Ką apie jus sako mėgstama spalva?

Mėgstamiausia spalva

Jūsų mėgstama spalva apie jus gali pasakyti daug daugiau nei jūs manote. Skirtingos spalvos turi skirtingas asociacijas.

Daktaras Maksas Luscheris 1947 metais išrado vadinamąjį Luscherio testą. Dabar šį testą naudoja psichologai, kad atskleistų paslėptas žmogaus nuotaikas ir stresus. Profesionalūs reklamuotojai ir dizaineriai taip pat naudojasi šiomis spalvomis ir jų reikšmėmis. 

Originaliame teste yra naudojama 50 spalvų atspalvių, tačiau supaprastintoje testo versijoje, kad būtų greičiau ir paprasčiau, naudojamos tik aštuonios spalvos. Naudojamos spalvos yra mėlyna, žalia, geltona, raudona, violetinė, ruda, juoda ir pilka. 

Pagrindinė idėja yra ta, kad jūs turite sudaryti spalvų sąrašą pagal pirmenybes. Tos spalvos, kurioms teikiate pirmenybę, turi būti sąrašo viršuje, o tos, kurių nemėgstate – sąrašo apačioje. Šį sąrašą turite sudaryti ne ilgai mąstydami, bet instinktyviai.

Mėlyna, raudona, žalia ir geltona yra pagrindinės spalvos. Jeigu jos atsiranda jūsų sąrašo paskutinėse pozicijose, tuomet galima įžvelgti įtampą, su kuria jums būtinai reikia susidoroti. Kiekviena iš spalvų yra asocijuojama su skirtingomis savybėmis.

Mėlyna – asocijuojama su jausmų gilumu ir ji išreiškia romumą, jautrumą, nuovokumą, ramybę, švelnumą. Taip pat identifikuoja jūsų meilumą ir prieraišumą.
Žalia – asocijuojama su valios lankstumu ir pažymi gynimosi poziciją, polinkį į egoistiškumą, užsispyrimą, atkaklumą ir kategoriškumą bei pasitikėjimą savimi.
Geltona – asocijuojama su spontaniškumu ir išreiškia siekimą, nuolatinį tyrinėjimą, įvairiapusiškumą, originalumą ir savitumą.
Raudona – asocijuojama su valios galia ir išreiškia aktyvumą, troškimą, jėgą ir seksualumą.
Violetinė – turi ir raudonos, ir mėlynos spalvų savybių bei simbolizuoja pritarimą ir norą suprasti neįprastus dalykus.
Ruda – siejama su jausmais.
Juoda – išreiškia maištą ir ignoravimą.
Pilka – išreiškia kažko slėpimą ir nenorą pasirodyti ir būti pastebėtam.

Spalvos esančios jūsų sąrašo pirmose dviejose pozicijose atspindi jūsų trokštamus tikslus. Tai yra savybės, kuriomis jūs tikite ir manote, kad jos padės jums įgyvendinti gyvenimo tikslus. Trečiojoje ir ketvirtojoje pozicijose esančios spalvos atspindi dalykus apie tai, kaip jūs dabar matote savo situaciją ir kaip ši situacija įtakoja jūsų elgesį ir veiksmus. Penktoji ir šeštoji pozicija rodo savybes, kuriomis jūs nesivadovaujate, bet galite pasinaudoti, jeigu bus reikalinga. Ir galiausiai septinta ir aštunta pozicijos yra tos savybės, kurias jūs slepiate ir atmetate.