Feng Shui – erdvės komponavimo menas

Feng Shui - erdvės komponavimo menas

Daugelis esame girdėję Feng Shui sąvoką. Komponuoti erdvę pagal senovės kinų išminčių patarimus taip, kad žmogus harmoningai joje gyventų, tapo populiaru ir madinga.

Šiandien Feng Shui meistrai ieško tinkamų ir netinkamų taškų, vietų, konfigūracijų, kurdami bei modeliuodami gyvenamąsias erdves. Feng Shui idėjas neretai pritaiko net šiuolaikiniai architektai.

Pagrindinė Feng Shui idėja – kuo daugiau atviros erdvės. Pagal Feng Shui nuostatas, kiekvieni namai ir net juose esantys daiktai yra pripildyti gyvenimo energijos. Jei asmeniniame gyvenime ar karjeroje kyla nesklandumų, galbūt padės šie esminiai Feng Shui patarimai. Juk Feng Shui esmė – gyvenimas harmonijoje ir darnoje su aplinka.

1. Prie pagrindinių namo ar buto durų nelaikykite batų ar šlepečių. Jei yra galima, sudėkite juos į tam skirtas batų dėžes, lentynas ar spintas. Erdvė prie pagrindinių namo ar buto durų turi būti laisva bei švari. Kitaip energija gali sugerti avalynės kvapą, tuo sukeldama būstui neigiamą atmosferą.

2. Rekomenduojama nestatyti televizoriaus miegamuosiuose. Jei negalite to atsisakyti, uždenkite televizoriaus ekraną plastikiniu uždangalu. Paprastas audinys tam netinka.

3. Neturėtų būti jokių veidrodžių prieš miegamojo lovą ar lovos šone. Veidrodžiai tokioje padėtyje gali prišaukti trečiąjį asmenį savitarpio santykiuose.

4. Pastatykite kambarinį fontaną namuose, jūsų mėgstamoje vietoje. Jis padės pritraukti tai, ko labai gyvenime norite ar trokštate.

5. Jei turite namie akvariumą su žuvelėmis, būkite atsargūs, rinkdami jam vietą. Teisingai pasirinkta vieta gali atnešti didžiulę sėkmę. Neteisingai – problemas, bėdas, bankrotą, darbo krūvį. Jei pastačius akvariumą maždaug po 4 mėnesių pastebėjote, kad jums nesiseka, būtinai perstatykite jį į kitą vietą. Geriausia, kad akvariumas būtų apvalus, išlenktas ar aštuoniakampis.

6. Virtuvėje, prieš viryklę neturėtų stovėti šaldytuvas, skalbimo mašina ar praustuvė. Ugnies ir vandens stichijų susidūrimas gali būti šeimos nesutarimų priežastis.

7. Nerekomenduojama vaikams leisti miegoti ant čiužinio, kuris patiestas ant grindų. Nors, taip vaikas neiškris, tačiau tai  mažiems vaikams gali iššaukti ligas bei negalavimus, nes teigiama energija negali prasiskverbti bei nutekėti po miegamąja vaiko vieta.

8. Vaikams taip pat nerekomenduojamos dviaukštės lovos, net jei tai ir taupo erdvę kambaryje. Vaikas miegantis apačioje praras „šviežią“ energiją, todėl jo sveikata gali būti silpna.

9. Už miegamojo lovos turėtų būti siena. Tai svarbu, norint pagerinti miegą bei poilsį.

10. Jei darbe patiriate didelį spaudimą, gali būti dėl to, kad jūsų pietų stalas marmurinis.

11. Jei Jūsų vaikas dažnai serga, pabandykite pakeisti miegamąjį kambarį arba pakabinkite šešis metalinius vėjo varpelius. Metalas skaldo blogą energiją. Varpelių skambėjimą galite sukelti ir be vėjo, tiesiog juos pajudindami ranka.

12. Nestatykite namuose raudonos sofos, ypač ant kurios ilsitės. Tai gali sukelti stresą, problemas ir kitas bėdas. Raudona spalva atstovauja ugnies elementui, todėl patartina jos vengti ir kituose būsto sektoriuose.

13. Kiekvieną dieną palikite savo miegamojo langą atvertą bent 20 minučių, kad įleistumėte naujos, gaivios, šviežios energijos.