Kam reikalingas dienoraštis?

Dienoraštis

Daugelis pradeda rašyti apie savo gyvenimo įvykius, emocijas ir jausmus intuityviai, nenujausdami apie naudą, kurią suteikia dienoraštis. Kodėl visgi verta nors kartais „pabendrauti“ su savo dienoraščiu?

Galimybė pasidalinti

Viešai dalintis savo mintimis, jausmais, baimėmis ir viltimis ne visada saugu – išsakyti žodžiai gali įžeisti artimuosius, pabloginti santykius su jais. Apskritai, tylėjimo priežasčių būna daugybė. O moterims dažnai norisi išsišnekėti.

Dienoraštis tokiais atvejais – nuostabi galimybė be jokių pasekmių išlieti viską, nesijaudinant dėl padorumo ir nesirenkant žodžių. Perkėlus viską ant popieriaus (ar į kompiuterinę bylą), palengvėja, nuo pečių nukrenta didžiulė našta.

Struktūrizavimas

Išdėsčius savo mintis raštu, jos įgauna aiškesnę formą ir nebeatrodo tokios painios, kaip galvoje. Peržvelgę savo užrašytas mintis, suprasite, kad viskas ne taip sudėtinga, kad jūs galite susigaudyti ir pačioje sudėtingiausioje situacijoje, nors prieš viską susirašius į dienoraštį atrodė kur kas painiau.

Todėl dienoraštis rekomenduojamas tiems, kas jaučia chaosą ir sunkiai sudėlioja mintis savo galvoje ir gyvenime. Neapibrėžti tikslai, norai, jausmai – visa tai galima puikiai išgydyti dienoraščio pagalba.

Svarbių momentų saugykla

Kartais į galvą ateina kokia nors puiki idėja, naujas pojūtis arba kokių nors svarbių dalykų supratimas – tokiais atvejais atrodo, kad tokio praregėjimo niekada nepamiršite. Tačiau praeina laikas, įvyksta daug naujų įvykių, o iš jūsų atminties išnyksta praeities detalės, o po to ir visa kita.

Labai svarbu kur nors fiksuoti pačius ryškiausius gyvenimo momentus (ypač emocijas, jausmus ar atradimus, susijusius su jais). Idealiu šios veiklos būdu tampa dienoraštis – jame jūs visada galite sugrąžinti praregėjimo akimirką, kuri jus palaikys sunkiomis gyvenimo minutėmis arba suteiks peno svarbiems sprendimams priimti.

Planavimas

Labai naudinga į dienoraštį surašyti savo planus (kalbama ne apie darbinius skambučius). Kažkas pasiūlė puikų filmą – užsirašykite pavadinimą, kur nors pamatėte negirdėto šokio, kurį būtinai norėtumėte išbandyti, pavadinimą – užsirašykite, gatvėje pastebėjote žavingą aksesuarą, kurio labai norėtumėte – užsirašykite.

Praktikuodama tokią veiklą (tam dienoraštį reikia nešiotis su savimi), pastebėsite, kiek daug įdomiausių planų ir norų jums gims ir kaip juos galima greitai pamiršti, neužsirašius.

Savęs pažinimas

Dienoraštis – puikus būdas pažinti save. Fiksuodama savo jausmus, emocijas, galėsite atsekti savo elgesio modelį, o vėliau išmoksite jį koreguoti. Tai malonus ir įtraukiantis procesas – todėl nepraleiskite savo šanso pakeisti savo gyvenimą į gera.