Dovanų idėjos

Geros dovanų idėjos: nuo gimtadienių iki vestuvių

Praktiška ar originalu – ką rinktis, kai reikia išrinkti dovaną gimimo dienos proga, Kalėdoms, krikštynoms ar net vestuvėms? O gal galima šiuos dalykus suderinti? Svarbiausia – geros dovanu idejos. Su jomis viskas paprasta ir smagu.

Idėjų gausa – internete

Paprasta tuomet, kai idėja jau yra. Tačiau gana sudėtinga tuomet, kai tą idėją reikia sugalvoti. Jei to padaryti nepavyksta, yra vietų, kur dovanu idejos dalijamos nemokamai. Be abejo, tai – visagalis internetas, įvairūs diskusijų portalai ir puslapiai, kuriuose parduodamos originalios dovanos. Čia idejos išties stulbinančios, dažnai – juokingos, todėl ir vertos dėmesio. Tačiau svarbu atminti, kad ne visiems patiks gauti juokingų dovanu, kurių jie neturės, kur dėti. Dėl to patartina rinktis dovanas, kurios dar būtų ir praktiškos. Ypač jei dovanojate jas mažiau pažįstamiems žmonėms. Bet jei renkate dovaną geram draugui, pabūti originaliais irgi labai smagu.

Vestuvių staigmenos

Taigi kokios galėtų būti originalios ir kartu praktiškos dovanos įvairioms progoms? Vestuvių planuotoja Kristina pasakoja mačiusi daugybę įvairių įdomių dovanų, teikiamų jaunavedžiams. Labiausiai įsiminė kelios originalios dovanu idejos vestuvems. Sykį piršliai padovanojo jauniesiems medaus mėnesį Malaizijoje. Atrodytų, galėjo tuos pinigus įdėti į vokelį, kad pora nusipirktų tai, ko labiausiai reikia. Bet tie pinigai būtų greiti išleisti ir galbūt jų rezultatas nepaliktų tokio įspūdžio, koks buvo kelionė. Kitą kartą vietoj pinigų vokelio jaunieji gavo skrydį oro balionu. Kristinos nuomone, šios dovanu idejos ir originalios, ir praktiškos ta prasme, kad jauni žmonės sau leisti nusipirkti skrydį ar kelionę negalėtų.

Krikštynoms – žaismingos ir ilgalaikės dovanos

Ne tik vestuvių, bet ir kitomis progomis smagu gauti dovanu, kurios išlieka ilgai. Pavyzdžiui, kokios galėtų būti dovanu idejos krikstynoms? Žaislai pradžiugins mažylį tik trumpam. O jei esate krikšto tėveliai, norisi, kad dovana išliktų visam vaiko gyvenimui. Dėl to daugelis dovanoja auksinius kryželius ir pan. Viena vertus, tai rimta dovana. Kita vertus, nelabai originali ir neteikianti vaikui džiugesio net jam paaugus. Kas kita – pėdučių ar rankyčių antspaudai, albumai, skirti svarbiausioms gyvenimo datoms rašyti. O gal net šampano butelis, kuris turės būti iššautas vestuvių dieną? Šiai šventei dovanų idejos turėtų būti žaismingos, įdomios, suburiančios svečius ir dar ilgai išliekančios visų atmintyje.

Išrinkti vyrams – sunkiausia

Daugiausiai originalių dovanų idėjų galima sugalvoti gimimo dienos progai. Tiesa, dovanos turėtų būti parenkamos, atsižvelgiant į jubiliato amžių, charakterį, lytį. O dovanojant ypač originalias, pikantiškas dovanas, derėtų būti tikriems, kad jos žmogaus neįžeis ir tikrai prajuokins. Taigi dovanu idejos gimtadieniui – lengvesnė užduotis nei vestuvėms ar krikštynoms. Tačiau ir prieš šią progą pasukti galvą šiek tiek reikės. Ypač jei renkate dovaną vyrui. Paprastai jiems išrinkti gerą dovaną sunkoka. Štai dovanu idejos draugei gimsta beeinant gatve, užsukus į parduotuvę ir pan. O stipriajai lyčiai išrinkti ir originalią, ir praktišką dovaną yra keblu. Todėl vis daugiau moterų džiaugiasi, kad dovanu idejos vyrams randamos internete.

Geriau pradžiuginti negu priblokšti

Tiesa, ypač originalių, linksmų dovanų nepatartina dovanoti vyresniems žmonėms, taip pat savo tėvams. Kažin ar geros dovanu idejos mamai būtų prijuostė, vaizduojanti seksualią moterį, ar kavos puodelis, primenantis tualeto formą. Kitaip tariant, dovanu idejos turėtų būti priderintos prie konkretaus žmogaus, o ne atvirkščiai. Juk svarbiausia – ne pasirodyti ypač originaliu, bet pradžiuginti artimąjį. Jo nuoširdi šypsena yra tai, dėl ko verta sukti galvą, ieškant geriausios dovanos.