Kaip išugdyti meilę muzikai?

Vaiko meilė muzikai

Norite, kad jūsų vaikas mylėtų muziką? Tai visai nesudėtinga. Jums visiškai nereikia būti virtuozu. Viskas, ko reikia – sukurti tam palankią aplinką. Štai keletas patarimų, kaip išugdyti visą gyvenimą besitęsiančią meilę muzikai.

Dainuokite vaikui ir dainuokite kartu. Ar traukiate solo partiją, ar pritariate per radiją ar CD grotuvą skambančiai muzikai – jūs rodote pavyzdį. Nebūtina vargintis, traukiant Karmen ariją iš Bizet operos, paprastutės dainelės, kaip „Du gaideliai“ yra tikra muzika vaiko ausims. Ir tikrai nesijaudinkite, jei šiek tiek nepataikote į taktą ar nelabai draugaujate su natomis. Specialistų teigimu, taisyklingas dainavimas nėra būtinas. Svarbiausia tai, kad jūs muzikaliai bendraujate su vaiku, taip siųsdami žinutę, jog vertinate muziką. Be to, jei nesate užtikrintas dėl savo balso, geriau išvengti negatyvių pareiškimų, kaip pavyzdžiui: „Aš negaliu taip aukštai išdainuoti“. Jūs stengiatės sukurti teigiamą požiūrį į muziką, o vaikai nėra tokie griežti kritikai kaip suaugusieji. Jiems patiks dainuoti su jumis, nepaisant to, kaip tai skambės.

Tegul muzika būna kasdienybe. Įjunkite radiją, CD grotuvą. Vienu mygtuko paspaudimu muzika taps jūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Taip vaikas susidomės muzika. Kai skaitote vaikui knygutes, jis domisi knygomis, kai klausotės kartu muzikos, kai šokate ar bet kaip kitaip į ją reaguojate, vaikas susidomi muzika.

Klausykitės įvairios muzikos. Jūsų vaikui įdomi įvairi muzika: džiazas, klasikinė, pop, afrikietiški skambesiai, lotyniški ritmai ir taip toliau. Klausydami pačių įvairiausių atlikėjų, kompozitorių ir stilių, jūs sukursite stimuliuojančią muzikinę aplinką – namus, kupinus skirtingų instrumentų garsų, kalbų ir ritmų. Kuo anksčiau vaikas išgirs įvairios muzikos, tuo geriau. Būdami 8 – 9 metų, vaikai pradeda mėgti tam tikro stiliaus muziką ir kurį laiką nori klausytis tik jos. Taigi, prieš šį didįjį pasirinkimą, supažindinkite vaiką su gausybe muzikos rūšių. Taip pat atminkite, jog nors yra daugybė muzikos įrašų, skirtų būtent vaikams, jums nebūtina apsiriboti tik iš šia muzika.

Žaiskite „Pabaik šią melodiją“. Padainuokite vaikui gerai žinomos dainelės pradžią ir sustokite. Vaikas ją tikrai užbaigs.

Eikite į koncertus. Jei pasidomėsite, rasite ne vieną specialiai vaikams skirtą koncertą. Be to, įvairių švenčių ir festivalių metu būna koncertų parkuose, aikštėse. Tai puiki aplinka, nes vaikas galės ir klausytis, ir šokti lauke – vietoje, kuri asocijuojasi su linksmybėmis.

Paieškokite muzikinių knygelių. Vartydami paveikslėlių knygą, galite dainuoti. Knygelės su dainelėmis, knygelės apie muziką – puikus būdas vaikui pristatyti muzikos pasaulį. Pavyzdžiui, knygelėje „Bėgs pelytė vandenėlio“ rasite lengvų dainelių, kurias mielai trauksime kartu su mažyliu. O knygutėje „Augo putins su šermukšniu“ yra net integruoti klavišai, kuriais lengvai pritarsite žinomoms dainelėms.

Lankykite mokyklėlę. Yra daugybė mokyklėlių net patiems mažiausiesiems, kur atsižvelgiant į vaiko raidos etapus ugdomi muzikiniai gabumai bei meilė muzikai. Dažniausiai tai daroma per įdomius žaidimus su muzikos instrumentais, dainuojant, judant. Be to, tai puikus būdas turiningai praleisti laiką kartu su savo mažyliu.

Šokite. Vaikams patinka šokti, tad įsijunkite muziką ir pasiautėkite kartu.

Būkite atlikėjai. Jei vaikui patinka būgnyti jūsų puodais, kodėl gi nepadarius šou? Galbūt savajam būgnininkui pritarsite švilpuku. Galite net įrašyti šį šou ir padaryti mielą dovaną močiutei ir seneliui.