Kai laikas pakeisti lovytę

Vaiko lovytė

Kai kurie tėveliai galvoti apie naują lovelę vaikui pradeda anksčiau, kai kurie vėliau. Ekspertai pasakys – tegul sprendžia pats vaikas, kada jam atėjo laikas kraustytis į didžkio lovelę. Tačiau kaip suprasti, kada tas laikas atėjo?

Babycenter.com ekspertė Deborah Lin-Dyken pasakoja, jog nėra nustatyto laiko, kada reikėtų pradėti vaiką migdyti ne kūdikio, o vaiko lovelėje, nors dauguma vaikų į naują lovelę persikrausto nuo pusantrų iki pusketvirtų metukų. Specialistės manymu, geriau palaukti, kol vaikas artės 3 metukų link, nes mažyliai tiesiog nepasiruošia tokioms permainoms. Be abejo, jums reikės naujos lovelės, kai vaikas pasidarys per didelis ar pernelyg aktyvus, kad miegotų kūdikio lovelėje. Be to, jei jis jau daro į puoduką, jam reikės išlipti ir nueiti į tualetą.

Nemažai tėvų pakeičia lovytę, nes bijo, jog judrus vaikas neišliptų ar neiššoktų iš kūdikio lovelės ir tai gana rimtas saugumo aspektas. Tačiau jei vaikas per miegus išlipa iš lovytės, nereikėtų reguoti pernelyg audringai, pataria D. Lin-Dyken. Neskubėkite jau iš pat ryto pirkti naujos lovytės. Jis jai gali būti nepasirengęs. Jam gali būti taip pat nesaugu budrauti, kai visi kiti miega.

Išloškite šiek tiek laiko, nuleisdami lovelės dugną kiek įmanoma žemiau, kad šonai būtų maksimaliai aukšti. Kai vaikas pradeda laipioti nuimkite lovelės apsaugas. Jei vaiko laipiojimas jums kelia didelį rūpestį, pabandykite viršum lovelės pritvirtinti apsaugą nuo uodų, kitaip tariant, tinklelį, kad vaikas negalėtų išlipti.

Kita priežastis, dėl kurios tėvai perkelia vaiką į kitą lovytę – mažojo broliuko ar sesutės gimimas. Jei tai jūsų netolima ateitis, suplanuokite perkėlimą bent jau 6 savaites prieš gimdymą. Vyresnėlis turėtų būti apsipratęs naujoje vietoje, kai pamatys kitą vaiką „užimantį“ jo lovytę. Priklausomai nuo vyresnėlio amžiaus šį perkėlimą galite uždelsti, kol mažasis bus 3 – 4 mėnesių. Naujagimis bet kokiu atveju greičiausiai miegos lopšelyje, o vyresnėlis turės laiko priprasti prie mažojo, todėl ir pats perėjimas prie naujos lovelės turėtų būti lengvesnis.

Perkėlimą į naują lovytę geriau pagrįskite vaiko pasirengimu negu poreikiu atlaisvinti lovytę. Daug tėvų supranta, jog būtų buvę daug paprasčiau pasiskolinti arba nusipirkti naują kūdikio lovytę, nei kelti vaiką į didžkio lovą, kai jis dar nepasirengęs.

Kai kurie vaikai į šiuos pokyčius reaguoja ramiai, kai kuriems tai gana sunkus metas. Visi vaikai skirtingi. Kaip ten bebūtų, dažnai pirmagimiai į lovytės pakeitimą reaguoja jautriau. Vaikas gali būti labai prisirišęs prie savo lovelės ir su ja kylančių asociacijų. Nauja lovelė gali sutapti su kitais pokyčiais jo gyvenime – pratinimu daryti į puoduką, ėjimu į darželį ir panašiais „didelio vaiko“ dalykais. Jei laukiatės kito vaikelio, vyresnėlis gali tapti savininkiškesnis kūdikio daiktams, įskaitant lovytę. Jaunesniems vaikams panašios permainos būna lengvesnės, nes jie nori būti panašūs į vyresniuosius.

Kad su lovyte susiję pokyčiai būtų lengvesni, pastatykite naują lovytę ten pat, kur stovėjo senoji. Vaikui gali būti ramiau, jei jis bus apklotas tais pačiais pataliukais, net jei jie bus per maži. Nepamirškite pritvirtinti užtvarą, kad miegodamas vaikas neiškristų iš lovos.

Tegul vaikas džiaugiasi jo laukiančiomis permainomis. Pasiimkite jį į baldų parduotuvę, kad jis pats išsirinktų lovytę. Jei lovytė ne nauja, pabrėžkite, jog joje miegojo tas ar anas, pavyzdžiui: „Tai buvo pusbrolio Mariaus lovytė, o dabar joje miegosi tu. Tu beveik toks pat didelis.“ Tegul vaikas padeda nupirkti naują patalynę su jo mėgiamais personažais. Jei pas jus ateis svečių, paskatinkite vaiką parodyti jiems naująją lovytę.

Dar vienas strategijos punktas, reikalaujantis šiek tiek daugiau darbo, atsisveikinimo su kūdikio lovelė šventė. Pasirinkite naujosios lovelės pristatymo datą ir apie šventę kalbėkite visą savaitę. Į šventę pakvieskite draugų ir senelius.

Jei paaiškėja, kad naująją lovytę nupirkote per anksti ir vaikas labai nusiminęs, nepasiduokite iš karto, paraginkite jį išbandyti naująją lovytę. Jei jis vis tiek dėl to kankinasi, po keleto dienų grąžinkite kūdikio lovytę.

Galiausiai nepamirškite, kad nauja lovytė yra svarbus dalykas ir jūsų gyvenime. Ji rodo, kad jūsų vaikas auga. Prisiminkite, kada pastatėte kūdikio lovytę ir pasidarykite sau atsisveikinimo su ja šventę.