Hemangioma

Hemangioma

Hemangioma – nepiktybinis kraujagyslių navikas. Prasidedanti kaip mažas raudonas taškelis, hemangioma greitai plečiasi, įgaudama netaisyklingą formą, dažnai iškildama virš odos ir primena žemuogę. Atsirasti hemangioma gali bet kurioje kūno vietoje, dažniausiai praėjus kelioms savaitėms po gimimo.

Iš pradžių jos auga ypač sparčiai – sparčiau nei pats kūdikis. Pastebėjus hemangiomą savo kūdikiui ant kūno (ypač išangėje arba ant lytinių organų), reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Kūdikystėje atsiradusios hemangiomos apie metukų amžiaus vaikui dažnai pradeda blykšti ir savaime nykti. Jei taip nenutinka ir hemangioma trukdo estetiniu požiūriu arba yra tokioje vietoje, kur yra rizika ją sužeisti, gydytojas gali rekomenduoti specialų gydymą.

Hemangiomos gydomos chirurginiu arba lazeriniu būdu. Tik įvertinęs hemangiomą specialistas gali rekomenduoti tinkamą gydymą. Namų sąlygomis efektyvaus hemangiomos gydymo nėra. Nesiimkite jos tepti ar gydyti pagal nespecialistų patarimus, nes galite dar labiau sudirginti hemangiomą.

Hemangiomos paviršius gležnas, todėl iškilusią virš odos hemangiomą stipriau brūkštelėjus, gali prasidėti kraujavimas. Kraujavimą iš hemangiomos sustabdyti sunku, todėl vertėtų pasisaugoti traumų. Maudykite tokį mažylį atsargiai, išmaudyto nešluostykite, netrinkite rankšluosčiu, o atsargiai nusausinkite.

Jei hemangioma pradeda kraujuoti, nedelsiant uždėkite sterilios marlės tamponą, prispauskite ir palaikykite, kol kraujavimas liausis. Sustabdę kraujavimą nedelsiant kreipkitės į gydytoją, kuris patars, kaip prižiūrėti žaizdelę, kad neprasidėtų infekcija.