Pinigų medis, kitaip vadinamas Malabaro kaštonu, yra atogrąžų visžalis medis, kilęs iš Indijos ir Pietryčių Azijos. Jis taip pat tapo populiariu kambariniu augalu dėl savo unikalios išvaizdos ir, kaip teigiama, sėkmę nešančių savybių. Kaip rodo pavadinimas, tikima, kad šis augalas atneša turtus ir klestėjimą tam, kas jį turi. Tačiau be sėkmės potencialo, pinigų medis taip pat pasižymi patrauklia lapija ir įdomia forma, todėl jis yra puikus pasirinkimas tiek patalpoms, tiek lauke.
Kaip atrodo pinigų medis?
Pinigų medžiai laukinėje gamtoje gali pasiekti iki 10 pėdų aukštį, tačiau auginami kaip kambariniai augalai paprastai būna daug mažesni (3-4 pėdų). Jie turi trumpus kamienus su lanksčiomis šakomis, kurios link žemės yra linkusios nusileisti žemyn, suteikdamos jiems skėčio formą. Lapai sudaryti iš tamsiai žalių lapų, išdėstytų pakaitomis poromis išilgai stiebų, kurie plačiai šakojasi nuo kamieno. Vasaros mėnesiais ant subrendusių augalų gali pražysti smulkūs geltoni žiedai, o po jų – dideli bulvės formos vaisiai su valgomais riešutais viduje.
Pinigų medžio priežiūra
Pinigų medžius prižiūrėti gana paprasta, kai tik suprasite jų aplinką ir poreikius. Štai ką reikia žinoti:
- Šviesa: Tačiau reikėtų vengti tiesioginės saulės šviesos, nes ji gali nudeginti medelių lapus. Lauke šie augalai mėgsta lengvą šešėlį arba dalinį pavėsį visą dieną.
- Temperatūra: Geriausia medelius laikyti kambario temperatūroje nuo 18 °C iki 29 °C (65 °F-85 °F). Venkite šaltų skersvėjų ar staigių temperatūros pokyčių, nes tai gali sukelti šoką arba pakenkti jų jautriai lapijai.
- Laistymas: Laistykite medelius, kai viršutiniai du coliai dirvos bus sausi, bet ne visiškai išdžiūvę; siekite, kad dirva būtų drėgna, o ne permirkus, o vėsesniais mėnesiais, kai augimas labai sulėtėja, laistykite rečiau. Bendra taisyklė – laistyti kas 10-14 dienų, priklausomai nuo konkrečių klimato sąlygų.
- Tręšimas: Nors tai nėra būtina, tačiau kartą per mėnesį tręšiant medelį augimo sezono metu (nuo pavasario iki vasaros) subalansuotomis trąšomis, praskiestomis perpus, galima paskatinti sveiką augimą ir didesnius lapus laikui bėgant. Pinigų medžių simbolika ir prietarai
Daugelis žmonių renkasi auginti pinigų medžius ne tik dėl to, kad jie nereikalauja daug priežiūros ir turi patrauklią lapiją, bet ir dėl to, kad, kaip teigiama, jie gali atnešti sėkmę ir laimę į namus ar verslo patalpas – galbūt dar prieš kelis šimtmečius kinų pirkliai juos naudojo kaip sėkmės simbolius, kurie atnešdavo sėkmę užsienio prekyboje ieškant egzotiškų prekių, pavyzdžiui, šilko ir prieskonių, kurie vėliau būdavo parduodami namie su didele priemoka vien dėl jų retumo! Ir šiais laikais jie tebėra populiarios dovanos draugams ir šeimos nariams, kurie tiki, kad tokie simboliai atneš gerų naujienų tiems, kurie juos gauna, pavyzdžiui, atneš finansinių laimėjimų ar karjeros laimėjimų ir t. t. – visa tai daugiausia dėl jų neįtikėtinų „galių“, kurios, kaip manoma, slypi pačiuose šiuose ypatinguose augaluose!