Naktiniai metinuko maitinimai

Naktinis vaiko maitinimas

Maitinti ar nemaitinti – štai kur klausimas vidury nakties. Visi specialistai sutinka, kad mažesnį nei 6 mėnesių kūdikį reikia maitinti, kada jis beatsikeltų. Tačiau kai kūdikiui sukanka pusė metukų, venkite tų naktinių užkandžiavimų. Jūsų tikslas – atskirti maitinimą nuo užmigimo, kad jei vaikas prabus naktį, jam nereikėtų krūties ar mišinuko užmigti. Žymūs pediatrai įvariai siūlo spręsti šią problemą.

Štai ką apie naktinius maitinimus mano žymiausi pediatrai.

Mindell‘io požiūris

Metukų vaikas jau turėtų suvalgyti pakankamai maisto per dieną, todėl naktimis jam valgyti nebūtina. Galima sukelti daugiau miego problemų, toliau maitinant vaiką naktimis. Jei maitinate krūtimi, palaipsniui mažinkite maitinimų skaičių. Pakeiskite maitinimo laiką, kad tai nebūtų migdymo metas. Tegul vaiką į lovytę guldo kas nors kitas, kad jis neužuostų pieno kvapo. Galite atpratinti nuo maitinimo iš buteliuko, palaipsniui mažindami mišinuko kiekį.

Ferberio požiūris

Stenkitės nesieti vaiko maitinimo su migdymu. Jei jis maitinamas užmiega, nebemaitinkite prieš miegą, o tiesiog paguldykite į lovytę. Augant vaikui, palaipsniui mažinkite maitinimų skaičių.

AAP požiūris

Jei vaikas įpratęs gauti daug dėmesio naktimis, laikas palaipsniui jį nuo to atpratinti. Pavyzdžiui, jei jam prabudus, duodavote pieno, galite jį atskiesti arba duoti vandenį, o palaipsniui liaukitės jam iš vis ką nors davę. Jis turi suprasti, kad naktį reikia miegoti pačiam.

Brazeltono požiūris

Jei jūsų vaikui vis dar reikia gerti iš buteliuko, galite tai palikti kaip ritualą prieš miegą, kaip pavyzdžiui, pasakos sekimas ir panašiai. Šiuo amžiaus tarpsniu to jam labiau reikia, kad nusiramintų ir atsipalaiduotų, nei pavalgytų. Tačiau nepadėkite buteliuko į lovytę. Tai gali sukelti buteliuko karjesą ir atlikti jūsų, kaip saugumo šaltinio, pakaitalo vaidmenį.

Sears‘o požiūris

Stenkitės išmokyti vaiką įvairių miego asociacijų, tarp kurių nėra valgymo. Taip jis neužsiciklins užmigti tik maitinamas. Duokite jam buteliuką supimo kėdutėje, tada padėkite jam nurimti, pasiūlydami kokį nors minkštą žaisliuką. Tuomet perkelkite vaiką ir žaisliuką į lovytę, buteliuką palikite.

Parengta pagal www.babycenter.com publikacijas