Ko nedaryti, pratinant daryti į puoduką

Mažylis ant puoduko

„Mano panos neįmanoma pasodinti ant puoduko“. „Mano Aurimas puoduką naudoja kaip žaislą ir net nebando į jį daryti sysiuką“. „Mano Viltė gali pridaryti bet kur, tik ne į puoduką“. Regis visos savo mažylius smėlio dėžėje ganačios mamos turi kuo pasiguosti šiuo klausimu.

Be abejo, išmokius vaiką daryti į puoduką, be visų kitų moralinių pliusų jūsų piniginė ne taip greitai plonėja, nuėjus į parduotuvę apsipirkti. „Sauskelnėms išleistas visas palikimas,“ – linguoja galva Matuko mama.

Taigi, įsigijote naktipuodį (beje, tai lengviausia proceso dalis) ir pradėjote mokyti savo atžalą naudoti jį pagal paskirtį. Jei sumani močiutė, teta ar garbus ekspertas jus pamokė, kaip ir ką daryti, lukterėkite, jums verta sužinoti ir tai, ko nereikėtų daryti, pradedant šį naują etapą.

Babycenter.com specialistai pagrūmotų pirštu, jei į puoduką daryti pradėtumėte pratinti per anksti, netinkamu laiku, bandytumėte spausti ar bausti vaiką arba vadovautumėtės netinkamais bobučių patarimais. Tad apie viską išsamiau.

Per anksti

Jei per anksti pasodinsite vaiką ant puoduko ir nuo šiol liepsite jam ten atlikti savo gamtinius reikalus, vaikui bus tik sunkiau, o pats pratinimo procesas pailgės. Nėra jokio stebuklingo laiko, kada pradėti. Dauguma mažylių įgyja reikiamų protinių ir fizinių įgūdžių, būdami 18 – 24 mėnesių amžiaus, o kai kurie nebūna pasirengę net iki 3 ar 4 metų. Stebėkite vaiko siunčiamus fizinius, pažinimo ir elgesio ženklus, kad nustatytumėte tinkamą laiką.

Pratinti vaiką prie puoduko gali tekti iki trijų mėnesių. Svarbu būti kantriems ir palaikyti mažylį. Jei tris mėnesius bandėte nesėkmingai, vaikas gali būti dar nepasirengęs. Padarykite poros savaičių pertrauką ir bandykite vėl.

Netinkamas laikas

Bloga mintis pradėti pratinti vaiką prie puoduko savaitę prieš broliuko ar sesutės gimdymą, keičiant auklę ar kokiu nors kitu stresą keliančiu metu. Metinukams svarbus režimas, o bet kokie jo pokyčiai gali sukelti nenumatytus rezultatus. Taigi, palaukite, kol režimas vėl nusistovės ir tik tada pradėkite.

Spaudimas

Jei vaikas rodo susidomėjimą puoduku, puiku. Tačiau nebandykite skubinti įvykių ir nespauskite vaiko įprasti daryti į puoduką greičiau, nei jis gali. Suirzęs jis gali pradėti sulaikyti išmatas, o tai gali sukelti rimtesnių sveikatos problemų. Tegul vaikas neskuba, duokite jam tiek laiko, kiek reikia. Jis pereis nuo vieno etapo prie kito savo ritmu. Galite jį motyvuoti, švelniai primindami ir paskatindami, bet jei vaiko tai neveikia, nespauskite.

Bobučių patarimai

Kiekvieną savaitę bus vis sunkiau, tačiau kiek jūsų tėvai, anyta ar uošvis ar kiti jų kartos atstovai jums zulintų, kad reikia skubėti pradėti vaiką mokyti daryti į puoduką, nepasimeskite.

Per paskutinius 40 metų pratinimo prie puoduko metodai smarkiai pasikeitė, kas buvo normalu, kai jūs buvote maži, dabar nebėra norma. Šiais laikais įprasta palaukti, kol vaikas pats duos ženklą, jog yra pasirengęs, o ne primesti jam savo rutiną. Tyrimai rodo, kad vaikai savarankiškai negali kontroliuoti šlapimtakių ir išangės raumenų iki bent jau 18 mėnesių amžiaus.

Taigi, jei išgirsite dar vieną pasakojimą apie pusbrolį Joną, kuris į puoduką darė, būdamas pusės metų, nusišypsokite ir pasakykite, kad viskas pagal jūsų planą.

Bausmės

Bausmės ar jūsų pykčio proveržiai, vaikui nerodant jokio susidomėjimo puoduku, atsisakant ant jo sėstis, netyčia prisisiojus į kelnes ar kaip kitaip „netinkamai“ elgiantis, neduos nieko gero. Visko pasitaiko, o jūsų neigiamos reakcijos šį procesą padarys tik dar nepatrauklesnį vaikui, jis bijos, kad bet kokios klaidos jus nuliūdins. Jei galite, į visus sunkumus reaguokite ramiai, o jei ne, prikąskite liežuvį ir suskaičiuokite iki dešimt.