Kai skiriasi tėvai

Tėvų skyrybos

Turbūt niekam nėra paslaptis, kokia šiuo metu yra skyrybų statistika. Skaičiai teigia, kad iš šimto susituokusių porų daugiau nei pusė jų išsiskiria. Skaudžiausia yra tai, jog dažnai labiausiai nuskriausti lieka vaikai. Ypatingai sunkiuoju skyrybų periodu, kol tėvai yra užsiėmę savo reikalais, vaikai lieka kaip ir nuošalyje, jaučiasi sumišę ir nesaugūs.

Tad nepamirškite, kad jūs esate svarbiausi žmonės vaikų gyvenime ir jų nenuvilkite. Būtinai papasakokite jiems apie esamą situaciją bei paaiškinkite, kaip viskas klostysis toliau.

Vaikai dažnai mano, kad tarp tėčio ir mamos kilęs konfliktas yra jų kaltė. Nemažai vaikų jaučiasi atsakingi dėl to, kad tėvai vėl būtų kartu ir kartais mano, jog dėl to turi pasiaukoti. Šiuo metu vaikai yra ypatingai pažeidžiami ir suvokimas, kad jie gali netekti vieno ar kito iš tėvų jiems gali būti didelė psichologinė trauma. Todėl su savo atžalomis privalote pasikalbėti itin dėmesingai ir rūpestingai, nors skyrybų tema ir nėra viena maloniausių.

Pateikiame keletą patarimų, kurie gali būti sėkmingai pritaikyti tokio pokalbio metu:

  • Jokiais būdais nelaikykite tai paslaptyje ir nelaukite iki paskutinės minutės.
  • Kalbėkite su vaiku abu kartu.
  • Viską pateikite kuo paprasčiau.
  • Būtinai pasakykite, kad skyrybos nėra jų kaltė.
  • Pripažinkite, kad tai nuliūdins ir nuvils kiekvieną iš jūsų šeimos.
  • Užtikrinkite vaiką, jog kad ir kaip viskas klostosi jūs abu jį vienodai mylite ir visuomet būsite jo tėvais.
  • Niekuomet neaptarinėkite vienas kito klaidų, vaikui girdint.

Būtinai stebėkite, kaip jūsų vaikas reaguoja į šį procesą, kad nekiltų rimtų pasekmių. Jaunesni vaikai gali tapti agresyvūs ir užsidarę, o vyresnieji gali jaustis ypač liūdni ir nusivylę. Gali atsirasti problemų su mokslais bei elgesiu.

Vaikas jausis gerai tuomet, kai bus tikras, kad jūs abu išliksite tėvais, kurie rūpinasi savo vaikais, net ir tuo atveju, jeigu jūs kartu nebegyvensite.