Kaip apskaičiuoti gimdymo datą

Kaip apskaičiuoti gimdymo datą

Kada gimdyti? Tai vienas pirmųjų klausimų, kylančių kiekvienai būsimajai mamytei įdomu sužinoti, sužinojusiai apie savo nėštumą. Nėštumo trukmė skaičiuojama pagal Nėgelio (Naegele) taisyklę. Tai buvo vokiečių ginekologas, kuris 1800 metais nustatė, kad nėštumas trunka 10 mėnulio mėnesių, kurie atitinka 9 kalendorinius mėnesius (280 dienų). Šis skaičiavimas naudojamas iki šių dienų. Skaičiuoti pradedama nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos, o pastojama – praėjus dviem savaitėms nuo šios dienos.

Pagal Nėgelio taisyklę, nėštumas trunka 40 savaičių. Jei mėnesinių ciklas yra 28 dienos ir žinote pirmąją paskutinių mėnesinių dieną, gimdymo datą skaičiuokite taip: prie pirmos paskutinių mėnesinių dienos pridėkite 280 dienų (9 mėnesius ir 7 dienas).

Šią datą reikėtų koreguoti pagal savo ciklo ilgį. Jei jis trumpesnis – pridėkite atitinkamai mažiau, jei ilgesnis – daugiau. Pavyzdžiui, jei ciklas trunka 26 dienas, prie pirmos paskutinių mėnesinių dienos pridėkite 9 mėnesius ir 5 dienas, iš viso 278 dienas. Jei ciklas trunka 32 dienas, pridėkite 9 mėnesius ir 11 dienų, iš viso 284 dienas.

Atminkite, jog numatomą gimdymo datą gimsta tik 5 % kūdikių.