Nėštumo testas – kaip atlikti

Nėštumo testas

Nėštumo testą namie galima atlikti nuo pirmosios dienos, pasigedus mėnesinių. Nėštumo testų įsigyti galima vaistinėse. Jais nėštumas patvirtinamas, aptikus žChG šlapime. Svarbu testą atlikti, kaip nurodyta instrukcijoje.

Nėštumo testui naudojamas moters šlapimas, geriausia – rytinis. Jo koncentracija yra dudžiausia, dėl to galima aptikti net ir nedidelį medžiagos, rodančios apie esamą nėštumą, kiekį. Pavalgius ar atsigėrus, šlapimas atskiedžiamas ir jei nėštumas dar ypač ankstyvas, nėštumo hormonų koncentracija bus maža ir testas jo gali neaptikti.

Paprastai atsakymas gaunamas, praėjus keletui minučių, po testo atlikimo. Dažniausiai, viena testinė linija rodo, kad testas atliktas teisingai, o kita, jog moteris nėščia. Jei antroji juostelė nepasirodo – nėštumo nėra.

Jei nėštumo testas neigiamas, tačiau mėnesinių nesulaukiate ir manote, kad galite būti nėščia, pakartokite nėštumo testą po 5 – 7 dienų. Gali būti, kad atliekant testą nėštumas buvo pernelyg ankstyvas, kad testas jį parodytų, nes pastojote vėliau nei manėte. Tai tikėtina, ypač jei mėnesinių ciklas nereguliarus.

Jei jūsų nėštumo testas teigiamas, užsirašykite pas gydytoją, kad jūsų sveikatos būklė ir nėštumo eiga būtų reguliariai tikrinama.