Padėkite mokinukui susidraugauti

Nedrąsus vaikas

Be drausmingo pamokų lankymo ir gerų įvertinimų mokykloje jūsų pradinukas susidurs ir su kitais iššūkiais – kaip susidraugauti su kitais vaikais bei kaip pritapti klasėje. Būkite pasiruošę šiems iššūkiams ir jūs, nes žinoti ką daryti ir kaip elgtis – gera pradžia, padėsianti tiek jums, tiek jūsų vaikučiui.

Mokykite bendravimo pagrindų

Vaikams reikia išmokti pagrindinių bendravimo taisyklių: pasisveikinti, atsakyti į klausimą pilnu sakiniu, o ne vienu žodžiu, kontaktuoti akimis ir leisti žmogui pabaigti savo mintį.

Nekalbėkite už drovuolį

Jei jūsų vaikas labai drovisi, palaikykite jį, tačiau nepulkite nuolat už jį kalbėti. Pavyzdžiui, jei jus aptarnaujantis žmogus ko nors klausia vaiko, suteikite galimybę pasireikšti vaikui ir švelniai paskatinkite, jei jis nesiima iniciatyvos. Mokymasis kalbėti už save – kovos su savo drovumu dalis.

Skatinkite vaiką kalbėti apie savo patirtis

Eidami namo iš mokyklos arba pietaudami, kalbėkitės su vaiku apie savo dieną, tačiau užuot klausę, ką veikei šiandien, kalbėkite apie tai, ką jūs veikėte. Taip jūsų vaikui bus lengviau prisijungti ir papasakoti apie tai, ką veikė jis. Vaikams lengviau įsiterpti į pokalbį, negu jį užmegzti.

Raskite bendraminčių

Lankydamas būrelį vaikas susipažins su panašius pomėgius turinčiais vaikais, leis su jais laiką ir turės galimybę susirasti naujų draugų. Komandinis sportas – taip pat puikus būdas susirasti naujų draugų.

Maža ar didelė grupė

Abu variantai suteikia geros patirties, todėl derėtų atsižvelgti į vaiko savybes ir polinkius, kad nuspręstumėte, kurioje jų jis jaučiasi geriau.

Keliaukite į mokyklą su bendraklasiais

Pavežėdami į mokyklą vaiko bendraklasius, suteiksite galimybę vaikui artimiau pabendrauti su kitais vaikais, o sau – su jų tėvais. Dažniausiai tėvai pirmieji užmezga kontaktą ir padeda pamatus vaikų draugystei, nuimdami spaudimą nuo vaikų pečių.

Tiesiog išklausykite

Kartais vaikams tiesiog reikia išsipasakoti apie savo jausmus ir patirtis, o ne jūsų pagalbos išspręsti jų problemas. Dažniausiai tėvams geriau nesikišti, sprendžiant bendraamžių nesutarimus. Geriau padėkite vaikui atsikratyti nerimo dėl populiarumo ir pritapimo prie bendraamžių.

Žaidimas vaidmenimis

Jei žinote, kodėl vaikui sunku susidraugauti su kitais, galite padėti jam tai įveikti, pasikeisdami vaidmenimis. Paprašykite vaiko, kad jis apsimestų tuo žmogumi, su kuriuo jam sunku bendrauti, o jūs apsimeskite vaiku. Taip galite akivaizdžiai parodyti sprendimus vaikui aiškiu ir priimtinu būdu, o ne tiesiog kalbant abstrakčiai.

Pasikvieskite kitų vaikų

Turite rasti laiko pasikviesti vaiko draugų į svečius. Stebėkite vaikus iš šalies, nesikišdami ir greitai suprasite, su kuriais jūsų vaikui sekasi žaisti, su kuriais ne. Taip pat pastebėsite, ar jūsų vaikui kyla sunkumų bendraujant, pavyzdžiui, jis pernelyg aktyvus ar pernelyg tylus. Tegul vaikams būna linksma, tačiau neperlenkite lazdos. Pakvietę draugą į svečius, palaukite, kol jis pakvies jūsų vaiką, prieš kviesdami jį dar kartą.