Kova su celiulitu. Apsiginkluokite

Celiulitas

Celiulitas, priešingai nei sausa oda arba inkštirai, nėra sveikatos problema. Tai yra natūralus reiškinys, kurį patiria įvairių kūno sudėjimų ir skirtingo amžiaus moterys per amžius. Tik visai neseniai tai tapo „estetikos problema“.

Kas yra celiulitas?

Celiulitas tai po oda esantis grublėtas riebalų sluoksnis, dėl kurio oda atrodo nelygi, duobėta. Dėl to šis vaizdas dažnai lyginamas su apelsino žieve.

Celiulitas atsiranda, kai audiniai nepakankamai aprūpinimi krauju, taip pat kai skysčiai užsilaiko audiniuose ir limfinėje sistemoje. Rezultatas – riebalinės ląstelės kaupiasi odoje, todėl prastėja jungiamieni audiniai. Celiulito formavimasis yra užprogramuotas moters organizme. Nuo to kenčia 80% pasaulio moterų, tačiau vyrus tai veikia mažiau dėl skirtingos jų jungiamųjų audinių struktūros.

Dalis specialistų mano, jog celiulitas nėra liga, kad tai tik kosmetinė problema, anatominių pasikeitimų pasekmė. Kiti skelbia, jog tai medicininė problema, kuri gali būti gydoma.

Įvairūs šaltiniai nurodo tokias celiulito atsiradimo priežastis:

  • Valgymo įpročiai – dietos svoriui sumažinti, po kurių svoris vėl padidėja; užkandžiai su cukrumi ir riebalais; nereguliarus maitinimasis ir besaikis užkandžiavimas; maistas, turintis mažai reikalingų mikroelementų; alkoholis; besaikis vandens vartojimas ir sulaikymas organizme; dirbtiniai maisto priedai, kaip dažikliai, skonio stiprintojai, konservantai ir pesticidai.
  • Hormoniniai pakitimai dėl nėštumo ar kontraceptikų naudojimo.
  • Silpna kraujo cirkuliacija dėl netaisyklingos laikysenos, sėdimas darbas, ar ilgai trunkantis stresas.
  • Genetinis paveldimumas.

Kaip kovoti su celiulitu?

Šiais laikais siūloma įvairių kovos su celiulitu priemonių ir strategijų. Pasieksite optimalų rezultatą, jei derinsite tam skirtas kosmetikos priemones ir specialų masažą.

Natūralios kosmetikos MÁDARA gamintojai siūlo kovoti, pasitelkiant natūralias priemones. Tam skirta jų produktų linija pavadinta „Žiedų puolimu“. Kremas, aliejus ir muilas skirti trumpalaikiui kursui, tačiau aliejų ir muilą galima naudoti nuolat.

Masažas – puiki priemonė suaktyvinti kraujo apytaką, tai padeda kovoti su „apelsino žievelės efektu“. Štai aprašyti šeši etapai, kaip tokį masažą atlikti.

1. Pasiruošimas masažui:

Tapšnokite pirštais odą, pradėdami nuo pėdų ar kelių ir kilkite aukštyn, tai didina kraujo patekimą į venas ir kapiliarus kraujo apytakos sistemoje.

2. Minkomasis masažas:

Antrąjį žingsnį sudaro minkymas pirštais vidinėse zonose, kaip vidinė kelio pusė, rankos, ir minkymas rankomis srityse kaip klubai, šlaunys, pilvas. Šis būdas padeda tekėti kraujui arčiau paviršinio sluoksnio. Tai suspaudimo-pakėlimo masažas – kaip minkoma duonos tešla – kuris pašalina kenksmingas medžiagas.

3. Masažas krumpliais:

Sugniaužkite rankas į kumštį ir spaudykite celiulito nusėtą odos paviršių. Pakankamai stipriai maigant problemiškas kūno vietas, suintensyvėjusi medžiagų apykaita pati natūraliai su tuo kovos.

4. „S“ masažas:

„S“ masažas vykdomas suimant delį plotą problemingos vietos, taip, kad pavyktų tvirtai išlaikyti rankose. Sukite odą į sirtingas puses, suformuojant „S“ raidės klostes.

5. Gręžimo masažas:

Procedūros metų raumenys turi būti atpalaiduoti. Suimkite abiem rankom po odos plotą ir sukite kaip gręždamos šlapią rankšluostį. Šiuo būdu labai tinka masažuoti klubus ir šlaunis.

6. Paskutinis celiulito kontrolės valdymas būtų odos spaudymas kaip ir pirmame žingsnyje – nuo galūnių širdies link. Tai skatina nuosėdų išjudinimą iki galutinio pašalinimo limfiniu drenažu ir kraujotaka.