Dažytų plaukų priežiūra

Dažytų plaukų priežiūra

Net ir tausojamasis dažymas – plaukams tikras stresas. Jei savo plaukus pasmerkiate tokiai procedūrai, reikėtų pasirūpinti ir ypatinga plaukų priežiūra, kad jie išlaikytų struktūrą, atrodytų sveiki bei žvilgėtų.

14 dienų po plaukų dažymo stenkitės trinkti plaukus specialiu šampūnu – rūgščiu, neutralizuojančiu šarmus, likusius ne tik ant plaukų, bet ir ant galvos odos. Tokie šampūnai gali kainuoti nemažai, tačiau rezultatas to vertas – jis užfiksuos spalvą ilgam, o galvos oda ir plaukai bus apsaugoti.

Nusidažius plaukus, greičiausiai pamiršite apie šampūnus ir kondicionierius, kuriuos naudojote iki tol, pagal savo plaukų tipą. Dabar jūsų plaukų tipas – dažyti ir jiems tinka tik specialios plaukų priežiūros priemonės. Įprasti šampūnai išplauna spalvą.

Svarbu, kad šampūnas ir kondicionierius būtų tos pačios linijos, taip jie stiprins vienas kito veikimą. Kokybiškų priemonių gamintojai stengiasi sudėtines dalis parinkti taip, kad jos idealiai tiktų viena su kita. Todėl vertėtų apsvarstyti įsigyti plaukų priežiūros priemones to paties gamintojo, kurio dažais dažėte plaukus.

Vertėtų pamąstyti, kaip dažnai trinkti plaukus. Dauguma moterų tai daro kasdien, tačiau dažytiems plaukams tai nelabai gerai. Dažnai galva trenkama ne dėl objektyvių priežasčių, o psichologinių įsitikinimų, todėl stenkitės vengti šio įpročio. Beje, jei jūsų plaukai iš tiesų per dieną susiriebaluoja, gali būti, kad netinkamai naudojate balzamą. Stenkitės patepti jo šiek tiek, tačiau ne ant plaukų šaknų, o geriausia – ne po kiekvieno plaukų trinkimo.

Taip pat jums teks atsisakyti savo įpročio naudoti plaukų džiovintuvą, žnyples ar tiesintuvą. Jei prieš dažant plaukus buvote įpratusi karštais būdais formuoti savo plaukus, dabar teks arba visiškai to atsisakyti, arba naudoti minimaliai. Terminis poveikis – papildomas stresas plaukams. Jei be jo išsiversti negalite, pasitelkite kantrybę ir džiovinkite plaukus šalta srove. Tai darydama, naudokite apsaugines priemones – putas ar želė.

Dažytus plaukus reikėtų iššukuoti 5 – 10 minučių prieš miegą visomis kryptimis. Po tokios procedūros jie bus paklusnesni ir geriau kris.

Geriau nešukuoti šlapių plaukų, tačiau jei kitaip negalite, naudokite retą šepetį. Jei jūsų plaukai ilgi, pradėkite juos šukuoti nuo galiukų, palaipsniui artėjant šaknų link, kad nesužalotumėte plaukų.

Liaudies priemonės dažytiems plaukams

Po plaukų trinkimo rekomenduojama juos perskalauti ramunėlių, kraujažolės arba šalavijo nuoviru. Imkite vieną valgomąjį šaukštą nurodytų žolelių, užpilkite 1 litru verdančio vandens ir palikite 30 minučių.

Taip pat plaukus galima skalauti vandeniu su citrinos sultimis. Šiam tikslui galima naudoti ir actą, tačiau po to dar reikia perskalauti galvą grynu vandeniu, kad neliktų nemalonaus kvapo.

Norint sustiprinti dažytus plaukus, naudinga kartą per savaitę galvą trinkti kiaušiniu: įmuškite į stiklinę 2 vištos kiaušinius, įpilkite šilto vandens, nuolat maišydama kiaušinius. Sudrėkinkite plaukus šiltu vandeniu, užtepkite kiaušinio mase ir įtrinkite į galvos odą. Po kurio laiko masę nuplaukite.