Metinuko gimtadienis

Metinuko gimtadienis

Ar planuojate jaukų šeimos ir draugų susibūrimą, ar didžiulę šventę, jūsų kūdikio pirmasis gimtadienis turi būti ypatingas – bent jau jums ir kitiems suaugusiesiems bei vyresniems vaikams.

Taip, pirmoji gimtadienio šventė yra labiau tėvams ir svečiams. Vaikas neatsimins šios šventės. Tačiau tai nereiškia, kad jūs visi negalite pasilinksminti.

Ką pakviesti

Metinukas gali bijoti svetimų žmonių ar jaustis nejaukiai nepažįstamose vietose. Nors jam patinka kiti kūdikiai, jis nesupras, kaip su jais žaisti. Jis mėgausis asmeniniu dėmesiu, jam patiks jus prajuokinti. Šie faktoriai dažnai įtikina tėvus pasirinkti ramų šeimos vakarėlį su nedidelėmis išlaidomis.

Nesvarbu, kiek svečių pakviesite, turėkite omenyje, kad metinukas norės jūsų dėmesio. Tai ypač aktualu, jei jį vargina didelis būrys lankytojų.

Pasirinkite laiką

Greičiausiai jūsų kūdkis vis dar miegos porą kartų per dieną. Jei taip, geriausia planuoti šventę tarp migdymų. Jei kviečiate kitų mažųjų svečių, pasidomėkite jų miego laiku. Kai vienas vaikas pradės verkti, prie jo prisijungti gali ir visi kiti. Šventė gali būti trumpa – maždaug valanda turbūt pakankamas laiko tarpas metukų gimtadienio šventei.

Pasirinkite vietą

Namai dažniausiai yra patogiausia vietą pirmajam gimtadieniui švęsti. Čia kūdikis jausis saugiausiai. Tačiau jei jūsų namai yra per maži, kad juose tilptų sukviesti svečiai, pasvarstykite apie specialias tokioms šventėms skirtas vietas ar restoraną, kur mažiesiems būtų ką veikti. Jei oras geras, galite švęsti parke ar gamtoje.

Maistas

Neplanuokite nieko įmantraus. Didžioji dalis maisto greičiausiai atsidurs ant grindų.

Įvairūs sausainiukai tinka tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Jų valgymas nepertrauks žaidimo ar bendravimo. Kai kurie vaikai turės keletą dantukų, kiti galbūt mažiau, tad pasirūpinkite visais. Mažyčiai sumuštinukai, supjaustyti vaisiai, maži jogurto indeliai – geras pasirinkimas. Galite pasiūlyti krekerių.

Mažieji svečiai greičiausiai valgys labai mažai, todėl verčiau pasirūpinkite skonių, spalvų, tekstūrų įvairove, o ne kiekiu. Venkite riešutų, kietų saldainių, spragėsių, razinų ir kito maisto, kuriuo vaikai gali užspringti.

Mąstant apie gėrimus, vertėtų turėti vandens, pieno, sulčių vaikams, mineralinio vandens ir gaiviųjų gėrimų suaugusiesiems. Nepamirškite nuostabaus gimtadienio torto.

Žaidimai

Čaižūs garsai ar sproginėjantys balionai gali išgąsdinti vaikus. Pamąstykite apie muzikinius žaidimus. Vaikams taip pat patiks ieškoti dėžutėse ar kitur paslėptų žaislų. Mažajam jubiliatui patiks kartu išpakuoti dovanas.

Gimtadienio dovanos

Tuo metu jubiliatui patiks triukšmą keliantys šviečiantys žaislai, tad tiks lavinamieji centrai. Niekada ne per anksti skaityti, tad puikiai tiks ir medžiaginės knygutės. Stumdukas, vonios žaislai. Galite pasirinkti ir ilgesniam laikui tiksiančią dovaną, kaip pavyzdžiui, lauko supynės ar supimosi arkliukas. O jei jūs jau turite begales žaislų, vaikas nesupyks, jei gaus dovanų drabužių.

Bendri patarimai

Šalia turėtų būti švari, patogi vieta sauskelnėms pakeisti.

Maitinančios mamos įvertins tylų ir nuošalų kampelį vaikui pamaitinti.

Tai ropojimo, šliaužiojimo, vaikščiojimo ir laipiojimo metas – pasirūpinkite aplinkos saugumu.

Padėkite nuošaliau brangias ir dūžtančias vertybes.

Pasirūpinkite, kad vaikams po kojomis nesimaišytų naminiai gyvūnėliai (jų pačių labui).

Įsitikinkite, ar vakarėlio metu aplinkoje nebus nesaugių daiktų, kuriuos vaikai galėtų praryti.

Vaikai žais atskirai, ne kartu, todėl pasirūpinkite daugybe žaislų didelėje erdvėje.

Atsipalaiduokite – leiskite mažajam jubiliatui ir jo svečiams nustatyti šventės ritmą.

Turėkite savanorį, kuris pasirūpins, kad visos gražiausios akimirkos būtų užfiksuotos fotoaparatu ar vaizdo kamera. Jūs galite nespėti.