarkite vaiko, jeigu prišlapino ant grindų, nes jis gali ir vėl paprašyti sauskelnių, kurios taip gerai saugo nuo potvynių.

Prišlapinti trumpikes – pasibjaurėtinas jausmas, natūraliai sukeliantis norą eiti ant puoduko, tačiau nepatogumų vilkinti nereikia. Kai atsitinka nedidelė nelaimė, pirmiausia permaukite vaiką, o grindis ar kilimą sutvarkysite vėliau.

Paprašykite, kad vaikas retkarčiais patikrintų, ar jo trumpikės sausos. Jeigu nuvarvėjo keletas lašelių – ženklas, kad jis turi skubėti eiti pasiusioti. Tai jam dar kartą primins, kad, norint išlikti sausam, reikia laiku nueiti ant puoduko.

Kai jis jaučia, kad yra pasirengęs atsisakyti sauskelnių, apsipirkite drauge su juo, leiskite jam pačiam išsirinkti didelio vaiko trumpikes.

Sauskelnės, kurių jis netrukus atsisakys, labai patogios. Pasirūpinkite, kad pirmosios trumpikės taip pat būtų patogios: gerai sugeriančios drėgmę, be duriančių nėrinių ir be per daug spaudžiančios gumos.

Pabrėžkite trumpikių pranašumus – jas taip lengva nusimauti ir taip patogu dėvėti, leiskite vaikui po namus vaikštinėti vienais apatiniais, kad jis pajustų, kokie jie patogūs.

Jeigu, dėvėdamas trumpikes, jis iš tikrųjų jaučiasi prastai, nebijokite vėl apmauti jį sauskelnėmis. Tai visai negėdinga. Reikėtų turėti galvoje, kad trumpikes vėl ištrauksite po keleto savaičių.

Pradėję nebemauti vaiko sauskelnėmis, pasakykite apie tai visiems, kas jį prižiūri. Paaiškinkite jiems, ką darote, kokius žodžius sakote, kad viskas vyktų lygiai taip pat netgi tuomet, kai jūsų nėra šalia.

Visada pasitaiko dienų, kai daug praktiškiau vėl apmauti vaiką sauskelnėmis (keliaujant automobiliu arba per gimtadienį), ypač jeigu jūs negalėsite nenuleisti nuo jo akių… Stenkitės, kad tai nesikartotų per dažnai, nes vaikui bus sudėtinga suprasti, kodėl būna sauskelnių dienų ir būna dienų be sauskelnių.

Vaiko supratimu, būti švariam – tai dėvėti sauskelnes. Vis dėlto reikia įsiūlyti jam trumpikes, nuolat giriant jį už tai, kad jis atrodo daug dailiau be tų storų sauskelnių.