Kaip išlieti neigiamas emocijas?

Kaip išlieti neigiamas emocijas?

Civilizuoti žmonės įprato sulaikyti neigiamas emocijas, prisidengdami situacijai tinkama kauke iš savo turtingo archyvo – juokas, suvaidinta šypsena, pasišalinimas iš traumuojančios situacijos ir taip toliau. Galiausiai visos šios neigiamos laiku neišlietos emocijos kaupiasi viduje, sudarydamos galingą energetinį bloką.

Be to, užgniauždami pyktį, baimę ir užkišdami juos toli viduje, mes savo erdvę užpildome stresą keliančiais jausmais, o vietos džiaugsmui, meilei, pasitikėjimui neužtenka. Užgesinę neigiamus jausmus, jūs jais neatsikratote, jie tiesiog nusėda pasąmonėje ir ten tęsia savo griaunamąją veiklą.

Siūlome jums kelis būdus neigiamoms emocijoms išlieti, kad išsilaisvintumėte nuo šio sunkaus krūvio.

Dienoraštis

Labai padeda neigiamų emocijų perkėlimas ant popieriaus arba kurio nors kito tarpininko. Patikėdami savo audringus jausmus dienoraščiui, jūs išstumiate iš savęs nuoskaudą ir pyktį išoriniam pasauliui, nieko netraumuodami.

Svarbiausia, rašant dienoraštį, nesigėdyti savęs ir neužglaistyti savo išsireiškimų. Tegul žodžiai liejasi iš jūsų srautu – būtent tie, kuriuos norisi išsakyti skriaudėjui. Nestatykite savęs į priimtinumo rėmus, juk nelabai tikėtina, kad kažkas dar tai skaitys.

Bokso kriaušė

Šis metodas senas kaip pasaulis, tačiau dėl to nė kiek ne blogesnis. Jei bokso kriaušės po ranka neturite, šiems tikslams naudokite įprastą pagalvę. Raskite laiko užsiimti šia veikla, kol namie esate vieni, kitaip jums nepavyks tam atsiduoti visomis jėgomis, o tai yra būtina. Kriaušė ar pagalvė simbolizuos žmogų ar situaciją, kuri jumyse kelia agresiją.

Turėkite omenyje vieną svarbų dalyką. Jei po 3 minučių bokso kriaušės terapijos, nuspręsite, kad pykčio jumyse nebeliko, greičiausiai tai bus pavojingas įsitikinimas. Greičiausiai jis nusėdo giliai į pasąmonę ir norint juo atsikratyti, teks kaip reikiant pasistengti. Daugelis, net likę vieni, bijo peržengti ribą ir atjungti sąmonę, jiems atrodo nepadoru ar net juokinga mušti pagalvę. Kita vertus, norint pasiekti rezultatą, reikia susidoroti su šiuo bloku ir pažadinti savyje įtūžį.

Leiskite sau kurį laiką tapti netramdomu žvėrimi, atjunkite protą, kuris trukdo išstumti neigiamas emocijas – tik tuomet viskas pavyks. Tokiu atveju seanso metu prieš akis gali išlįsti net vaikystės epizodai, kurie atrodė seniai pamiršti, tačiau iš tiesų slėpėsi viduje ir siurbė gyvybines jėgas.

Balsas

Balsas – puikus instrumentas, dirbant su savo emocijomis. Svarbiausia – sukurti tam tinkamas sąlygas, kad neišgąsdintumėte kaimynų ar artimų žmonių savo klyksmais.

O toliau viskas paprasta – įsivaizduokite detaliai negatyvią situaciją arba jus supykdžiusį žmogų (galima net pasikabinti ant sienos akių lygyje atitinkamą paveikslėlį) ir sukėlę savyje pykčio jausmą, ant jų rėkite.

Ašaros

„Ašaros – lietus, nuplaunantis žemės dulkes, kurios dengia mūsų išvargintas širdis,“ – rašė Čarlzas Dikensas. Iš tiesų, su ašaromis mes iš savo organizmo išstumiame daugumą neigiamų emocijų, todėl kartais verkti ypač naudinga.

Tai, norint, galima daryti labai gražiai: vienumoje, su taure vyno, klausantis širdį veriančios muzikos verkti dėl nuoskaudos, baimės, vienatvės, skausmo… Patikėkite, po tokio seanso jums palengvės ir pajusite pakylėjimą, juk dabar jūs laisva nuo negatyvių emocijų ir pasiruošę naujam gyvenimui.

Saugumo įspėjimai

Neišliekite emocijų žmonėms, kuriems jos gali pakenkti, taip pat nedarykite to jų akivaizdoje.

Būkite atidūs, kad emocijų išliejimas netaptų pramoga ir emociniu pasikrovimu.