Minimalistinis interjero dekoravimo stilius

Minimalistinis interjero dekoravimo stilius

Minimalistinį interjero stilių renkasi žmonės, kurie savo namus įsivaizduoja ramius, erdvius, santūrius, ypač tvarkingus, kurie nori, kad kiekvienas daiktas atliktų tam tikrą reikalingą funkciją. Būtent fukcionalumas ir yra pagrindinė minimalizmo savybė, dėl kurios šis stilius yra patogus gyvenimui. Jokių pompastiškų ir prabanga dvelkiančių papuošimų, nereikalingų detalių ir dulkes kaupiančių paviršių. Minimalistiniame interjere dažniausiai naudojamos tik natūralios medžiagos – medis, grublėtas lauko akmuo, betonas, medvilnė ir šilkas.

Balta – pagrindinė spalva vyraujanti minimalistiniame interjere. Paprastai ji dominuoja sienose, grindyse ir balduose. Taip pat minimalistinio interjero spalvos gal būti blyškaus smėlio, rusvai pilko, pilko atspalvio ir net gi žalia bei koralo spalva. Šios neutralios, šviesą atspindinčios spalvos vizualiai padidina ir išplečia namų erdvę. Kaip akcentą rinkitės vieną arba grupę spalvų, tačiau neprimaišykite labai daug įvairių atspalvių, nes taip neišlaikysite paprastumo ir minimalistinio stiliaus bruožų. Raudona spalva – gali būti puikus akcentas. Ją galite panaudoti pagalvėlėms, lempos gaubtui, vazai ir t. t. Jei nemėgstate raudonos galite pasirinkti ir kitą ryškią, jums patinkančią spalvą.

Renkantis baldus minimalistiniam interjerui reikėtų atsižvelgti į baldo paprastumą ir šiuolaikiškumą. Rekomenduojami natūralios medienos bei odos baldai, neutralių spalvų, taip pat ultra modernaus chromo, stiklo bei nerūdijančio plieno. Blizgi struktūra ir tiesios linijos ypač būdingos minimalizmui. Mažų gabaritų baldai nėra tokie griozdiški, todėl neužima daug erdvės. Prie šio interjero savybės galima priskirti labai praktišką dalyką – įmontuojamus baldus. Įmontuojami baldai, tokie kaip spintos su stumdomomis durimis, gali paslėpti nereikalingus interjero erdvėje daiktus, tačiau būtinus patogiam gyvenimui. Tokie baldai puikiai pritaikomi virtuvėse. Įmontuojama buitinė technika išgelbės mažų virtuvių savininkus ir neužims daug erdvės.

Aksesuarai minimalistiniame interjere nėra labai svarbūs, netgi rekomenduojama kuo mažiau apkrauti jais namus. Tačiau skoningi parinkti aksesuarai – būtini. Dizaineriai siūlo vietoj kelių mažų paveikslėlių, kabinti vieną didesnį, deranti savo spalvine gama prie kambario interjero. Apribokite namų aksesuarus viena vaza, galbūt žvakide, fotografija rėmeliuose. Aišku, visi šie daiktai neturėtų būti klasikinio ar kokio kito stiliaus, rinkitės modernius, neutralių spalvų, plieno atspalvio aksesuarus.

Minimalizmas – tai savitas požiūris į pasaulį, namus ir jų tvarką. Šis stilius santūrus, bet tikrai nėra nuobodus ar šaltas. Kuriant namų aplinką, galima surasti daug originalių, savitų detalių, įnešant šilumos bei jaukumo.