Kaip užprogramuoti kūdikio lytį

Kaip užprogramuoti kūdikio lytį

Dauguma vaikelį planuojančių porų sako, kad jiems nesvarbu, kas bus – berniukas ar mergaitė – svarbu, kad vaikelis būtų sveikas. Tačiau kai kurios būsimosios mamos ir tėčiai ypač nori suplanuoti vaikelio lytį. Kai kam reikia tik mergaitės, kai kas svajoja apie mažą berniuką.

Ar yra koks nors būdas suplanuoti vaikelio lytį? Visų pirma, reikia išsiaiškinti, nuo ko priklauso būsimojo kūdikio lytis. Pasirodo, būtent vyras, o tiksliau – jo spermatozoidai – „nusprendžia“, kas ateis į pasaulį – berniukas ar mergaitė.

Spermatozoidai būna dviejų tipų – vieni turi X chromosomas (moteriški), kiti – Y chromosomas (vyriški). Būtent nuo to, „vyriškas“ ar „moteriškas“ spermatozoidas apvaisins kiaušialąstę, ir priklauso kūdikio lytis. Visi būdai užprogramuoti berniuką ar mergaitę paremti būtent tuo, kad tam tikro tipo spermatozoidai pirmieji prasibrautų iki kiaušialąstės.

Vienas populiariausių metodų „užsisakyti“ tam tikros lyties naujagimį – tai laikymasis specialios dietos, kurią prieš kelis dešimtmečius sudarė prancūzų mokslininkai. Pagal kai kuriuos duomenis, šio metodo efektyvumas siekia 80 %. Pagrindinis šios dietos principas – maitintis produktais, kuriuose daug tam tikrų mikroelementų.

Moterims, svajojančioms apie sūnelį, reikėtų maitintis maistu, kuriame gausu natrio ir kalio. Jei moteris svajoja apie dukrytę, jos racionas turėtų susidėti iš produktų, kuriuose daug kalcio ir magnio. „Tinkama“ mityba leidžia sukurti ypatingą vidinę terpę – šarmine lengviau juda „berniukiški“ spermatozoidai, rūgštine – „mergaitiški“.

Beje, grupė Eksterio ir Oksfordo mokslininkų ištyrė, kad kaloringesnį maistą valgančios moterys dažniau gimdo berniukus, nei nekaloringą maistą vartojančios moterys. Eksperimente dalyvavo 740 būsimųjų mamų, kurios laukėsi pirmą kartą ir nežinojo kūdikio lyties.

Kaip susilaukti berniuko:

– bet kokia mėsa bet kokiais kiekiais;

– sūdyti užkandžiai (žemės riešutais, pistacijos, bulvių traškučiai, krekeriai);

– marinuotos daržovės, konservuoti produktai;

– manų ir ryžių košės (virtos vandenyje);

– daržovės (bulvės, baltosios pupelės, lęšiai);

– vaisiai (bananai, datulės, trešnės, apelsinai, abrikosai ir persikai, juodosios slyvos);

– gėrimai (gėrimai su angliarūgšte, sultys, gira, arbata ir kava be pieno).

Apskritai, šios dietos esmė ta, kad racione turi būti daugiau mėsos, sūdytų, aštresnių ir marinuotų patiekalų. Vengti bet kokių pieno produktų, minimaliai vartoti duonos ir bet kokius miltinius kepinius, kuriuose yra kiaušinių.

Kaip susilaukti mergaitės:

– pienas ir pieno produktai (varškė, sūris, ledai). Kiaušiniai – bet kokiais kiekiais.

– žuvis (šviežia ir šaldyta);

– mėsa – ribotais kiekiais;

– daržovės (baklažanai, ropės, morkos, agurkai, svogūnai). Bulvės – ribotais kiekiais, pomidorai – tik virti;

– vaisiai (bet kokie bet kokiais kiekiais, išskyrus apelsinus, bananus, slyvas, trešnes ir abrikosus);

– duona ir kepiniai (bet kokie, tik be mielių ir nesūrūs);

– gėrimai (rekomenduojamas šokoladas, kakava, mineralinis vanduo, kuriame gausu kalcio, arbata ir kava su pienu);

– saldumynai (bet kokie bet kokiais kiekiais – medus, uogienė, saldainiai, šokoladas).

Apskritai, ši dieta rekomenduoja vartoti kuo daugiau pieno produktų, žuvies, daržovių. Galima mėgautis saldumynais, tačiau vengti sūrių patiekalų ir užkandžių. Taip pat reikėtų riboti mėsos vartojimą, atsisakant rūkytos, keptos mėsos ir aštrių padažų, konservuoto maisto, aliejų, mielinių produktų.

Šios dietos reikia pradėti laikytis prieš kelias savaites iki planuojamo nėštumo. Pastojus, nurodyta mityba nebereikalinga, nes vaikelio lytis numatoma jau apvaisinimo metu. Ši dieta ne kartą buvo aprobuota įvairiuose medicinos centruose visame pasaulyje ir pripažinta kaip pakankamai efektyvi. Tačiau ji turi ir keletą trūkumų. Visų pirma, bet kokia dieta – tai apribojimas, antra – niekas negali garantuoti pastojimo iš pirmo karto ir tuomet neaišku, kiek laiko teks „tinkamai“ maitintis pagal minėtas rekomendacijas. Trečia, nėra 100 % garantijos, kad specialus racionas padės susilaukti norimos lyties kūdikio.